Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Ö KAIP VOKIŠKAI? Operos gimimas
00:00 - 00:00
Valdovų rūmai, Katedros a. 3
Nemokamai
Edukacija, Nemokami renginiai
 

Edukacinis užsiėmimas vokiečių kalba, vedamas profesionalaus senosios muzikos specialisto, klavesinininko ir vargonininko Vilimo Norkūno.
Vienas ryškiausių Baroko epochos muzikos žanrų, sujungusių muziką, dramą ir dailę, yra dramma per musica, arba ankstyvoji opera. Į Lietuvą iš Italijos ji atkeliavo Vladislovo Vazos dėka. Kaip nutiko, kad žymiąją Palestrinos, Monteverdžio renesansinę daugiabalsę chorinę muziką nukonkuravo „paprasta“ poezija, tai yra naujosios dainos ir užgimusi opera? Kokia ir kada pirmoji opera buvo pastatyta Lietuvoje?

Turėsite galimybę ne tik išgirsti operos atsiradimo istoriją, bet ir pasiklausyti senoviniais muzikos instrumentais gyvai atliekamos muzikos arba vieno kito muzikos įrašo pavyzdžio, susipažinti su pirmosios operos Lietuvoje, pastatytos 1636 m., libretu ir mašinerijos išradimais.

Dalyvių laukiame Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulyje

Kviečiame registruotis, vietų skaičius ribotas:
http://registracija.valdovurumai.lt/iiho1xiq
Edukacija skirta pažengusiems vokiečių kalbos vartotojams (9-12 klasėms ir suaugusiems)

Valdovų rūmų muziejus dalyvauja Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ projekte.
Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA). Iniciatyvos tikslas – parodyti visuomenei vokiečių kalbos reikšmę ir naudą įvairiose srityse.

Daugiau informacijos: valdovurumai.lt
.