Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

Vilnius – mažoji Roma

Turbūt ne kartą esate girdėję poetišką Vilniaus pavadinimą “Mažoji Roma”. Iš tiesų, Vilnių su  Italija jungia kur kas daugiau istorinių ryšių nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vivid Vilnius kviečia Jus į nuotaikingą ekskursiją po itališkąjį Vilnių, kurios metu ne tik pasigrožėsite nuostabiais renesanso ir baroko statiniais, bet ir sužinosite daug netikėtų įdomybių apie gyvenimą XVI-XVIII a. Vilniuje.

Ekskursijos metu pakviesime Jus pasivaikščioti po romantiškiausius itališka dvasia alsuojančius senamiesčio kampelius, pasislėpusius nuo kasdienio praeivio akių, sužinoti, kas slypi už puošnių fasadų, pamatyti senąsias barokines freskas, paklaidžioti po buvusius vienuolynus, noviciatus ir alumnatus. Taip pat galėsite pasmalsauti, kur buvo pirmasis sodas Lietuvoje, kodėl to meto merginos veržėsi ne prie altoriaus, o į vienuolyną, kuris valdovas savo dienos nepradėdavo be “horoskopų”, kodėl romantiškoji Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija galėjo   būti vainikuota vedybomis tik renesanso epochos dvasioje, ir kodėl sudėtingiausiu laikotarpiu Vilniuje iškyla daugiausiai prabangių bažnyčių. Liksite nustebę, kodėl mūsų protėviai nevalgė žalių daržovių ir negėrė tyro vandens, kas mus išmokė valgyti šakutėmis ir kodėl Vilniuje buvo auginamos … vynuogės. Įsitikinkite, kad ”Mažoji Roma” – daugiau nei poetiškas Vilniaus apibūdinimas!

Lankomi objektai:

– Valdovų rūmų didysis kiemas
– Archangelo Mykolo bažnyčia ir bernardinių vienuolynas
– Alumnato kiemas
– Jėzuitų noviciatas
– Benediktinių vienuolynas
– Šv. Dvasios bažnyčia
– Šv. Kazimiero bažnyčia
– Šv. Kotrynos bažnyčia
– Šv. Teresės bažnyčia

 

Data:
2023-02-26 11:00
Adresas:
Renginio svetainė:
Bilietai:
15 Eur
Moksleiviui, studentui, senjorui: 12 Eur
Bilietus galima įsigyti:
Organizatorių internetinėje svetainėje
Kategorijos:
Ekskursijos
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.