Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

Ekskursija „Senojo sidabro spindesys“

Sidabro dirbiniai nuo seno buvo itin vertinami, naudoti tiek sakraliniame, tiek ir kasdieniame gyvenime. Pirmiausiai į Lietuvą jie pateko Romos imperijos monetų pavidalu, vėliau pradėti gaminti ir vietinių meistrų. Auksakalių dirbinių užsakovais buvo valdovai, dvasininkai, didikai ir pasiturintys miestiečiai. Per ekskursiją kalbėsimės apie pirmuosius auksakalystės žingsnius Lietuvoje, garsiausius valdovo dvarui dirbusius europinio lygio meistrus, apžiūrėsime sidabro vertybes, kurias savo kolekcijose sukaupė Vilniaus kolekcininkai.

Pirmojoje parodos dalyje pristatomi ankstyviausi dirbiniai, sukurti Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVII–XVIII a. Greta eksponuojami įvairių konfesijų sakraliniai kūriniai. Antrojoje, didžiausioje, parodos dalyje – XVIII–XIX a. Vilniuje dirbusių auksakalių darbų retrospektyva. Taip pat galėsime pasigrožėti ir itin retais Kauno, taip pat Karaliaučiaus ir Klaipėdos meistrų kūriniais, eksponuojamais trečiojoje parodos dalyje. Sidabro dirbinių parodą užbaigia vertybės, susijusios su Lietuvos didikų giminių paveldu.

Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 20 asmenų grupei.

Registracija į sausio 5 d. ekskursiją čia

Registracija į sausio 26 dienos ekskursiją prasidės sausio 18 d.. Informaciją registracijai rasite čia

Data:
00:00 - 00:00
Adresas:
Valdovų rūmaiKatedros a. 4
Svetainė:
Bilietai:
7.00 Eur
+2.00 Eur ekskursija
Bilietus galima įsigyti:
Muziejaus kasoje
Kategorijos:
Parodos, Ekskursijos
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.