Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

Muzika Vilniui | Michael Gordon. Buvusiame Vilniaus geto Žydų tarybos (Judenrato) kiemelyje

Vieną tarp pasaulyje pačių žinomiausių kompozitorių, amerikiečių minimalistą Michael Gordon su Vilniumi sieja jo šeimos istorija. Nors sostinėje jis yra lankęsis ne sykį, tačiau čia pasaulinę premjerą pristatys pirmą kartą. Kūriniu kompozitorius išryškins jam artimą žydiškojo Vilniaus kultūros paveldą.

Kūrėjo pasirinkta erdvė – vidinis „Lėlės“ ir Jaunimo teatrų kiemelis – saugo ir šviesius, ir tamsius žydų istorijos atsiminimus: nuo miesto kultūrą turtinusios gimnazijos veiklos iki sukrečiančių Vilniaus geto istorijų.

Kaip įprasta, M. Gordonas pakvies į meditatyvią muzikinę kelionę. 9-iems trombonams skirtas kūrinys užlies savitos akustikos erdvę skulptūriškais garsais, puikiai derančiais su kiemelyje 2000 m. pastatyta Holokausto aukoms pagerbti skirta skulptūra „Vilties liepsna“. Klausytojai taip pat turės galimybę susitikti su kompozitoriumi bei plačiau susipažinti su žydiškuoju Vilniumi.

Pasaulinė kūrinio Vilniui premjera Buvusiame Vilniaus geto Žydų tarybos (Judenrato) kiemelyje liepos 5-6 d.

Koncertas Vilniaus rotušėje: gegužės 12 d.

Data:
2023-07-05 - 2023-07-06
Renginio svetainė:
Kategorijos:
Vilnius 700, Koncertai
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.