Ekskursijos pradžia nuo paminklo kunigaikščiui Gediminui, trečiadienį (birželio 24 d.), 18:00 val.
Trukmė – iki 1,5 val. Registracija čia.
Prieš kelis šimtmečius valdovai, karo vadai ir aukšti pareigūnai į miestą ne tiesiog atvykdavo – jie įžengdavo. Su triukšmu, simboliais, kruopščiai suplanuotais maršrutais. „Atvykau, įžengiau, pasirodžiau“.
Valdovo, karo vadų, užsienio svečių ir aukštų valstybės pareigūnų iškilmingas įžengimas į Vilnių buvo vienas įspūdingiausių renginių ir reginių mieste. Dažniausiai šios ceremonijos užtrukdavo visą dieną ir sutraukdavo daugybę dalyvių bei žiūrovų. Jau nuo XVII a. įžengimo iškilmės turėjo aiškias trasas, taisykles, struktūrą ir simboliką. Eiseną pagyvindavo proginė architektūra, sveikinimo kalbos, dekoras, garso ir vaizdo efektai.
Šį kartą siūlome žengti Vilniaus iškilmių keliu ir, kaip priklauso, šiek tiek „pasirodyti“.
Laukiame, po Joninių vaišių pats metas pajudėti.
Ekskursija pasibaigs prie Aušros vartų.
Nemokamą ekskursiją organizuoja Vilniaus pilių rezervatas
Vilniaus turizmo informacijos centras Pilies g. 7, Vilnius, +370 5 262 9660 [email protected]