Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

NE PA AIŠKINAMA ⎯ Naujasis Baltijos šokis 2023

Balandžio 26 – gegužės 14 dienomis Vilniuje, Ukmergėje ir Žagarėje nutiks ryškiausias metų įvykis, nušviečiantis pasaulines šokio meno tendencijas, pristatantis perspektyvius Lietuvos kūrėjus ir užsienio choreografus, kuriančius šiuolaikinio šokio istoriją.

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ šiais metais kalbės apie šokio „NE PA AIŠKINAMUMĄ“. Kviesdamas festivalį lankančią ir dar jo neatradusią publiką ne „suprasti“, bet reflektuoti šiuolaikinį gyvenimą per istorijų ir patirčių pasakojimą kūnais.

Pagrindinėje festivalio programoje – šiuolaikiniai šokio inovatoriai ir maištininkai, atspindintys laikmetį: naują kvėpavimą įgavęs Nacionalinis Marselio baleto teatras kartu su šiuo metu šokio madą diktuojančių meno vadovų (LA)HORDE (Prancūzija) komanda, choreografijos virtuozė Catherine Gaudet (Kanada), vitališkasis Marco de Silva Farreira (Portugalija) ir aštriabriaunė Oona Doherty (Airija).

Greta visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų stoja Lietuvos šokio kūrėjų programa, kurioje savo kūrybą publikai pateiks aktyviai užsienyje ir Lietuvoje kuriantys choreografai Dovydas Strimaitis, Lukas Karvelis, Liza Balaisnaja, Grėtė Šmitaitė, Erika Vizbaraitė, Be kompanijos. Šioje programoje ne tik naujausi spektakliai, bet ir būsimų premjerų eskizai.

Jautriai atsiliepdamas į aktualiausius laikmečio įvykius, festivalis suteikia erdvę Ukrainos šokio kūrėjams ir kartu su choreografu ir kuratoriumi Anton Ovchinnikov pristato savo šokio programą „Let the body speak“. Karą patiriančių choreografų, dirbančių Ukrainoje arba laikinai išvykusių iš šalies šokio spektakliai ir eskizai sukurti prasidėjus invazijai – pačios giliausios patirtys išreikštos kūnais.

Festivalį rengia „Lietuvos šokio informacijos centras“ ir „Vilniaus festivaliai“.

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LR Kultūros ministerija.

Festivalis yra „Vilnius 700” programos dalis.

Festivalio programa: www.newbalticdance.lt / Bilietai nuo 02.23

Data:
2023-04-26 - 2023-05-14
Adresas:
Svetainė:
Renginio svetainė:
Bilietai:
15-50 eur.
Bilietus galima įsigyti:
Bilietai.lt
Kategorijos:
Vilnius 700, Festivaliai, Spektakliai, Kiti
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.