Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
„Pasikartojimai, arba neregimas Juditos Vaičiūnaitės Vilnius“

„Gyvenimas susideda iš pasikartojimų. Juose visuomet slypi įstabiausias dalykas – sugrįžimas“, – sakė pirmoji lietuvių literatūroje miesto poetė Judita Vaičiūnaitė (1937-2001). Ekskursijos metu pasivaikščiosime po Juditai Vaičiūnaitei svarbias Vilniaus senamiesčio vietas, bandysime suvokti, kas formavo jos kūrybą, įžvelgti  architektūros, istorijos, poetinių vaizdinių, kūrybos, gyvenimo ir miestų detalių pasikartojimus.

Registracija telefonu: +370 5 262 9660.

Daugiau informacijos: www.vilnius-tourism.lt

„Vilniaus bažnyčios ir šventovės“

Vilnius nuo seno garsėja kaip bažnyčių miestas, vien tik senamiestyje galime jų išvysti keliasdešimt. Mieste galima pasigrožėti įvairių architektūros stilių — gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo — bažnyčiomis ir pamatyti kitų tikėjimų šventoves. Vilniaus katedra yra svarbiausia Lietuvos šventovė, nuo kurios ir kviečiame pradėti ekskursiją. 

Registracija telefonu: +370 5 262 9660.

Daugiau informacijos: www.vilnius-tourism.lt

Ekskursija po serialo „Karas ir taika“ filmavimo vietas

BBC serialas „Karas ir taika“ Didžiojoje Britanijoje sukėlė didžiulį susidomėjimą istorinių įvykių kryžkele – Lietuva. Seriale atgyja XIX amžiaus pradžia, kai Lietuva buvo Rusijos imperijos vakarinis pakraštys ir išgyveno Napoleono žygį į Maskvą, jo didžiosios armijos šlovę ir pražūtį. Filmuojant serialą, Vilnius buvo virtęs ir Rusija, ir Austrija, filmavimai vyko Vilniaus pastatuose, gatvėse ir kiemeliuose. Visus susidomėjusius serialu, jo kūrybiniu procesu ir užkulisiais kviečiame dalyvauti specialiai sukurtoje ekskursijoje ir išbandyti kino turizmą.

Registracija telefonu: +370 5 262 9660

Daugiau informacijos: www.vilnius-tourism.lt

Ekskursija „Užupio Respublika“

Užupis yra vienas seniausių Vilniaus rajonų, istoriniuose šaltiniuose minimas jau XVI amžiuje. Tuomet tai buvo vargingųjų gyventojų priemiestis, kurį vilniečiai dar ilgai stengdavosi aplenkti. Tačiau laikui bėgant Užupyje pradėjo kurtis menininkai, kurie Užupį pavertė tikra menininkų respublika su savo valdžia, konstitucija, himnu, tradicijomis ir šventėmis. Užupio angelo skulptūra simbolizuoja laisvę ir saugo užupiečius.

Registracija telefonu: +370 5 262 9660

Daugiau informacijos: www.vilnius-tourism.lt

Pažintinės ekskursijos po Vilniaus senamiestį rusų k.

Jei atvykote į Vilnių vienas ir norite susipažinti su miestu, pamatyti gražiausias jo vietas, kviečiame prisijungti prie ekskursijos „Atraskite Vilniaus senamiestį“.

Didžiausiame Rytų Europos senamiestyje persipina bemaž visi architektūros stiliai: gotika, renesansas, barokas, klasicizmas. 1994 m. UNESCO įtraukė Vilniaus senamiestį į Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Dalyvaukite pažintinėje ekskursijoje, pajuskite nepakartojamą istorinio Senamiesčio atmosferą ir atrasite vietas, į kurias norėsite sugrįžti dar ne kartą.

Vilniaus rotušės aikštė – kadaise virė miesto gyvenimas, o dabar vyksta kasmetinės mugės, šventės ir daugybė kitų renginių, palaikančių neblėstančią aikštės gyvybę. Didinga, legendomis apipinta Gedimino pilis, nuo kurios bokšto atsiveria nepakartojama senamiesčio panorama. Katalikams gerai žinomi Aušros Vartai ir juose esantis Dievo Motinos paveikslas, garsėjantis stebuklinga galia. Vilniaus universitetas – viena seniausių ir garsiausių Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Grakščiu klasicizmu alsuojantys Prezidento rūmai. Žemutinės pilies teritorijoje stūksanti prakilni Arkikatedra bazilika, menanti Mindaugo laikus. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, menanti garsius bei kilmingus valdovus. Tai tik dalis Vilniaus, kurį norime Jums parodyti ir kuriame atrasite neįkainuojamų vertybių.

Ekskursija „Senojo Žvėryno istorijos“

Dabartinis Žvėryno mikrorajonas – tai tarsi miestelis Vilniaus centre. Ilgą laiką Žvėryne ošė miškai, čia buvo pagrindiniai didikų Radvilų medžioklės plotai, iš kur ir kilo Žvėryno vardas. Gatvių pavadinimai primena čia besiveisusius žvėris: Lūšių, Stirnų. Bebrų, Stumbrų, Gervių, Elnių, Lokių, Sakalų gatvės. Ekskursijos metu apžiūrėsite medinės architektūros pavyzdžius, čiulbantį kryžių, Znamenskajos cerkvę, Kenesą ir daugelį kitų.

Registracija telefonu: +370 5 262 9660

Daugiau informacijos: www.vilnius-tourism.lt

Ekskursija „Lukiškės – Vilniaus prekybinis uostas“ NAUJIENA

Ar galite įsivaizduoti, kad XIX a. Lukiškės buvo daugiau kaimelis su daržais ir ganyklomis, su nedideliais mediniais namukais tarp žalių kalvų, nei miesto rajonas. O vienintelis išskirtinis statinys čia buvo Šv. Jokūbo bažnyčia ir dominikonų vienuolynas. Ekskursijos metu galėsite sužinosite kaip Lukiškių priemiestis atrodė tada, kai šios žemės dar priklausė Lietuvos valdovams ir čia švartavosi upiniai laivai, kokia Lukiškių vardo atsiradimo hipotezė. Taip pat bandysime rasti atsakymus ne tik į šiuos klausimus, bet ir padiskutuoti apie aikštės ateitį.

Registracija telefonu: +370 5 262 9660

Daugiau informacijos: www.vilnius-tourism.lt

Ekskursija „Stoties rajone…“

Vilniuje tikriausiai nerasite kitos tokios vietos, kaip stoties rajonas. Sako, jog čia kas kelis metrus įsikūrusios užeigos, gatvėse dirba žemiausio lygio seniausios profesijos atstovės, knibžda smulkaus plauko plėšikų… Tačiau ar tikrai? Kviečiame visus pasivaikščioti po šį rajoną su gidu ir pažvelgti į kiek kitokį Vilnių.

Registracija telefonu: +370 5 262 9660

Daugiau informacijos: www.vilnius-tourism.lt

Ekskursija „Vilniaus vienuolynai“

Vienuolynai per amžius buvo neatskiriama kultūrinio Europos kraštovaizdžio dalimi. Vienuolynuose žmonės ieškodavo prieglobsčio nuo negandų, čia apsistodavo į šventąsias vietas keliaujantys maldininkai, vienuolynuose būdavo auklėjami ir mokomi kilmingų bei paprastų giminių atžalos. Kviečiame kartu aplankyti vienuolių gyventas vietas Vilniuje ir pabandyti atverti duris į dvasinį Vilniaus peizažą.

Registracija telefonu: +370 5 262 9660

Daugiau informacijos: www.vilnius-tourism.lt

Ekskursija „Vilniaus požemiai“

Sakoma, kad didelė Vilniaus senamiesčio dalis yra po žeme. Laikas ir besiplečiantis miestas paslėpė senuosius gotikinius mūrus. Ekskursijos metu išvysime dalį Vilniaus požemių, kurie mena senuosius amžius.

Registracija telefonu: +370 5 262 9660

Daugiau informacijos: www.vilnius-tourism.lt