„AGAMEMNONAS, GRĮŽĘS IŠ PREKYBOS CENTRO, SUMUŠĖ SAVO SŪNŲ”
Pagal Rodrigo Garcia kūrybą
Sceninės adaptacijos autorius ir režisierius Roberto Salgueiro
Spektaklis galisų kalba
Rodrigo García – ispanų kilmės argentinietis rašytojas, režisierius, dramaturgas ir scenografas, gimė 1964 m. Buenos Aires, Argentinoje. Nuo 1986 m. gyvena Ispanijoje, kur 1989 m. Madride įkūrė teatro trupę „La Carnicería Teatro“. Bendradarbiauja su Ispanijos nacionaliniu dramos centru, Avinjono festivaliu ir Venecijos bienale. 2009 m. gavo „Europa Nueva Realidad“ teatro apdovanojimą.
Spektaklio kūrėjai, pritaikę Rodrigo Garcia kūrinį „Agamemnonas“ scenai, papildę ištraukomis iš kitų autoriaus kūrinių, išmoningai, humoro ir smurto spalvomis, tapo šiuolaikinės visuomenės, įpratusios priimti iššūkius, taikstytis su pralaimėjimais, groteskišką portretą.
Trukmė 45 min.
Forumas – kasmetinis universitetų teatrų bendruomenę jungiantis renginys, gyvuojantis nuo 2000 m., šiais metais vyks jau 26 – tą kartą. Jis suburia teatru besidomintį akademinį jaunimą bendrai teatrinei veiklai, organizuoja spektaklių parodymus, suteikia galimybę pažinti vieniems kitus, bendrauti ir keistis patirtimi. Forumas visada dedikuojamas kuriai nors temai ar svarbiai sukakčiai, – taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimui aktualius socialinius, kultūrinius, pilietiškumo, paveldo klausimus.
Prieš šimtą metų inžinierius aviatorius Antanas Gustaitis savo lėšomis sukonstravo lietuvišką lėktuvą ir pavadino jį „ANBO“. Lietuvos Respublikos Seimas 2025 m. skelbia lėktuvo „ANBO“ ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metais.
Įdomi, įkvepianti ir tragiška Lietuvos aviacijos kūrėjų istorija verta nė vieno filmo, knygos ar spektaklio. Skirdami forumą lėktuvo „ANBO“ sukūrimo šimtmečiui ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metams paminėti, bandome ne tik atkreipti dėmesį, priminti šlovingą tarpukarių Lietuvos aviacijos pradžią, bet ir ieškoti sąsajų su dabartimi.
Liko neįminta mįslė, ką konstruktorius aviatorius Antanas Gustaitis užkodavo lėktuvo pavadinime „ANBO“. Jo amžininkai lietuvių lakūnai tai interpretavo šitaip: Antanas nori būti ore. Kiti pavadinime mato paties konstruktoriaus ir jo žmonos vardų junginį: Antanas ir Bronė. O gal tai jaunatviškos, kūrybiškos, patriotiškos asmenybės DNR kodas, leidžiantis darbštumu, užsispyrimu bet kurioje srityje pasiekti svarių rezultatų, „kalnus nuversti“?
Kaip jūs manote? Gal atsakymą rasite apsilankę forumo spektakliuose? Laukiame!
Vilniaus turizmo informacijos centras Pilies g. 7, Vilnius, +370 5 262 9660 [email protected]