Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

Vilniaus festivalis. Vasarvidžio naktis. LNSO, Lucas ir Arthur Jussen, Andrzej Boreyko

27-asis VILNIAUS FESTIVALIS. Muzikinė odisėja

Atlikėjai:
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
Solistai LUCAS ir ARTHUR JUSSEN (fortepijonų duetas, Nyderlandai)
Dirigentas ANDRZEJ BOREYKO (Lenkija)

Programa:
VALENTIN SILVESTROV – „Himnas – 2001“
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY – Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui E-dur
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ – Simfonija e-moll „Atgimimo“

Priešpaskutiniame 27-ojo Vilniaus festivalio koncerte muzikuoja į Nacionalinės filharmonijos didžiąją sceną grįžtantis Lietuvos klausytojų simpatijas ir negirdėtas ovacijas pelnęs energingasis brolių pianistų Lucaso ir Arthuro Jussenų duetas. Šis atlikėjų tandemas yra vienas įspūdingiausių tarptautinėje scenoje. Muzikos įžymybė, dirigentas seras Nevilis Marrineris apie jaunuosius virtuozus yra pasakęs: „Supranti, kad tai nėra kasdieniška. Tai nėra tiesiog du geri pianistai, grojantys drauge. Tai gerokai daugiau, jie jaučia vienas kito smulkiausią, individualiausią interpretacijos niuansą.“ O dirigentas Michaelis Schønwandtas, kuriam teko diriguoti Jussenų pasirodymui, muzikavimą su šiuo duetu žaismingai apibūdino: „Lyg vairuotum du galingus lenktyninius automobilius vienu metu.“ Prestižiškiausia klasikos leidybos kompanija „Deutsche Grammophon“ su broliais Jussenais pasirašė sutartį dar 2010 m., jų debiutinis įrašas su L. van Beethoveno kūriniais pelnė platininio albumo statusą ir buvo apdovanotas „Edison Klassiek“ publikos prizu. Lucas ir Arthuras groja su garsiausiais pasaulio kolektyvais, tokiais kaip „Concertgebouw“, Bostono, Filadelfijos, Birmingamo, „Academy of St Martin in the Fields“, Monrealio, Sidnėjaus, Singapūro, Šanchajaus, Danijos nacionaliniu ir kitais simfoniniais orkestrais. Duetas koncertuoja su įžymiais dirigentais, tarp kurių – Christophas Eschenbachas, Andris Nelsonas, Manfredas Honeckas, Jukka-Pekka Saraste ir daugelis kitų batutos meistrų.

Koncerto programoje – intriguojanti pažintis su kompozitorių vunderkindų jaunatviškomis partitūromis – tai keturiolikmečio Mendelssohno žaismingasis koncertas fortepijonų duetui, kurį per premjerą skambino pats kompozitorius su seserimi Fanny, bei XIX–XX a. sandūroje gyvenusio Karłowicziaus romantiška simfonija, kurią dvidešimt trejų amžiaus lenkų kūrėjas pradėjo kurti studijuodamas Berlyne. Greta šių opusų skambės ukrainiečių kompozitoriaus Valentino Silvestrovo 1999 m. sukurtas „Himnas – 2001“, dedikuotas gruzinų kompozitoriui Giyai Kancheli.

Šį koncertą galima pavadinti ir savotiška dedikacija Vilniaus miestui. Šįvakar prie Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigento pulto stoja maestro Andrzey Boreyko, 2022–2023 m. jau ketvirtą sezoną iš eilės einantis Varšuvos filharmonijos simfoninio orkestro meno vadovo pareigas. Įdomu, kad šio dirigento kilmės šaknys driekiasi iki Vilniaus – čia gimė ir augo jo tėvas, sovietams okupavus Lietuvą emigravęs į Poznanę. Su istorine Lietuva siejama ir kompozitoriaus Mieczysławo Karłowicziaus asmenybė – jis gimė ir vaikystę praleido Vyšniavo dvare, trečioji iš šešių jo simfoninių poemų yra itin asmeniška ir pavadinta „Lietuviška rapsodija“ („Rapsodia litewska“), o Vilniuje tarpukariu veikė Lenkijos įsteigta konservatorija, pavadinta kompozitoriaus vardu.

Data:
2023-06-22 19:00
Adresas:
Bilietai:
nuo 30.00 Eur
Bilietus galima įsigyti:
Kakava.lt
Kategorijos:
Festivaliai, Koncertai
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.