Mano iliustracijų stilius susiformavo pamažu – dirbant animacijoje, piešiant kadruotes filmams ar reklamos agentūroms. Labiausiai mėgstu dirbti pieštuku, piešinį nuskenuoti ir pabaigti tvarkyti kompiuteriu.
Ruošiantis knygos „Troleibusu“ iliustravimui teko pasivaikščioti po miestą, pafotografuoti, rinkti medžiagą internete.
Knygos veikėjai gimė tarsi savaime, perpiešiant personažus po kelis ar keliasdešimt kartų, atrenkant detales, kurios man patikdavo. Nenorėjau, kad veikėjai būtų per daug realistiški. Stengiausi, kad jie būtų panašesni į animacinio filmo personažus. Vietos, kurios vaizduojamos iliustracijose, taip pat susidėliojo iš miesto vaizdų, kuriuos matau eidamas pasivaikščioti. Galbūt galima atpažinti J. Basanavičiaus, Pylimo gatves ar Antakalnio troleibusų žiedą. Nesistengiau jų tiksliai perpiešti, siekiau perteikti nuotaiką.
Pasakojimą kūriau gan chaotiškai, neturėdamas plano. Skaitant autorės tekstą kildavo idėjos, kaip perteikti vieną ar kitą teksto dalį. Taip prisikaupė iliustracijų, kurias derinant su tekstu teko pavargti maketuotojui.
Tiksliai pasakyti, kiek truko iliustravimas, negaliu – įsimaišydavo kiti, skubesni darbeliai, atsirasdavo neatidėliotinų reikalų. Nuo susipažinimo su Dianos tekstu iki knygos pasirodymo praėjo beveik du metai, tačiau intensyvaus darbo buvo gal 4–5 mėnesiai. Dirbti buvo įdomu ir lengva.
Dėkoju autorei už kantrybę ir pasitikėjimą. Nuo kitų darbų šis skyrėsi tuo, kad buvo užtektinai laiko pagalvoti, įsijausti į kūrinio nuotaiką, paieškoti būdų jai perteikti piešinyje. Tai buvo tikra atgaiva po skubių, „degančių“ užsakymų.
Paroda nuo liepos 2 iki rugsėjo 30 d. eksponuojama vaikų bibliotekos Vaikystės pievoje.
Paroda nelankoma valstybinių švenčių dienomis
Vilniaus turizmo informacijos centras Pilies g. 7, Vilnius, +370 5 262 9660 [email protected]