Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

LPC meno galerijoje Gražinos Markevičienės tapybos paroda PASIKALBĖKIME SIELOMIS

G. Markevičienė yra žinoma vytinių juostų pynėja, taip pat pastaraisiais metais surengusi daug parodų įvairiose Lietuvos galerijose, įstaigose, bažnyčiose, bibliotekose, kultūros muziejuose ir centruose.

Kiekvienas dailininkės tapytas paveikslas – tarsi atskira galaktika, leidžianti matyti ir pajusti būties grožį, tąsą, transcendentinį pasaulį. Paveiksluose matome ir gamtos motyvų – miškų, pievų, dangaus, jūros, sykiu juntame ir minties gilumas. Darbai žavi netikėtu požiūriu, spalvomis, aistra gyvenimui. Poveikį sustiprina autorės trumpučiai esė, poezijos posmai.

Beje, tuo pačiu pavadinimu – „Pasikalbėkime sielomis“ – G. Markevičienė yra išleidusi dailės albumą, į kurį nugulė pastarojo meto kūryba.

Visoje menininkės kūryboje gražiai draugauja dailės, muzikos ir poezijos mūzos, menininkei artima amžinojo gyvenimo tema, prasmės paieškos. Savo paveikslą „Perėjimas“ G. Markevičienė taip aprašo:
Aš neišėjau,
Aš tik PERĖJAU.
Į medį, akmenį, vandens lašą…
Klausykit – aš jums šnibždėsiu,
Girdėkit – aš jums dainuosiu…

„Mano darbai labai skirtingi savo spalvine gama, stiliumi, potėpiais. Gyvenimas kelia iššūkį nepasimesti ir nepasiklysti gan chaotiškoje aplinkoje, išmokti suprasti ir priimti visus ir visokius, išsaugant pamatinę vertybę – žmoniškumą. Kiekviename paveiksle kaip ir žmoguje visada ieškau šviesos,“ – savo darbus pristato Gražina, linkėdama mums nuostabaus sielos pašnekesio.

G. Markevičienė gyvena Vilkijoje, dainuoja Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kameriniame chore „Cantate Domino“.

Data:
2023-02-15 - 2023-04-30
Adresas:
”LPC” Galerija Matulaičio a. 3, Vilnius
Bilietai:
Nemokamai
Kategorijos:
Nemokami renginiai, Parodos
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.