Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

OSH: Jausmė Ir Irena Upė

Irena Upė – unikalaus balso folktronikos kūrėja ir atlikėja, savo kūryboje ieškanti dar nepažintų savo genties takų (folktronica, tribal, new age).
Neseniai vinilinės plokštelės formatu išleistas albumas „Upė” – tai antrasis Irenos leidimas, kuriame elektronika susipina su lietuviškos mitologijos vaizdiniais. Irenos vokalas turi savitą braižą, kuris sunkiai atkartojamas dėl savo „anapusinio” skambesio. Upė – tai kūryba surišanti archetipinį garsovaizdžių palikimą į vieną vidinės kelionės istoriją.
Scenoje skambės ne tik dainos, kuriose Irena pati kuria sutartinių motyvus, bet ir vokalinės improvizacijos bei elektroninės kompozicijos.

https://www.youtube.com/watch?v=B_FPXae3yl4
https://open.spotify.com/album/48FcUWHVj2FrUcjMdJBK0s

Jausmė – viena iš nedaugelio savito braižo atlikėjų, pradėjusi garsinti liaudies instrumentą, koncertines kankles, už Lietuvos ribų. Savo kompozicijose ir dainose ji balsu, dvidešimt devyniomis stygomis, lietuvių bei anglų kalbomis audžia jaukų folkloro, soul, minimalizmo žanrų apklotą, apdabintą kitų mėgstamų stilių (dub, džiazo, post-rock, elektronikos) elementais.
Įkvėpta šaknų, gimtinės miškų, kalbos, žmonių istorijų ir tokių muzikantų bei grupių kaip Thom Yorke, Moses Sumney, The Cinematic Orchestra, Lianne La Havas, YEBBA ir kt., Jausmė 2021 m. pradžioje gyvai įrašė lietuvišką solinį albumą „Namolio” apie beveik dešimtmetį trukusią kelionę namo atgal prie šaknų, į autentiškumą, į save.

https://www.youtube.com/watch?v=mtx31ESzx30
https://www.youtube.com/watch?v=-pXpvEOCCNk

Data:
00:00 - 00:00
Bilietai:
10.00 Eur
studentams 8.00 Eur
Bilietus galima įsigyti:
Renginio metu
Kategorijos:
Koncertai, Kiti
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.