Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

Kaziuko mugė 2023

Kaziuko mugė rengiama kiekvienais metais, artimiausią savaitgalį iki Šv. Kazimiero dienos, kovo 4 d. Kaziuko mugė 2023 m. vyks kovo 3—5 dienomis.

Kaziuko mugė Vilniuje vyksta pačioje miesto širdyje – šimtai amatininkų prekystalių nusitiesia visu Gedimino prospektu, taip pat Šventaragio, T. Vrublevskio, B. Radvilaitės, Maironio, Vokiečių ir Pilies gatvėmis.

Kaziuko mugė Vilniuje – tai pavasario atidarymas ir didžiausia rankų darbo gaminių kūrėjų iš visos šalies mugė Vilniuje, pritraukianti tūkstančius lankytojų. Ši mugė turi ypatingą dvasią, čia itin svarbūs – tradicija ir autentiškumas, kadangi Kaziukas yra ne tik didžiausias, bet ir seniausias tokio pobūdžio renginys Vilniuje.

Vilniaus Kaziuko mugė neįsivaizduojama be:
tradicinių verbų – populiariausio mugės suvenyro
valgomų mugės suvenyrų
prekybos rankų darbo dirbinių ir meno kūrinių
teatralizuotų eitynių
muzikos

Kaziuko mugės istorija
Karalaitį Kazimierą paskelbus šventuoju, XVII amžiaus pirmoje pusėje Vilniuje pradėta statyti Šv. Kazimiero jėzuitų bažnyčia – pirmoji barokinė šventykla mieste. O šventojo mirties dieną, kovo 4-ąją, imta minėti Šv. Kazimiero diena. Šia proga po mišių kasmet pradėta rengti didžiulė amatininkų ir ūkininkų mugė. Istorijos vėtoma ji keliavo po įvairias miesto vietas: Katedros aikštę, Lukiškes, netgi Kalvarijų turgų. Nepriklausomybės laikais mugė grįžo į Vilniaus centrą, išsiplėsdama į visas keturias jo puses – dabartinis Kaziukas nusidriekia daugybę kilometrų Senamiesčio gatvėmis, aikštėmis ir kiemais.

3 PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA APSILANKYTI KAZIUKO MUGĖJE:

 1. Čia vienoje vietoje galite rasti VISKO, tikrąja šio žodžio prasme
  Kaziuko prekeivių yra tiek daug ir tokių įvairių, kad mugėje tikrai rasite Jūsų skonį atitinkančių gaminių: nuo širdžiai mielų smulkmenų iki tikrų meno kūrinių; nuo tradicinių įvairių Lietuvos regionų amatų iki šiuolaikinio dizaino pavyzdžių.
 2. Čia galite pažinti Vilniaus krašto ir Lietuvos tradicijas
  Aplankyk ,,Kaziuką” – pažink Vilnių ir Lietuvą. Nėra nė vieno kito renginio, daugiau nei 400 metų išlaikančio tradicijas mūsų smarkiai besikeičiančiame krašte.
 3. Čia galite paragauti įvairiausio tradicinio Lietuviško maisto vienoje vietoje
  Išragauti ,,Kaziuką” – tai kartą metuose pasitaikanti galimybė Vilniuje susipažinti su pačiais įvairiausiais lietuviškais duonos, mėsos, pieno gaminiais, medaus, žolelių ir saldumynų, lietuviško naminio alaus skoniais. Suraskite savąjį!

3 PATIEKALAI, KURIŲ BŪTINA PARAGAUTI KAZIUKO MUGĖJE:

 1. Riestainiai
  Kokia mugė be plikytų Kaziuko riestainių? Jų vėriniai yra privalomas atributas, kuriuo apsikarsčiusius mugės svečius atpažįsti iš tolo – juk visi jaučia pareigą į Kaziuką negalėjusiems atvykti artimiesiems lauktuvių parvežti bent riestainį. Unikalus, tik kartą per metus, tik Kaziuko mugėje aptinkamas gaminys.
 2. Kaziuko meduoliai
  Kaziuko meduoliai – vienas populiariausių šventės skanėstų, kuriuo jau nuo seno mėgaudavosi mugės svečiai. Meduolių galima rinktis įvairiausių dydžių ir spalvų, ypač populiarūs – spalvotu cukriniu glajumi puoštos širdelės ar net Gedimino bokšto formos skanėstai. Kaziuko meduolių būtina ne tik paragauti, bet ir parvežti mugėje nesilankusiems artimiesiems – tai puikus šventės suvenyras!
 3. Totoriškas šimtalapis
  Kada paskutinį kartą ragavai totoriško šimtalapio? Turbūt Kaziuke? Šimtus metų Lietuvoje gyvenanti totorių bendruomenė išsaugojo nemažai kulinarinių tradicijų, iš kurių populiariausia – ypatingo kruopštumo reikalaujantis saldus kepinys, vadinamas „Šimtalapiu“. Jei atidžiau pasidairysi, Kaziuke rasi ir paties autentiškiausio šimtalapio.

TOP 5 SUVENYRAI, KURIUOS BŪTINA ĮSIGYTI KAZIUKO MUGĖJE:

 1. Vilniaus krašto verba
  Žinoma, suvenyras numeris vienas – tai Vilniaus krašto verba. Šis neatsiejamas Kaziuko mugės atributas nuostabiai praskaidrina lietuviško pavasario pradžią. Be to, kaip ir Kaziuko riestainis, spalvinga verba yra viena populiariausių prekių, perkamų mugės lauktuvėms.
 2. Suvenyrai iš medžio
  Kaziuko klasika – mediniai šaukštai, mentelės ar kiti įrankiai iš medžio. Didžiulis šių gaminių pasirinkimas jums leis aptikti įdomiausių ir kokybiškiausių variantų.
 3. Keramikos dirbiniai
  Įsigykite ką nors iš didžiulės keramikos pasiūlos – menišką dubenėlį, ąsotį, auskarus ar švilpynę pavasariui prisišaukti. Vėlgi, niekur kitur nerasite tiek pasirinkimo variantų, o pražiopsoję ką nors gražaus, gausite laukti kitų metų ,,Kaziuko”.
 4. Pinti dirbiniai
  Kaziuko mugė garsėja krepšiais ir kitais iš vytelių pintais gaminiais. Čia galite rasti visokių dydžių, formų, stilių krepšių, kuriuos vėliau galėsite panaudoti kitoms Kaziuko prekėms ir suvenyrams susidėti!
 5. Pagalba kitiems
  Geriausias suvenyras – pagalba tiems, kuriems jos labiausiai reikia. Kaziukas gali būti kupinas gerumo, o ne tik prekių ir daiktų. Čia visada turite galimybę paremti, paaukoti ir kitaip prisidėti prie svarbių tikslų siekiančių kampanijų bei organizacijų veiklos.
Data:
2023-03-03 - 2023-03-05
Adresas:
Bilietai:
Nemokamai
Kategorijos:
Nemokami renginiai, Vaikams, Po atviru dangumi, Kiti
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.