Ar mada egzistuoja be vizualo?
Ar galima madą suvokti tik lytėjimo, garso ar kvapo pavidalu?
Rega suvokiame daugiausiai mus supančio pasaulio. Net apie 80 procentų žmogaus suvokimo sudaro regėjimas. Mados objektus dažniausiai suvokiame regimąja patirtimi, tačiau yra dalis žmonių, kurie madą suvokia per lytėjimą, kvapą ir garsą.
Parodoje pristatomas meninis projektas, mažinantis atskirtj tarp neregių ir reginčių, skatinantis meno prieinamumo didinimą per nevizualius mados objektus. Čia rega neturi pranašumo – visi objektai yra suvokiami per kitus jutimus, pasitelkiant vaizduotę ir prisiminimus.
lštirti regos negalią turinčių asmenų ir reginčiųjų jutimų skirtumai ir panašumai leido sukurti unikalias medžiagas labiausiai sustiprinančias abiejų grupių patirtis. Iš šių medžiagų buvo sukurti objektai, garsai, kvapai ir drabužiai.
Parodoje siekiama asmenims su regos negalia suteikti galimybę lygiavertiškai pažinti madą, o regintiesiems padėti iš naujo atrasti juslių teikiamą naudą bei jų turtingumą.
Dizainerė Gretė Labanauskaitė drabužį savo kūryboje paverčia „socialiniu įrankiu“. Bakalauro studijų metais sukurta taktilinė drabužių kolekcija „TU“ laimėjo Jaunojo Dizainerio Papildomą Prizą ’21 ir Dizaino Dienos’21 pagrindinį prizą, buvo pristatyta Lietuvos ir užsienio mados renginiuose. Magistro baigiamasis darbas „Pasimatuok jausmą“ tapo laureatu Gero Dizaino’23 apdovanojimuose.
Lapkričio 29 d. 18 val. kviečiame į parodos atidarymą UMI galerijoje (Užupio g. 2A).
Valstybinių švenčių dienomis galerija nedirba
Vilniaus turizmo informacijos centras Pilies g. 7, Vilnius, +370 5 262 9660 [email protected]