Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

Ekskursija „Unikali unija“

Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į ekskursiją Vilniaus senamiestyje ieškant unikalios unijos ženklų. Brastos bažnytinė unija, sudaryta Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI a. pabaigoje – istorinis fenomenas, ne tik pakeitęs urbanistinį Vilniaus veidą, bet ir sujungęs bizantiškąją bei lotyniškąją bažnytines tradicijas, Rytus ir Vakarus, dvi konfesijas ir dvi tautas.

Išgirsite pasakojimą apie unikalią konfesiją – graikų apeigų katalikus (unitus), aplankysite Švč. Trejybės graikų apeigų bažnyčią, sužinosite, kodėl šiandien tai ypač svarbi bendruomenės susibūrimo vieta, kas saugoma jos požemiuose.

Istorinėse vienuolių bazilijonų valdose kalbėsime apie lietuviams ir ukrainiečiams bendrą šventąjį, gyvenusį ir dirbusį Vilniuje – šv. Juozapatą Kuncevičių, keliaudami buvusio rusėnų miesto takais kalbėsime apie Bažnyčią, valdžią, verslą, knygas bei nepriklausomybę, prisiminsime ir istorines asmenybes, tokias kaip grafas Konstantinas Ostrogiškis ar Tarasas Ševčenka, sujungusias Lietuvą su Ukraina. Taip pat sužinosite, kodėl priešais Aušros Vartų Madonos paveikslą kepurę nukelia ne tik katalikai, bet ir stačiatikiai.

Trukmė – iki 2 val.

Renginys yra Vilnius 700 programos dalis.

Muziejaus veiklą finansuoja: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba.

Data:
2023-06-10 15:30
Adresas:
Aušros VartaiAušros Vartų g. 14
Bilietai:
15.00 Eur
Moksleiviui, studentui, senjorui: 12.00 Eur
Bilietus galima įsigyti:
Organizatorių internetinėje svetainėje, Muziejaus kasoje
Kategorijos:
Vilnius 700, Ekskursijos
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.