GM Gyvai pristato festivalį „Pasaulis skamba“ visų pamėgtoje Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tai ideali vieta Vilniaus mieste jaukiems ir jautriems pasaulio muzikos koncertams
URNA IR KROKE
Nepažabota muzika
URNA
„Jos balsas primena vėjo švilpimą, akmenų šaltumą ir saulės deginančią kaitrą. Kartais ji šniokščianti kaip krioklys, o kartais švelni kaip plevėsuojantys drugelio sparnai. Tuomet supranti, kodėl daugelis kritikų ir klausytojų teigia, kad jos balsas – tai kaip maža orkestro simfonija.“ – Tai žodžiai Šveicarijos kritiko, išgirdusio URNA pirmą kartą.
Gimusi klajoklių ganytojų šeimoje Ordos stepėse Vidinės Mongolijos autonominėje Respublikoje (Kinija), nuo 1989 iki 1993 metų Urna Chahar-Tugchi studijavo yangqin (kinų dulcimerą) Šanchajaus konservatorijoje. Nuo tada atlikėja nenustoja turuoti po pasaulį ir džiuginti klausytojus savo įspūdingu balsu, kylančiu keturiomis oktavomis su elegancija ir lengvumu.
URNA per muziką perteikia gimtojo krašto dvasią. Nors jos muzika turi šaknis gimtosios šalies tradicijose, naujausi kūriniai pabrėžia laisvas, kaip teptuko brūkšniais atliktas improvizacijas, įkvėptas daugelį metų trunkančių susitikimų su kitomis kultūromis ir muzikantais. Šv. Kotrynos bažnyčioje URNA pasirodys su legendiniu lenkų pasaulio muzikos ansambliu „Kroke“, su kuriuo 2018 m. išleido albumą „Ser“ (liet. „Nubudimas“).
KROKE
Unikalaus stiliaus ansamblis „Kroke“ (Krokuva jidiš kalba), iš pradžių labiausiai sietas su klezmerio muzika, įkvėpimo semiasi iš etninės muzikos iš viso pasaulio. Muzikinės kompozicijos, kurias jie atlieka, dažniausiai visiškai nežinomos, pažadina prisiminimus apie seniai pamirštą pasaulį.
Vieną dieną Steveno Spielbergo žmona Kate Capshaw, jam Krokuvoje kuriant filmą „Šindlerio sąrašas“, atvyko į „Ariel“ restoraną, kuriame „Kroke“ dažnai grodavo. Vieną vakarą ji nusivedė savo vyrą į koncertą. Režisierius greitai atpažino „Kroke“ talentą ir pakvietė grupę į Jeruzalę koncertuoti „Survivors Reunion“ ceremonijoje, surengtoje Šindlerio sąrašo išgyvenusiems žmonėms. Spielbergas nusiuntė KROKE kasetę Peteriui Gabrieliui, kuris 1997 m. pakvietė grupę į Jungtinę Karalystę dalyvauti WOMAD festivalyje. Tai buvo tik didelio nuotykio pradžia: 20 muzikinių albumų, garso takelis Deivido Lynčo filme, nominacija BBC Radio 3 apdovanojimuose pasaulio muzikos kategorijoje, bendradarbiavimas su smuiko virtuozu Nigeliu Kennedy ir dar daug kitų pasiekimų žymi kone trijų dešimtmečių „Kroke“ kūrybos kelią. Ilgai išliksiantys meniniai įspūdžiai garantuoti!
Atlikėjai
Urna Chahar-Tugchi – vokalas
Tomasz Kukurba – smuikas
Jerzy Bawoł – akordeonas
Tomasz Lato – kontrabosas
Vaizdo įrašai
Urna ir Kroke
Urna
Kroke
FESTIVALIO PROGRAMA
Balandžio 28 d.
Faran Ensemble (Izraelis)
Gegužės 19 d.
Ali Doğan Gönültaş (Turkija)
Birželio 3 d.
Urna & Kroke (Vidinė Mongolija/Lenkija)
Liepos 10 d.
Fanna Fi Allah (Kanada/Pakistanas)
Gruodžio 13 d.
Naghash Ensemble (Armėnija)
Senjorams, studentams, moksleiviams ir neįgaliesiems taikoma 20% nuolaida
Festivalio informacinis partneris: LRT
Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt
Vilniaus turizmo informacijos centras Pilies g. 7, Vilnius, +370 5 262 9660 [email protected]