Į sceną grįžta žiūrovų pamiltas, vienas įspūdingiausių ansamblio „Lietuva“ muzikinių spektaklių – misterija „Dievai ir žmonės“.
Tai šiuolaikiška Baltų kultūros interpretacija, kurioje dera senosios giesmės ir elektroninė muzika, modernus ir klasikinis šokis, ritualinės apeigos. Matysime papildytą, novatorišką spektaklio scenografiją – daugiasluoksnes projekcijas, sukuriančias trimačio vaizdo įspūdį, kuriose atgis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų koliažai.
Kuo praeitis tolimesnė, tuo ji tampa mįslingesnė, tuo labiau paslaptinga – mes bandome ją „iškoduoti“. Tyrinėjant mitus, senąsias dainas ir giesmes, gretinant kronikų tekstus daugelis baltiškųjų kodų „prabyla“. Su didele pagarba žiūrime į praeitį pro plačius vaizduotės vartus, XXI amžiaus žmonių akimis.
Nuo 2019 m. gyvuojantis spektaklis – misterija ir skaitlingi jo turai po Lietuvą subūrė pilnas sales žiūrovų, kultūros ir meno gerbėjų, bei užsienio svečių. Reginys abejingų nepaliko: jis jaudino iki ašarų, kėlė nuostabą dėl scenografijos įtaigumo, žavėjo artistų profesionalumu ir kūrėjų talentu.
„Viskas tikra, gilu, daugybė atpažįstamų ženklų, ir ne tik iš senosios lietuvių pasaulėjautos… Vien ko vertas finalas su Čiurlionio „Karalių pasaka“, – žavėjosi ir Lietuvos etnomuzikologė, humanitarinių mokslų daktarė, Vilniaus „Romuvos“ vaidilė ir Etninės kultūros globos Tarybos pirmininkė doc. dr. Dalia Urbanavičienė.
Spektaklyje – misterijoje „Dievai ir žmonės“ perteikiama archajinė baltiškoji žmonių pasaulėžiūra – santykis su religija, gentimi, vaizduojami įvairūs papročiai ir apeigos. Tai atskleidžiama pasakojant seną legendą apie šventosios ugnies sergėtojos vaidilutės ir didiko meilės istoriją, kuri kupina aistros ir skausmingų išgyvenimų. Bene intymiausia misterijos scena – meilės aktas. Per šokį subtiliai vaizduojamas gyvybės užsimezgimas – Dievų pasėta žmoguje galia kurti kitą žmogų.
Misterijoje skamba originalios kompozitorių Lino Rimšos ir Aro Žvirblio elektroninės kompozicijos. Taip pat šių kompozitorių sukurtos archajiškų giesmių, lietuvių liaudies dainų, sutartinių išdailos.
Be valstybinio ansamblio „Lietuva“ misterijoje dalyvauja ir kviestiniai atlikėjai: folkloro solistai, šokėjai ir aktoriai.
Daugiau informacijos apie šį renginį galite rasti čia.
Vilniaus turizmo informacijos centras Pilies g. 7, Vilnius, +370 5 262 9660 [email protected]