Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

Muziejų nakties renginiai Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM) kviečia praleisti šeštadienio, gegužės 17-osios, naktį dalyvaujant Europos muziejų nakties renginiuose, vyksiančiuose LNDM padaliniuose Vilniuje. Lankytojų lauks ne tik atnaujintos nuolatinės ekspozicijos, naujai atidarytos parodos bet ir išskirtiniai naktiniai renginiai, ekskursijos ir edukacinė programa. 

Visi renginiai ir parodų lankymas LNDM muziejuose bei galerijose šios programos metu yra nemokami. Išsami informacija apie parodas, kurias bus galima aplankyti Europos muziejų nakties metu, skelbiama oficialioje LNDM interneto svetainėje.

Vilniaus paveikslų galerija
17–23 val. lankymas nemokamas

Muziejų naktį Vilniaus paveikslų galerijoje, be nuolatinių ekspozicijų, lankytojų lauks YIVO – Žydų mokslinių tyrimų instituto – įkūrimo Vilniuje šimtmetį žyminti paroda  „Nekursi sau atvaizdo. Priesakai, kasdienybė ir slinktys“.

Renginiai

17:30 val. Edukacija „Kelionė knygomis“ (prie parodos „Nekursi sau atvaizdo. Priesakai, kasdienybė ir slinktys“)

Knygas skaityti individualiai ir bendruomenėje – neatsiejama nuo žydų religinės tradicijos, o vėliau – ir nuo pasaulietinės kultūros. Edukacijos metu susipažinsime su pagrindiniais judaizmo religiniais tekstais – Tora ir Talmudu, išsiaiškinsime, kaip jie skaitomi. Kartu leisimės į knygų raidos kelionę – nuo rankraščių, inkunabulų iki pirmųjų leidyklų ir pasaulietinės literatūros išpopuliarėjimo. Istoriškai vertinsime moterų santykį su skaitymu žydų bendruomenėse ir ankstyvą vaikų susidūrimą su knygų pasauliu tradicinėje žydų kultūroje. Praktinėje edukacijos dalyje susipažinsime su hebrajų kalbos raidynu, sužinosime, kuo Rytų Europos žydų kalba – jidiš – skiriasi nuo hebrajų, bandysime savo vardus užrašyti hebrajų kalbos abėcėlės raidėmis. Ar žinote, kad hebrajų raidės naudojamos ir skaičiams užrašyti? Kartu atrakinsime šį kodą ir hebrajiškomis raidėmis užrašysime savo gimimo datas.

Edukacija skirta 5–9 klasių moksleiviams, tačiau gali būti pritaikoma ir vyresnio amžiaus vaikams.
Registracija tel. +370 659 58056, el. paštu [email protected]

18 val. Pasivaikščiojimas po Chodkevičių rūmų istorines sales ir nuolatinę Vilniaus paveikslų galerijos ekspoziciją

Ekskursijos metu susipažinsime su Chodkevičių rūmų istorija ir apžiūrėsime nuolatinę Vilniaus paveikslų galerijos ekspoziciją, kurioje eksponuojama XVI–XIX a. Lietuvos dailė. Susipažinsime su tokių žymių dailininkų kaip Pranciškus Smuglevičius, Jonas Rustemas, Kanutas Ruseckas, Vincentas Smakauskas ir kitų kūriniais, sužinosime paveiksluose pavaizduotų žmonių biografijos faktus, istorines paveikslų sukūrimo aplinkybes ir kitų intriguojančių detalių.

Užsiėmimo trukmė 45–60 min., jis skirtas vyresnių klasių moksleiviams, jaunimui, suaugusiesiems. *Užsiėmimą galima pritaikyti moksleiviams ir suaugusiesiems, turintiems specialiųjų poreikių.
Privaloma išankstinė registracija el. paštu [email protected]  arba telefonu +370 681 90 329

20.30  ir 21.30 val.  Ekskursija „Ką šnabžda rūmų sienos?“ 

Muziejų naktį Vilniaus paveikslų galerija kviečia į ypatingą ekskursiją po istorinius Chodkevičių rūmus – vietą, kur kiekviena siena tyliai pasakoja praeities istorijas. Pasivaikščiojimo metu sužinosite, kad būtent iš šių rūmų kiemo 1806 m. pakilo pirmasis oro balionas Vilniuje. Apžiūrėsite  XIX a. interjerus ir išgirsite apie čia gyvenusius didikus bei jų kasdienybę, sužinosite, kur turėjo būti įrengtas baseinas. Ekskursiją vainikuos pažintis su paslaptingais rūmų rūsiais, menančiais net gotikos laikus. Ilgai buvusios uždaros, šios erdvės Muziejų naktį atsivers naujam žvilgsniui.

Iki 25 dalyvių
Privaloma išankstinė registracija el. paštu [email protected]  arba telefonu +370 681 90 329


Nacionalinė dailės galerija 
17–22 val. lankymas nemokamas

Lankytojai kviečiami apžiūrėti balandžio pabaigoje atidarytą po daugiau nei 15 metų atnaujintą nuolatinę ekspoziciją, kurioje pristatoma XX a. pirmosios pusės Lietuvos dailė. Ekspozicijos kūrėjai peržiūrėjo kanoninį pasakojimą apie Lietuvos dailę ir parengė naują, suteikdami galimybę pažinti mūsų šalies meninį gyvenimą XX a. pirmoje pusėje – tikrovę, lūkesčius ir vizijas – platesniame istoriniame kontekste.

Muziejų naktis – puiki proga užsukti ir į fotografijos parodą „Sidabro merginos. Retušuota Baltijos šalių fotografijos istorija“. „Sidabro merginų“ iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos darbai pristato ne tik techninius ir meninius fotografijos pasiekimus, bet ir gilina supratimą apie moterų vaidmenį kuriant Baltijos regiono vizualinę istoriją.

Renginiai
17:30 val.  Kūrybinės dirbtuvės apie gamtą meno kūriniuose 

XX a. pradžioje dailininkai tapė ir piešė Lietuvos gamtos vaizdus ir išvykę į kitas šalis. Dirbtuvių dalyviai prisimins jiems labiausiai įstrigusį gamtos vaizdą ir nupieš jį akvarele.

Renginys nemokamas. Būtina išankstinė registracija čia.

18:30 val. Ekskursijos po parodas  

Lankytojai kviečiami į ekskursijas po parodą „Sidabro merginos. Retušuota Baltijos šalių fotografijos istorija“ ir po atnaujintos XX a. pirmos pusės Lietuvos dailės ekspozicijos ketvirtą salę, kurioje rodoma ekspozicijos dalis, pavadinta „Įtampomis“.

Ekskursija nemokama. Būtina išankstinė registracija čia.


Vytauto Kasiulio dailės muziejus 
13–21 val. lankymas nemokamas

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje lankytojai kviečiami pamatyti naują parodą „Atviros marios: Leonardo Andriekaus ir brolių pranciškonų išeivijos dailės kolekcija“. Joje pristatomas unikalus lietuvių išeivijos meno rinkinys, kurį XX a. viduryje pradėjo kaupti kunigas pranciškonas Leonardas Kazimieras Andriekus. Eksponuojama apie 100 kūrinių, kurių dauguma iki šiol nebuvo rodyti viešai. Paroda atskleidžia tiek sakralinės, tiek pasaulietinės dailės raidą išeivijoje, įtraukiant tokius žinomus autorius kaip Pranas Domšaitis, Vytautas ir Aleksandra Kašubos, Elena Kepalaitė, Elena Urbaitytė ir daugelį kitų.

Renginiai
18 val.  Kūrybinės dirbtuvės „Abstraktūs peizažai“  

Dirbtuvių metu galėsite pasinerti į parodoje „Atviros marios“ eksponuojamų dailininkų kūriniuose užfiksuotus peizažus ir tyrinėti meninės raiškos taupumą bei spalvų įvairovę. Užsiėmimo trukmė 50–60 min.

Išankstinė registracija nebūtina


Taikomosios dailės ir dizaino muziejus 
17–23 val. lankymas nemokamas

Muziejų naktį Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus lankytojai kviečiami į išskirtinio tarpdisciplininio lietuvių menininko Stasio Ušinsko darbų parodą „Stasys Ušinskas: Lietuvos modernizmo ledkalnis“. Retrospektyvinėje parodoje galima išvysti tapybos darbų, vitražų ir jų eskizų, marionečių bei jų rentgenogramų, scenografijos ir teatro kostiumų eskizų. Parodą papildo išskirtiniai archyviniai kadrai, lėlinės animacijos filmas „Storulio sapnas“, specialus dokumentinis filmas apie S. Ušinsko kurtus vitražus Lietuvos bažnyčioms.

Šiuolaikinės Latvijos juvelyrikos paroda „Prisiliesti ir pajausti“ kviečia susipažinti su istorijomis apie žmones, jų papuošalus ir juos sukūrusius menininkus. Eksponuojamos 23-ų Latvijos juvelyrikos meno asociacijos menininkų sukurtos papuošalų kolekcijos kartu su menininkų parinktų modelių portretais. Ši paroda suteikia galimybę atrasti ar iš naujo patirti kerinčią juvelyrikos galią, tradicines, modernias ir naujoviškas jos formas, įvairias medžiagas bei technikas.

Renginiai

18 val. Edukacinės dirbtuvės „Mini marionetės kūrimas“ 

Stasys Ušinskas – Lietuvos profesionalaus lėlių teatro įkūrėjas ir lietuvių animacijos pradininkas. 1936 m. gegužės 6 d. Kaune, kino teatre „Metropolitan“ buvo parodytas premjerinis marionečių spektaklis „Silvestras Dūdelė“. Nuo tada ši diena minima kaip profesinė lėlininkų šventė. Edukacinio užsiėmimo metu pakviesime į trumpą ekskursiją po parodą, kurioje apžiūrėsite seniausius S. Ušinsko sukonstruotus teatro personažus ir jų rentgenogramas, pamatysite filmo „Storulio sapnas“ fragmentus ir kursite mini marionetę. Dirbtuvės skirtos įvairaus amžiaus dalyviams.

Privaloma išankstinė registracija tel. +370 5 212 1813, [email protected]  

19 val.  Vilniaus teatro „Lėlė“ režisieriaus ir dailininko Rimo Driežio vedama ekskursija 

Vaikams ir suaugusiems skirtoje ekskursijoje bus pasakojama apie Stasio Ušinsko kurtų marionečių reikšmę pasaulinės teatro ir istorijos kontekste.

Registracija nebūtina


Radvilų rūmų dailės muziejus 

16–23 val. lankymas nemokamas

Lankytojų lauks ilgalaikės ekspozicijos „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji. Iš Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui dovanotos Vladimiro Tarasovo kolekcijos“ ir „Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai. XVI–XIX a. Vakarų Europos tapyba iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių“ bei trumpalaikės parodos „Post Ars. Sankrova“ ir „Visa tai, ko negalima daryti. Lietuvos XXI a. menininkės Radvilų rūmų dailės muziejaus istorinės tapybos ekspozicijoje“. Lankytojai kviečiami ekspozicijas ir parodas patirti dalyvaujant ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose.

 

Renginiai 

16 val.  Edukacinis užsiėmimas šeimoms parodoje „Visa tai, ko negalima daryti“ 

Ar esate judėję lyg vėjas ar vanduo? Senosios tapybos ekspozicijoje turėsite progą susipažinti ne tik su peizažais ir juose vyraujančiomis stichijomis. Būsite pakviesti drauge aptarti gamtos virsmą menininkės Eglės Budvytytės videokūrinyje „Dainos iš komposto: mutuojantys kūnai, yrančios žvaigždės“, panirti į kūrybinę patirtį, judesiu vaizduoti kūnų ir gamtos susiliejimą, tapti augalais ir vandens tėkme. Taip pat galėsite išbandyti spontaninį piešimą, o kiekvieno dalyvio sukurti gamtos vaizdai bus sujungti į šeimos pasaulį-projektą.

Edukacinis užsiėmimas rekomenduojamas šeimoms su 5–10 metų amžiaus vaikais
Būtina išankstinė registracija tel. +370 659 58066 arba el. p. [email protected]

17 val.  Pastato istorija: ekskursija po Jonušo Radvilos rūmų prieigas 

Radvilų rūmų kompleksas ilgą gyvavimo laikotarpį ėjo iš rankų į rankas, buvo sprogdinamas, apleidžiamas, atkuriamas, atskirų rūmų korpusų funkcijos vis keitėsi. Visus šiuos laiko pėdsakus šiandien galima pamatyti pastatų komplekso fasaduose ir interjeruose. Daugiasluoksnė Jonušo Radvilos rūmų istorija kalba apie Radvilų giminės brangakmenį Vilniuje, kurio spindesiu jų fundatorius taip ir nespėjo pasigrožėti. Tačiau rūmų praeityje užkoduotos ryškios ateities vizijos, su kuriomis bus supažindinti ekskursijos dalyviai.

Be išankstinės registracijos. Susitikimo vieta – Radvilų rūmų dailės muziejaus šiaurinio korpuso vestibiulis
Informacija teikiama tel. +37061616550, el. p. [email protected]

18 val.  Edukacinis užsiėmimas suaugusiesiems menininkų grupės „Post Ars“ parodoje „Sankrova“ 

Kokie meniniai procesai vyko Lietuvoje prieš pat nepriklausomybės atkūrimą ir pirmaisiais jos metais? Kokias žinutes grupė „Post Ars“ siunčia šiandien? Ateikite patirti parodą kitaip – interpretuodami, pasitelkę savas patirtis, vizualines ir rašymo užduotis kartu leisimės į kūrybinę iškrovą.

Būtina išankstinė registracija tel. +370 659 58066 arba el. p. [email protected] 

19 val.  Ekskursija po parodą „Visa tai, ko negalima daryti“ 

Kviečiame į ekskursiją po parodą „Visa tai, ko negalima daryti“. Šiuolaikinio meno parodoje išskirtinis dėmesys skiriamas moterų kūrybai, atrandant jai vietą muziejaus istorinės tapybos ekspozicijoje „Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai“. Ekspozicijoje kuratorė Monika Kalinauskaitė pristato XXI a. sukurtus menininkių darbus iš LNDM kolekcijos. Toks sugretinimas leidžia pažinti ne tik įvairias šiuolaikinio meno technikas ir žanrus, bet ir kompleksiškas, intriguojančias jų tematikas, amžinų ir itin aktualių temų kontrastus.

Be išankstinės registracijos, susitikimo vieta – Radvilų rūmų dailės muziejaus pietinio korpuso vestibiulis

21 val.  Ekskursija po grupės „Post Ars“ parodą „Sankrova“ 

Ekskursijoje po Lietuvos avangardinio meno grupės „Post Ars“ parodą „Sankrova“ susipažinsime su daugiau nei tris dešimtmečius trunkančia grupės kūrybine veikla: drąsiais eksperimentais, performansais, akcijomis, hepeningais bei begale kitų meno rėmus laužančių kūrinių.

„Post Ars“ susibūrė 1989 m. Kaune, jauniems menininkams užsimojus perimti tarpukario grupės „Ars“ ryžtą ir kurti naują epochą atgimstančioje Lietuvoje. Menininkai pažeidinėjo sovietmečiu susiaurinto meno ribas, išmėgino muzikinius veiksmus, asambliažus, tekstus ir poligrafiją, dizainą, pedagogiką, videomeną, fotografiją, tvarumo atsisakiusią skulptūrą, transformaciją ugnimi ir žemės meną, išskirtinę svarbą teikė tekstams. Parodoje taip pat dalyvauja Laima Kreivytė ir 2005 m. jos suburta menininkių, feminizmo aktyvisčių grupė Cooltūristės. Menininkių intervencijos ekspozicijoje pratęsia ir papildo „Post Ars“ kūrinius naujais naratyvais, atskleidžia mūsų laiko poetinius sąskambius, prasmės pertrūkius ir sankrovas.

Be išankstinės registracijos, susitikimo vieta – Radvilų rūmų dailės muziejaus šiaurinio korpuso vestibiulis

Data:
2025-05-17
Bilietai:
Nemokamai
Kategorijos:
Nemokami renginiai, Parodos, Ekskursijos, Edukacijos
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.