Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

Interaktyvus kaukių spektaklis vaikams „Čipolinas”

Gianni Rodari pasakos „Čipolino nuotykiai“ motyvais

Šįkart mažųjų žiūrovų laukia nuotykių kupina išsilaisvinimo, kovos už teisybę istorija, nesutilpusi į vieną teatro sceną ir nusidriekusi per skirtingas teatro erdves. Kartu su svogūnėliu Čipolinu ir kitomis daržovėmis vaikai ieškos kelio į laisvą, nesuvaržytą gyvenimą, atvirai ir kritiškai žvelgs į mūsų pačių istoriją ir ateities perspektyvas. Kaip teigia režisierius Šarūnas Datenis: „Šiuo spektakliu norime paskatinti vaikus mąstyti savo galva ir šiek tiek maištauti. Suvokti, kad gyvename demokratiškoje valstybėje ir neprivalome aklai vykdyti to, kas mums pasakyta. Turime teisę kelti klausimus, dalintis savo idėjomis ir prieštarauti valdžios sprendimams.“

Režisierius Šarūnas Datenis, kartu su dailininku Antanu Dubra ir kompozitorium Vytautu Leistrumu kaip kūrybinė komanda pristato jau ketvirtąjį spektaklį vaikams. Šių menininkų spektakliai „Pinokis“, Kaime nėra WI-FI“ ir „Čia buvo / čia nėra“ sulaukė daug žiūrovų simpatijų ir buvo pripažinti teatro profesionalų. Dabar ši kūrybinė grupė ryžosi šiuolaikiškai interpretuoti Gianni Rodari kūrinį „Čipolino nuotykiai“.

Gianni Rodari (1920 – 1980) – italų žurnalistas ir rašytojas, kelių laikraščių vaikams redaktorius, labiausiai išgarsėjęs literatūrinių pasakų, ypač 1951 m. parašytų „Čipolino nuotykių“, dėka. Autorius savo pasakose kalbėjo ne tik apie amžinąsias vertybes, bet ir, pasitelkdamas nonsenso estetiką ir humorą, drąsiai kritikavo politinius visuomeninius įvykius: veikiausiai dėl to jis vis dar yra su pasimėgavimu skaitomas ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų. 1970 m. autorius pelnė aukščiausią tarptautinį vaikų rašytojams skiriamą apdovanojimą – Hanso Christiano Anderseno medalį.

Režisierius: Šarūnas DATENIS
Scenarijaus autorius: Titas LAUCIUS
Dailininkas: Antanas DUBRA
Vaizdo animacijos autorius, operatorius / montažo režisierius: Tomas JOKŪBONIS
Kompozitorius: Vytautas LEISTRUMAS
Šviesų dailininkas: Vytautas NOVICKAS

Vaidina:
Karolis Algimantas BUTVIDAS
Eliza BONDARENKO
Šarūnas GEDVILAS
Lijana MUŠTAŠVILI
Imantas PRECAS
Deivis SARAPINAS
Dainius TARUTIS

Trukmė: 55 min.
Premjera – 2020 m. birželio 26 d.

Data:
2023-06-07 16:00
2023-06-07 18:00
Adresas:
Svetainė:
Bilietai:
13.00 Eur
Bilietus galima įsigyti:
Bilietai.lt, Teatro kasoje
Kategorijos:
Spektakliai, Vaikams
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.