Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
„Pasivaikščiojimas po taborą“

Renginį vedėjas pradės nuo pasakojimo apie romų tautą, jų kilmę ir neįprastas, įdomias tradicijas. Išgirsite ir legendą, aiškinančią, kodėl romai nėra sėsli tauta ir kokia šalis laikoma jų tėvyne. Sužinosite ir apie romų bendruomenės rengiamas šventes, energingus tradicinius šokius ir įspūdingą moterų aprangą.

Pamatysite skirtumus tarp 3 taborų: Žemutinio, Viršutinio ir Tolimojo. Pastarasis laikomas mažiausiai saugiu. Išgirsite šokiruojančių skaičių ir faktų apie tamsiąją taboro realybę: kaip pardavinėjami narkotikai, kiek pinigų jiems per vieną dieną iššvaistydavo ir pats vedėjas.

Susitikimo vieta: „VCUP“ automobilių stovėjimo aikštelė (Konstitucijos pr. 16, Vilnius)

„Pakeisk savo gyvenimą“

Paskutinė spalio savaitgalį, spalio 28-30 d., kviečiame praleisti su Paleidimų centro „Į save“ įkūrėju ir vadovu Ryčiu Lukoševičium.

„…Nedaryk klaidos norėdamas pakeisti savo gyvenimą. Kai pradedi nuo noro pakeisti pasaulį aplink save, tu klaidingai kreipi dėmesį į tai kas tau nepatinka. Taip tu į savo sąmonę pritrauki dar daugiau dalykų, kurių nenori. Nes būtent taip „Traukos Dėsnis“ veikia. Pradėk nuo to, KĄ NORI SUKURTI. Tiesiog padaryk sprendimą, kaip kad: „O, aš TAI norėčiau turėti gyvenime!“ Tada paklausk savęs: „O kaip jaučiasi jau visa tai turėti“? Šis klausimas tave nukels į „turėjimo” būseną. Tada: Tiesiog natūraliai stebėk visas abejones, bei įsitikinimus, kurie iškyla bei PALEISK juos pagal paleidimų instrukcijas. Paleisdamas suvoksi kaip kuri savo realybę.“ (Kristoferis Dilardas emocijų paleidimo instruktorius iš JAV)

Gali išmokti paprastą ir efektyvią emocijų paleidimo techniką, kuri leidžia nuraminti protą, paleidžiant pasąmoninius blokus, įsitikinimus ir šablonus pagal kuriuos dabar gyveni. Pilnos knygos prirašytos įvairių žinių, bet klausimas ką išsineši praktiškai, ką patyrei, ką sukūrei, o ne kiek sužinojai. Emocijų paleidimo technikos įgūdžiai, tau padės: – Lengvai ir užtikrintai siekti savo tikslų – Pašalinti pasąmonėje esančius blokus, kurie trukdo gyventi ramybėje – Jaustis laisvu ir energingu – Jausti atsipalaidavimą gyvenime – Patirti savo neribotą esybės pusę nuosekliai ir sistemingai, o ne kartais ir atsitiktinai – Ramiau priimti kylančius negatyvius jausmus – Nustoti teisintis prieš save ir kitus dėl savo minčių, veiksmų ir požiūrio – Mylėti save vietoj to, kad ieškoti meilės išorėje.

GALA KONCERTAS KRZYSZTOFO PASTORO JUBILIEJUI

Baleto savaitė choreografo Krzysztofo Pastoro jubiliejui
Dirigentas Modestas Barkauskas
Dalyvauja LNOBT ir pasaulio baleto žvaigždės

„Meilės šviesa ir šešėliai“

Atlikėjai
Trio RAMuzika:
Aistė Širvinskaitė (sopranas)
Miglė Dikšaitienė (smuikas)
Rūta Blaškytė (fortepijonas)
Dalyvauja SIMONAS BUŠMA (gitara)

Programa
Niccolò Paganini, Enrique Granados, Francisco Tárrega, Antonio Vivaldi, Francesco Paolo Tosti, Arcangelo Corelli, Agustín Lara

Trys žavios atlikėjos – dainininkė Aistė Širvinskaitė, pianistė Rūta Blaškytė ir smuikininkė Miglė Dikšaitienė, susibūrusios į ansamblį „RAMuzika“, nebe pirmą sezoną džiugina Nacionalinės filharmonijos koncertų klausytojus. Jau pristačiusios ispaniškos, prancūziškos, vokiškos muzikos programas, menininkės šį kartą kviečia pasiklausyti naujos programos „Meilės šviesa ir šešėliai“, kurios pavadinimas gimė perfrazuojant vieną Francesco Paolo Tosti dainų. Šio kompozitoriaus nuostabios meilės dainos jau daugiau kaip 100 metų virpina melomanų širdis. Jos bus pagrindinis šio koncerto akcentas. Muzikinėje popietėje taip pat skambės italų kompozitorių Arcangelo Corelli bei Antonio Vivaldi opusai smuikui. Ansambliui talkinantis gitaristas Simonas Bušma papuoš koncertą subtiliomis bei virtuozinėmis Niccolò Paganini ir Francisco Tárregos miniatiūromis gitarai.

Miguelio de Cervanteso mirties 400-osioms metinėms

Atlikėjai
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistai
MAKSIM RYSANOV (altas)
KRISTINA BLAUMANE (violončelė)
Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programa
RICHARD STRAUSS – Simfoninė poema „Don Kichotas“ altui, violončelei ir orkestrui, op. 35 TrV 184
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Simfonija Nr. 7 A-dur, op. 92

Literatūros herojus Don Kichotas, ilgainiui tapęs amžino kovotojo simboliu, visose epochose sulaukdavo menininkų dėmesio. Ispanų rašytojas Miguelis de Cervantesas Saavedra turbūt nė neįsivaizdavo, kad jo 1605 m. publikuoto romano personažas taps toks patrauklus objektas. Baroko kompozitoriai H. Purcellas ar G. Ph. Telemannas sukūrė instrumentines siuitas, o A. Salieri, F. Mendelssohnas-Bartholdy ar J. Massenet yra žinomi kaip operų „Don Kichotas“ autoriai. Visi šie ir kiti muzikos kūriniai originaliai įkūnijo klajoklio ir kovotojo portretą, savaip perfrazuodami Renesanso istoriją. Don Kichoto asmenybė patraukė ir austrų kompozitoriaus Richardo Strausso dėmesį. 1897 m. jis sukūrė bene keturiasdešimties minučių trukmės partitūrą orkestrui – simfoninę poemą „Don Kichotas“, kurioje greta didžiulio orkestro pasirodo du solistai – altas ir violončelė.

Šį vakarą, skirtą rašytojo Miguelio de Cervanteso mirties 400-osioms metinėms, simfoninę Strausso poemą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant jo meno vadovui maestro Modestui Pitrėnui, griežia Ukrainoje gimęs bei Didžiojoje Britanijoje reziduojantis altininkas Maximas Rysanovas ir Latvijos violončelininkė Kristina Blaumane. Antroje koncerto dalyje – Vienos klasiko Beethoveno Septintoji simfonija, daugelio dar vadinama „Titaniškąja“. Pats kompozitorius sakė: „į Simfoniją A-dur aš didžiuodamasis žiūriu kaip į vieną geriausių savo kūrinių.“

„Tango spalvos“

Atlikėjai
TANIA NARANJO (fortepijonas)
MINNA WEURLANDER (akordeonas)

Programa
Tango nuevo: originalios kompozicijos bei aranžuotės fortepijonui ir akordeonui

Čilietės pianistės Tanios Naranjo ir suomės akordeonistės Minnos Weurlander duetas savitai jungia skirtingas kultūras, jas vienija aistra Tango Nuevo stiliui. Kritikai šias atlikėjas vadina „pasaulinės klasės duetu, išsiskiriančiu aistra, liūdesiu, virtuoziškumu, trykštančiu džiaugsmu“. Jos gyvena Švedijoje, jų muzika skamba per Švedijos nacionalinį radiją, jų koncertiniai keliai dažnai driekiasi per Skandinavijos bei kitas pasaulio šalis. Duetas groja savo kompozicijas, kurių pagrindas – Tango Nuevo. Naujausias bendro darbo vaisius – albumas „Entwined“, sulaukęs daug palankių atsiliepimų. Tania Naranjo koncertuoja visame pasaulyje, yra grojusi koncertų su simfoniniais orkestrais, reiškiasi kaip improvizacijos meistrė, dainininkė. Jos solinis albumas „La Industria Del Miedo“ atskleidžia kūrybinį šaltinį – tai džiazas, argentiniečių tango, Andų folkloras. Minna Weurlander noriai dalyvauja įvairiuose projektuose nuo simfoninių orkestrų iki šiuolaikinės, eksperimentinės šokio, teatro bei kino muzikos. Jos kūrybai turi įtakos rusiškoji akordeono mokyklos tradicija ir, žinoma, argentiniečių tango. Minna jau yra išleidusi du solinius albumus – „Usva“ ir „Señora del destino“.

„Muzika iš šiaurės“

Atlikėjai
NORVEGIJOS ARKTIES FILHARMONIJOS ORKESTRAS (NORWEGIAN ARCTIC PHILHARMONIC ORCHESTRA)
Solistas BENJAMIN SCHMID (smuikas)
Dirigentas CHRISTIAN LINDBERG

Programa
EDVARD GRIEG – „Homage March“ iš siuitos „Sigurd Jorsalfar“, op. 56 Nr. 3
JEAN SIBELIUS – Koncertas smuikui ir orkestrui d-moll, op. 47
ALLAN PETTERSSON – Simfonija Nr. 7

Dar vienas turiningo bendradarbiavimo tarp Skandinavijos šalių kolektyvų ir Nacionalinės filharmonijos pavyzdys – Norvegijos Arkties filharmonijos orkestro koncertas. Vilniuje vieši šiauriausias pasaulyje profesionalus simfoninis orkestras, reziduojantis dviejuose Norvegijos miestuose – Budėje ir Trumsėje. Nuo pat įsikūrimo 2009 m. kolektyvas yra Šiaurės Norvegijos regiono kultūros židinys, surengia nuo dviejų iki keturių koncertų per savaitę, dalyvauja statant operos spektaklius („Bohema“, „Eugenijus Oneginas“, „Sevilijos kirpėjas“ ir kt.), muzikantai taip pat aktyviai koncertuoja solo bei ansambliuose. Pagrindinis orkestro dirigentas – kompozitorius ir trombono virtuozas Christianas Lindbergas yra paminėtas tarp svarbiausių XX a. varinių pučiamųjų atlikėjų greta Mileso Daviso ar Louiso Armstrongo. Chr. Lindbergas kaip dirigentas bendradarbiauja su įvairių šalių orkestrais – Pekino, Liverpulio karališkuoju, Stokholmo filharmonijos karališkuoju, Flamandų filharmonijos karališkuoju, Naujosios Zelandijos, Diuseldorfo ir kitais, jo diriguota tokiose salėse kaip Vienos „Musikverein“, Tokijo „Suntory Hall“, Diuseldorfo „Tonhalle“, Pekino nacionalinis menų centras ir kt., L. van Beethoveno, Zalcburgo festivaliuose. Šiais metais Chr. Lindbergas pelnė tarptautinį klasikinės muzikos „Metų atlikėjo 2016“ apdovanojimą. Koncerte skambės orkestro atliekamas norvegų romantiko Edvardo Griego opusas iš siuitos „Sigurd Jorsalfar“, op. 56, XX a. švedų kompozitoriaus Allano Petterssono Simfonija Nr. 7. Beje, su Noršiopingo simfoniniu orkestru Chr. Lindbergas yra atlikęs ir įrašęs visas A. Petterssono simfonijas, už tai laimėjo Švedijos „Grammy“ apdovanojimą, o kompozitorius už Septintąją simfoniją pelnė ir tarptautinę šlovę. Koncerte bus atliekamas ir nemarusis suomių romantiko Jeano Sibeliaus Koncertas smuikui d-moll, op 47. Jį su orkestru grieš vienas universaliausių šių dienų smuikininkų Benjaminas Schmidas, pasirodantis su Vienos, Londono, Sankt Peterburgo ir kt. orkestrais, koncertuojantis Vienos filharmonijos, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir kt. garsiausiose salėse. B. Schmidas yra Mozarteumo universiteto smuiko profesorius, apdovanotas Zalcburgo „Meno ir kultūros prizu“.

Koncertas Lietuvos įstojimo į UNESCO 25-mečiui

Atlikėjai:
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistai:
VIOLETA URMANA (mecosopranas)
ALFREDO NIGRO (tenoras)
Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programa:

FRANCESCO CILEA – Princesės de Bouillon arija iš operos „Adriana Lecouvreur“
Solistė VIOLETA URMANA

UMBERTO GIORDANO – Grafo Loriso arija „Uždrausta meilė“ (Amor ti vieta) iš operos „Fedora“
Solistas ALFREDO NIGRO

GIACOMO MEYERBEER – Fides arija „Donnez, donnez pour une pavre âme“ iš operos „Pranašas“ (Le Prophete)
Solistė VIOLETA URMANA

GIACOMO PUCCINI – Kavaradosio arija „Ir žvaigždės švietė“ (E lucevan le stelle) iš operos „Toska“ (Tosca)
Solistas ALFREDO NIGRO

CAMILLE SAINT-SAËNS – Dalilos arija „Mon coeur s’ouvre a ta voix“ iš operos „Samsonas ir Dalila“ (Samson et Dalila)
Solistė VIOLETA URMANA

HECTOR BERLIOZ – Didonės arija iš operos „Trojėnai“ (Les Troyens)
Solistė VIOLETA URMANA

HECTOR BERLIOZ – Operos „Benvenuto Cellini“ uvertiūra
Solistė VIOLETA URMANA

RICHARD WAGNER – Finalinė scena „Starke Scheite“ iš operos „Dievų žuvimas“ (Götterdämmerung)
Solistė VIOLETA URMANA

Minint Lietuvos įstojimo į UNESCO 25-metį, Nacionalinė filharmonija rengia labdaros vakarą-koncertą, kuriame griežia vienas geriausių mūsų šalies kolektyvų – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, prie dirigento pulto – jo meno vadovas Modestas Pitrėnas. Scenoje pasirodo UNESCO menininke taikai paskirta žymiausia Lietuvos operos primadona Violeta Urmana, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos garbės daktarė, Anglijos karališkosios filharmonijos draugijos prizininkė, Franco Abbiati tarptautinės kritikų draugijos premijos laureatė, Marijampolės garbės pilietė, Austrijos „Kammersängerin“ premijos ir daugelio kitų tarptautinių apdovanojimų laimėtoja. Su ja kartu dainuoja tenoras Alfredas Nigro.

„Quartetti seriosi“

Atlikėjai
Styginių kvartetas METTIS:
Kostas Tumosa (smuikas)
Bernardas Petrauskas (smuikas)
Karolis Rudokas (altas)
Rokas Vaitkevičius (violončelė)

Programa
JOSEPH HAYDN – Styginių kvartetas, op. 20 Nr. 4 D-dur, Hob. III:34
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Styginių kvartetas Nr. 11 f-moll, op. 95 („Serioso“)
BÉLA BARTÓK – Styginių kvartetas Nr. 2, Sz. 67

1810 m. parašytas Ludwigo van Beethoveno Styginių kvartetas skirtas ne mecenatui, kaip būdavo įprasta, o geram draugui Nikolausui von Zmeskallui ir buvo pirmas bei vienintelis su paantrašte „Serioso“ („Rimtasis“). Kompozitorius opusą taip pavadino iš nevilties dėl nelaimingos meilės ir progresuojančio kurtumo, o laiške bičiuliui užsimena apie sunkiai rašomą kūrinį ir vadinamajame „Heiligenstadto testamente“ išsakytas niūrias mintis apie savižudybę („O, gyvenimas toks gražus, bet man jis užnuodytas amžinai“). Šis Beethoveno styginių kvartetas Nr. 11 f-moll, op. 95, yra tarsi visos vakaro programos ašis, apie kurią sukasi ir kiti iškilūs šio žanro pavyzdžiai – Josepho Haydno ir Bélos Bartóko kvartetai. Tokią rimtą programą parengė jaunas ir sparčiai kylantis styginių kvartetas „Mettis“. Nuo 2014 m. kolektyvas yra ECMA (European Chamber Music Academy) narys. 2016 m. grojo prestižinėje „Wigmore Hall“ Londone, pelnė VIII tarptautinio Bordo (Prancūzija) styginių kvartetų konkursoII premiją (skiriamos tik dvi premijos), taip pat buvo apdovanotas specialiu prizu. Tais pačiais 2016 m. kvartetas tapo IX tarptautinio Vittorio Rimbottikonkurso Fjezolėje (Italija)nugalėtoju. 2015 m. Lietuvos nacionalinė filharmonija išleido „Mettis“ autorinį CD „Intromusica“.

Skiriama prof. Sauliaus Sondeckio atminimui
Atlikėjai
TOMASZ TOMASZEWSKI (smuikas)
EWA TOMASZEWSKA (fortepijonas)
Programa
KAROL SZYMANOWSKI – „Mitai“ smuikui ir fortepijonui, op. 30
GRAŻYNA BACEWICZ – Sonata smuikui Nr. 2
ALEKSANDRE TANSMANN – „Penkios pjesės“ (Cinq Pièces) smuikui ir fortepijonui
HENRYK WIENIAWSKI – „Legenda“ (Légende), op. 17
HENRYK WIENIAWSKI – „Dvi charakteringos mazurkos“ (Deux mazourkas caractéristiques), op. 19
GIOACCHINO ROSSINI – „Žodis Paganini. Elegija“ (Un mot à Paganini. Élégie) smuikui ir fortepijonui
JENŐ HUBAY – „Ei, Keti!“ (Hejre Kati), arba „Smuklės scenos“ (Scènes de la Csárda) Nr. 4, op. 32

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio šviesiam atminimui skiriamo kamerinės muzikos vakaro svečiai – Lenkijai ir Vokietijai atstovaujantys menininkai Tomaszas ir Ewa Tomaszewskiai. Smuikininkas Tomaszas Tomaszewskis pasaulinei muzikos bendruomenei pažįstamas kaip prestižinio operos teatro Berlyne „Deutsche Oper“ trupės koncertmeisteris, griežiantis pirmuoju smuiku šio teatro simfoniniame orkestre. Jis gimė Lenkijoje, studijavo Varšuvos muzikos akademijoje, Sankt Peterburgo konservatorijoje ir Freiburgo muzikos mokykloje. Nuo 1982 m. groja minėto teatro orkestre, nuo 1983 m. dėsto Berlyno menų universitete, o 1988 m. subūrė aktyviai koncertuojantį ir pasaulinį pripažinimą pelniusį kamerinį orkestrą „Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin“ ir jam vadovauja.

Šį vakarą smuikininkas griežia duetu su pianiste Ewa Tomaszewska. Jų parengta programa birželio mėnesį jau buvo pristatyta Varšuvoje, festivalyje „Vasaros koncertai Grochowskos gatvėje“. Koncerto programoje susipina lenkų kompozitorių Szymanowskio, Wieniawskio, Tansmanno ir Bacewicz romantiniai ir modernistiniai sąskambiai, prie kurių dera svajingi ir gerai nuteikiantys italo Rossini bei vengrų smuikininko ir kompozitoriaus Jenő Hubay kūriniai.