Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra
Renginių datos (nuo - iki)
Renginių kategorijos

„Paukštės giesmė“. Moterų paveikslai ir būsenos šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių dainose

Renata Dubinskaitė (mecosopranas)
Jonė Punytė-Svigarienė (fortepijonas)

Didžioji koncerte skambėsiančių dainų dalis sukurta šiuolaikinių lietuvių moterų kompozitorių – jose perteikiamos stiprios emocinės ir dvasinės būsenos bei autores jaudinantys pasakojimai ir temos. Ši programa, „Paukštės giesmė“, įkvėpta Lietuvos pamario krašto sakmės apie tragiško likimo moterį-paukštę ir šios istorijos pagrindu sukurto spektaklio, kuriame skamba Ramintos Šerkšnytės dainų ciklas „Saulos dainos“. Kur veržiasi skristi ši paukštė? Ką ji šaukia saulei ir dangui? Ir kas sulaiko motinos širdį žemėje, amžinuose žmonių varguose? Jos godos dėl savo vaikų ir viso pasaulio yra skausmingos, bet kartu ir šviesios, pilnos vilties.

Šis šauksmas aidi ir Dalios Raudonikytės kompozicijoje šv. Augustino žodžiais. Ko ji ilgisi: dieviškos šviesos, pasigailėjimo ar meilės? Greta šių dramatiškų ir ekspresyvių kūrinių, Zitos Bružaitės ir Loretos Narvilaitės dainos panardina į kontempliatyvias būsenas poetiškuose žiemos paveiksluose, nutapytuose sniego atspalviais. Tačiau abiejų šių autorių žiema taip pat persmelkta stipraus ilgesio, kuriame susipina nostalgija, melancholija ir laukimas, kada kartu su gamta vėl atgims jausmai.

Programą papildo ir vyrų kompozitorių kūriniai, piešiantys išraiškingus moterų paveikslus ir perteikiantys moters jausmus jos pačios lūpomis. Senojo Testamento tekstų įkvėptas Anatolijus Šenderovas kuria Sulamitos – paslaptingos Rytų gražuolės, Mylimosios ir Sužadėtinės prototipo – portretą, kuriuo sakralizuojama dvasinė ir kūniška meilė. Ji aistringai šaukia savo Mylimąjį pačiais gražiausiais vardais.

Kaip kontrastas šiam moters paveikslui – Algirdo Martinaičio kompozicija, šaržo ir grotesko kalba pasakojanti apie jausmų audras jaunos merginos širdyje, kurioje kaunasi susikurti idealai ir kylantys dar nepažinti geismai.

Programa „Paukštės giesmė“, sutelkdama dėmesį į moters išgyvenimų pasaulį ir kūrybinės raiškos būdus, reflektuoja skirtingas meilės, motinystės, ilgesio, būties trapumo patirtis. Jos atsiskleidžia muzikos santykyje su mitologijos, folkloro, religijos ir poezijos įvaizdžiais bei pasakojimais.

Koncertas skiriamas šiais metais jubiliejus švenčiantiems kompozitoriams: Anatolijui Šenderovui (80 m.), Loretai Narvilaitei (60 m.) ir Ramintai Šerkšnytei (50 m.).

Koncerto programa:

Raminta Šerkšnytė (1975)

„Saulos dainos“ (2004), Albinos Žiupsnytės žodžiai
I Saulos lopšinė
II Pasaka
III Lopšinė
IV Malda
V Rečitatyvas
VI Šauksmas
VII Rauda

Loreta Narvilaitė (1965)
„Sniegas“ (2000), Henriko Radausko žodžiai
„Žiemos moteris“ (2025), Leonardo Gutausko žodžiai
„Ruduo Palangoje“ (2022), Sigito Gedos žodžiai

Anatolijus Šenderovas (1945–2019)
„Sulamitos giesmės“ (1992), „Giesmių giesmės“ tekstas hebrajų kalba
I giesmė
II giesmė

Zita Bružaitė (1966)
Sonetas VII „Žiemos pasaka“ (2007), Henriko Radausko žodžiai

Dalia Raudonikytė-With (1970–2018)
„You Enlightened Me“ (2016), misterija, šv. Augustino tekstas

Algirdas Martinaitis (1950)
„Meilės eliksyras“ (2025), Marcelijaus Martinaičio žodžiai

Bilietus galite įsigyti čia.

Daugiau informacijos apie koncertą rasite čia.

Data:
2025-06-05 19:00
Adresas:
Sapiegų rūmaiL. Sapiegos g. 13
Bilietai:
20 Eur
Moksleiviui, studentui, senjorui: 13 Eur
Bilietus galima įsigyti:
Organizatorių internetinėje svetainėje
Kategorijos:
Koncertai
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.