Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

Claros Schumann Salonas

Eugenijus Chrebtovas, Joana Gedmintaitė
Motiejus Bazaras, Guoda Gedvilaitė, Živilė Baronienė
Pianistės Guodos Gedvilaitės įkvėptas kamerinės muzikos koncertų ciklas “Claros Schumann Salonas” kviečia klausytojus persikelti į 19 a., susitikti su romantinės epochos genijais ir pasigėrėti jų muzika. Kasmetiniai susitikimai Claros Schumann Salonuose jau tampa tradicija.

Vaidmenis kurs:
Joana Gedmintaitė / sopranas / Henriette Treftz – Strauss
Eugenijus Chrebtovas / baritonas / Alois Ander
Guoda Gedvilaitė / fortepijonas / Clara Schumann
Motiejus Bazaras / fortepijonas / Johannes Brahms
Živilė Balsiukienė / istorinių kostiumų kolekcija

„VALSO TRIUMFAS“
Jeigu laiką skaičiuotume nuo tos dienos, kai žodis „valsas“ pirmą kartą buvo užrašytas partitūroje – tai įvyko 1787 metais Vienoje. Buvo paskelbtas konkursas sukurti tokią operą, kuri patiktų žiūrovams. Tarp dalyvių buvo ir Mocartas, konkursui pateikęs vieną nuostabiausių savo šedevvrų „Figaro vedybos“! Deja, ši viena genealiausių visų laikų komiškų operų nesujaudino žiuri. Ją sužavėjo talentingo ispanų kompozitoriaus Martíno y Solero opera “Retas daiktas”, o joje pirmą kartą nuskambėjęs Valsas užkariavo miestiečių simpatijas savo lengvumu, muzikalumu ir žavumu. Jis nuo scenos netruko persikelti i pokylių ir šokių sales, sodų koncertus. Valsas ilgainiui pakerėjo visą Europą nuo Paryžiaus iki Sankt Paterburgo. XIX a. stiprėjantis buržuazinis luomas atvėrė valsui kelią į visos Europos muzikinį gyvenimą, o Johanas Štrausas jaunesnysis jam uždėjo karūną.

“Claros Schumann Salono” šeimininkė šiai šventinei programai į svečius pakvies savo gerą bičiulį pianistą, Johanessą Brahmsą (1833-1897), bene žymiausią XIX a. Vienos operos daininikę Henrietę Treffz (1818-1878) – Johanno Strausso sūnaus (1825-1899) pirmąją žmoną. Duetus su ja dainuos garsus to laikmečio austrų tenoras Alois Ander (1821-1864).

Na, ir jei pats maestro Johanas Štrausas nebus išvykęs į gastroles, jis tikrai pamalonins mus savo apsilankymu.

Programoje skambės Mocarto uvertiūros, Brahmso, Claros ir Roberto Šumanų dainos, Verdi, Rosinni, Bizet arijos ir… Štrauso valsai.

Laukiame jūsų balandžio 21 dieną Vilniaus Rotušėje – susitikti 19-ame amžiuje, pabendrauti ir pasidalinti muzika.

Data:
2023-04-21 19:00
Adresas:
Vilniaus rotušėDidžioji g. 31
Bilietai:
28.10 Eur
Bilietus galima įsigyti:
Kakava.lt
Kategorijos:
Koncertai
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.