Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
EKO KERAMIKA IŠ KAVOS TIRŠČIŲ

Negerkime kavos veltui!

Spalio 28 d. (penktadienį) Senųjų amatų dirbtuvėse vyks užsiėmimas „EKO KERAMIKA IŠ KAVOS TIRŠČIŲ“.

 

Monkey Tank I EP Continue tour I Tamsta Club

Žadėtas tęsinys prasideda!

Monkey Tank leidžiasi į mini albumo „Continue…” pristatymo turą po didžiuosius Lietuvos miestus! Išsitaškę Šiauliuose, Kaune ir Alytuje grupės vaikinai turą simboliškai užbaigs Vilniuje, Tamsta Club

Prieš turą Monkey Tank jau buvo pristatę du singlus iš naujojo EP ir gerokai nustebino savo gerbėjus – alternatyviojo roko grupė atskleidė iki šiol nematytą, lyriškąją savo pusę.

„Apie mus sakė, kad akustinės baladės neparašytumėm, net jei būtume kankinami elektra ir keturias savaites verčiami klausytis „Naujų pupyčių“ dainų. Šių potyrių neprireikė, nors stiprių emocijų per pastaruosius porą metų patyrėme – tiek kaip grupė, tiek kiekvienas atskirai. Todėl, labai organiškai, buvusios nuotaikos nulėmė ir kitokias kūrybines spalvas bei tematiką”, – pasakojo Monkey Tank vokalistas M. Imbrasas.

Naujausias mini albumo singlas ir jo klipas „Dywilah” tebūna užuomina, ką išgirsite pirmąjį lapkričio ketvirtadienį >>>> http://bit.ly/2cYniT9

Kadangi koncertas Tamsta Club žymės turo finalą, grupės vaikinai čia atiduos visas savo jėgas – pasirodymas bus dviejų dalių, o į sceną lips ir Monkey Tank draugai/svečiai. Jų vardus atskleisime šiek tiek vėliau, todėl sekite naujienas.

Durys – 19:00
Bilietai parduodami tik renginio dieną klubo kasoje nuo 19:00

STALIUKŲ REZERVAVIMAS: telefonais: (8-5) 2124498, + 370 611 56496, + 370 698 36121 arba el. paštu club@tamsta.com. Rezervacija nemokama, laikoma iki 20:00.

M. K. Čiurlionis ir jo miestai

M. K. Čiurlionio namai kartu su Lietuvos dailės muziejumi kviečia į koncertų ir kultūros vakarų ciklą „M. K. Čiurlionis ir jo miestai“. Rugsėjo – lapkričio mėnesiais Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) įvyks keturi koncertai, simboliškai apjungiantys keturias geografines Čiurlionio studijų ir veiklos erdves – Varšuvą (Lenkija), Leipcigą (Vokietija), Peterburgą (Rusija) ir Vilnių (Lietuva). M. K. Čiurlionis niekada neapsiribojo viena erdve, viena raiška, niekada nesekė kitų pramintais takais. Likdamas ištikimas savo pašaukimui, įsitikinimams ir vertybėms, jis visada buvo atviras naujovėms, skirtingoms patirtims ir naujiems atradimams. Koncertų programos, atliekamos tarptautinį pripažinimą pelniusių atlikėjų, parodys skirtingus kultūrinius ir istorinius skerspjūvius, veikusius Čiurlionio mąstymą ir kūrybą, o koncertų išvakarėse rengiami kultūros vakarai-susitikimai Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11) suteiks galimybę vilniečiams iš arčiau pažinti koncertų atlikėjus, išgirsti jų mintis apie atliekamus kūrinius.

Pirmasis ciklo koncertas rugsėjo 15 d. 18 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) žada nepaprastą intrigą ir ypatingą patyrimą. Šiame koncerte pirmą kartą Lietuvoje koncertuos pasaulinį pripažinimą pelnęs violončelininkas Marc Coppey (Prancūzija), kurio interpretacijose, kritikų teigimu, susilieja „žemiškas pilnakraujiškumas ir dvasinis pakylėjimas“, bei jau vilniečių pamiltas pianistas Peter Laul (Estija), Vilniuje prieš kelerius metus koncertavęs su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Žymiausiose pasaulio salėse koncertuojantys muzikai Vilniuje pristatys išskirtinę programą – vieno vakaro metu muzikos mylėtojai galės išgirsti visas penkias L. van Beethoven‘o sonatas violončelei ir fortepijonui.

Rengdami šiuos koncertus, sulaukusius Lietuvos kultūros tarybos palaikymo, Čiurlionio namai bendradarbiauja su Lenkijos institutu Vilniuje, Estijos ir Prancūzijos ambasadomis, kitais tarptautiniais partneriais.

Bilietus galima įsigyti Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) arba Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11).

Spalvingas žvilgsnis į pasaulį

Jonas Čeponis – dailininkas, visą savo gyvenimą atidavęs karalienei spalvai. Pasak A. Žemaitytės, šis dailininkas žaidė spalvomis tarsi gyvenimo išlepintas vaikas ir, susižavėjęs ekspresyviaisiais kūrėjais – fovistais, drąsiai ieškojo savito nuotaikų skambesio.

Dailininko etiudai ir eskizai – pirmojo kūrybinio impulso fiksatoriai – gyvi, kupini jėgos ir dažnai padengti storu dažų sluoksniu. Juose sugula drąsūs potėpiai ir mintys, išryškėja dailininko kūrybos bruožai. Kviesime jus eksperimentuoti su tirštomis dažų masėmis ir netradiciniais įrankiais sukurti iškilius reljefinius vaizdus.

Šeimas, norinčias dalyvauti popietėse, kviečiame registruotis telefonu nr. (8 5) 212 14 77, 8 659 58066.
Vaikai gali dalyvauti tik lydimi tėvų.
Bilieto kaina šeimai – 1, 80 €.

Kūrybinės dirbtuvės ,,PINHOLE“

Gegužės 7 ir 8 d. Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras kartu su fotografu, Vilniaus dizaino kolegijos dėstytoju Gintu Kavoliūnu rengia kūrybines dirbtuves „PINHOLE“.

Kviečiame į dviejų dienų trukmės kūrybines dirbtuves, kurių metu kalbėsime apie paprasčiausios konstrukcijos fotoaparatus, neturinčius lęšio, kursime pinhole kameras, jomis fotografuosime ir antrąją dieną patys ryškinsime nuotraukas.

Būtina išankstinė registracija.Norinčius dalyvauti užsiėmimuose kviečiame registruotis telefonu nr. (8 5) 212 14 77, 8659 58066.

Pažintinės ekskursijos po Vilniaus senamiestį rusų k.

Jei atvykote į Vilnių vienas ir norite susipažinti su miestu, pamatyti gražiausias jo vietas, kviečiame prisijungti prie ekskursijos „Atraskite Vilniaus senamiestį“.

Didžiausiame Rytų Europos senamiestyje persipina bemaž visi architektūros stiliai: gotika, renesansas, barokas, klasicizmas. 1994 m. UNESCO įtraukė Vilniaus senamiestį į Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Dalyvaukite pažintinėje ekskursijoje, pajuskite nepakartojamą istorinio Senamiesčio atmosferą ir atrasite vietas, į kurias norėsite sugrįžti dar ne kartą.

Vilniaus rotušės aikštė – kadaise virė miesto gyvenimas, o dabar vyksta kasmetinės mugės, šventės ir daugybė kitų renginių, palaikančių neblėstančią aikštės gyvybę. Didinga, legendomis apipinta Gedimino pilis, nuo kurios bokšto atsiveria nepakartojama senamiesčio panorama. Katalikams gerai žinomi Aušros Vartai ir juose esantis Dievo Motinos paveikslas, garsėjantis stebuklinga galia. Vilniaus universitetas – viena seniausių ir garsiausių Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Grakščiu klasicizmu alsuojantys Prezidento rūmai. Žemutinės pilies teritorijoje stūksanti prakilni Arkikatedra bazilika, menanti Mindaugo laikus. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, menanti garsius bei kilmingus valdovus. Tai tik dalis Vilniaus, kurį norime Jums parodyti ir kuriame atrasite neįkainuojamų vertybių.

Maraca kartu su Lotynų Amerikos džiazo žvaigždžių septetu

Maraca kartu su Lotynų Amerikos džiazo žvaigždžių septetu:

STEVE TURRE (trombonas, kriauklės)
ROBBY AMEEN (perkusija)
MARIO CANONGE (fortepijonas)
ORLANDO POLEO (perkusija)
FELIPE CABRERA (kontrabosas)
TIM MAYER (saksofonas)

Ugningasis fleitininkas Orlando Valle Maraca ir jo Lotynų Amerikos džiazo žvaigždžių septetas tęsia savo turą Europoje: pasibaigus koncertams Meksikoje ir garsiajame Paryžiaus „Théâtre du Châtelet“ Maraca išvysime Lietuvoje. Šis įkvepiantis artistas kartu su džiazo grupe „Otra Vision“ atlikėjais jau kartą viešėjo Vilniaus festivalyje 2003-iaisiais metais.

Orlando Valle Maraca yra vienas garsiausių Lotynų Amerikos fleitininkų, o taip pat ir pianistas, kompozitorius bei aranžuotojas, „Grammy“ apdovanojimų nominantas, pasak leidinio „Island Beat“ (2000) – vaidinantis pagrindinį vaidmenį kubiečių muzikos evoliucijoje. Karjerą Maraca pradėjo Emiliano Salvadoro ir Bobby Carcassèso ansambliuose, buvo Chucho Valdéso vadovaujamos pasaulinio garso grupės „Irakere“ atlikėjas ir aranžuotojas. Netrukus susidomėjo bendrais amerikiečių ir kubiečių muzikos aspektais, teigdamas, jog džiazą ir kubietišką muziką suartina iš Afrikos kilę ritmo bei intonacijų dariniai. „Daugiausia išmokau muzikuodamas su kitais: žavėjausi jų energija – juk drauge grodami, dalijamės ja, – sako Maraca. Kubietiškoje muzikoje išskiriu trijų kultūrų – Afrikos, Ispanijos ir Prancūzijos – elementus. Juos sujungus ir atsirado šį muzika. Šiandien Kubos menininkai mažai tesidomi savo šaknimis, o man labai svarbu prie jų sugrįžti.“

Fleitos virtuozas ir improvizatorius Maraca šį kartą kviečia į muzikinę kelionę su „Lotynų Amerikos džiazo žvaigždžių septetu“, koncertavusiu bemaž visame pasaulyje. Jų muzika, inspiruota žymiausių Kubos kompozitorių kūrybos bei tradicijų –  įdomus ir intriguojantis džiazo ir afrokubietiško stiliaus lydinys, kuriame fenomenaliai įterpiamas gaivus Maracos kubietiškos fleitos solo. Šį nepakartojamą vyksmą praturtina ir Maracos partnerių meistriškumas. Tai vieni įdomiausių džiazo muzikantų, „Grammy“ apdovanojimų laureatai bei nominantai, džiazo novatoriai: JAV scenos žvaigždės Steve’as Turre (trombonas, kriauklės), Robby Ameen (perkusija) ir Timas Mayeris (saksofonas), garsėjantis Venesuelos perkusininkas Orlando Poleo, puikus Martinikos pianistas Mario Canonge ir talentingas Kubos kontrabosininkas Felipe Cabrera. Vilniuje pateikiama programa, grįsta žinomiausio Maracos ir jo kolegų DVD („Reencuentros, live at the Grand Theater of Havana“), įrašytu per gyvą koncertą Havanoje ir pripažintu metų įrašu, repertuaru. Anot pasaulio spaudos, ši muzika – tai sapnas, istorija, teigimas, kad mūsų skirtumai gali tapti bendrumais ir įveikti išankstinį priešiškumą. Šių talentingų muzikantų koncertuose, kad ir kur jie vyktų, išnyksta sienos, o lieka tik muzika, šypsenos ir kūrybinė laisvė.

Mūzos Rubackytės rečitalis „Dvilypumas“

MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas; Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)

Programa:
ROBERT SCHUMANN – „Arabeska“, op. 18; „Karnavalas“, op. 9
MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS – Preliudai: b-moll, VL169; d-moll, VL 239; c-moll, VL189; Noktiurnai: fis-moll, VL 178; cis-moll, VL 183
SERGEJ PROKOFJEV – Sonata fortepijonui Nr. 6 A-dur, op. 82

Šiemet Vilniaus festivalyje pianistė Mūza Rubackytė groja rečitalį mįslingu pavadinimu „Dvilypumas“. Jos pasirinkti autoriai – tai vidinių prieštaravimų kupinas, besiblaškantis Robertas Schumannas, dvilypei muzikos ir dailes aistrai atsidavęs Mikalojus Konstantinas Čiurlionis bei totalitarinio režimo žlugdomas, laisvame pasaulyje subrendęs Sergejus Prokofjevas. Pianistė cituoja poetą Charles’į Baudelaire’ą: „Artistas – ne artistas, jei jis nėra dvilypis ir suprantantis šio dvilypumo fenomeną“.

Kiekvienas M. Rubackytės koncertas leidžia pažvelgti į turtingą, gyvenimo bei meninės patirties sklidiną atlikėjos pasaulį. Regis, ji paima mus už rankos ir veda į neatrastus tolius, gerai žinomiems kūriniams suteikdama išskirtines, savitas prasmes.

Lietuvos nacionalinės premijos laureatė, apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu, tarptautinį pripažinimą pelniusi pianistė koncertuoja visuose žemynuose, jos rečitaliai rengiami garsiose koncertų salėse, kaip antai Londono „Wigmore Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Bonos „Beethoven Haus“, Paryžiaus opera ir „Salle Gaveau“, Tivolio „Villa d’Este“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Meksiko „Auditorio Blas Galant“, Santjago, Rio de Žaneiro „Teatro Municipal“, Tokijo „Casals Hall“ ir kt. M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, kviečiama vadovauti meistriškumo kursams visame pasaulyje.

Giuseppe Verdi. Opera „Don Karlas“

Muzikos vadovas ir dirigentas PIERRE VALLET (Prancūzija)

Dainuoja: Askar Abdrazakov (Rusija), Adam Diegel (JAV), Kostas Smoriginas arba Eugenijus Chrebtovas, Liudas Mikalauskas, Česlovas Nausėda, Viktorija Miškūnaitė, Eglė Šidlauskaitė, Gunta Gelgotė, Ina Tervydytė, Vladas Bagdonas, Žygimantas Galinis, Arūnas Malikėnas, Deividas Staponkus, Šarūnas Šapalas, Rokas Šveisteris

Hectoro Berliozo Requiem. Prabilkite, dangūs

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
Solistas GUSTAVO PORTA (tenoras, Italija)
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis)
LIETUVOS NACIONALINIO OPEROS IR BALETO TEATRO CHORAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Česlovas Radžiūnas)
LIETUVOS KARIUOMENĖS ORKESTRO GRUPĖ
(vadovas kpt. Egidijus Ališauskas)
Dirigentas CYRIL DIEDERICH (Prancūzija)

Programa:
HECTOR BERLIOZ – Requiem (Grande Messe des morts), op. 5

Minint Gedulo ir vilties dieną, Vilniaus festivalyje skamba Hectoro Berliozo „Requiem“, kurį kompozitorius sukūrė 1837 m., sulaukęs prašymo parašyti muziką 1830-ųjų revoliucijos aukų atminimui. Savo seseriai jis rašė: „Pirmosiomis dienomis ši mirusiųjų prozos poezija taip svaigino mane, kad visai neliko vietos jokiam šviesos spinduliui.“ Berliozas „Requiem“ laikė geriausiu savo kūriniu. Dramatiška muzikos paskirtis, veikiau katastrofos, o ne palaimingos ramybės nuojauta, nervingo jaudulio ir ryškių kontrastų prisodrintas skambesys lėmė tai, kad Berliozo kompozicija labai skiriasi nuo santūrių ir lyriškų pirmtakų – Mozarto ir Verdi „Requiem“.

Berliozas šią kompoziciją nuo pat pradžių buvo sumanęs grandiozinei sudėčiai – 500 ar 600 muzikantų. Monumentalų kūrinį šį vakarą atlieka didžiulės muzikantų pajėgos, jungiančios du – LNSO ir Lietuvos kariuomenės orkestrus, Kauno valstybinį ir LNOBT chorus. Solistas – tenoras Gustavo Porta, kviečiamas dainuoti įvairiuose pasaulio operos teatruose, diriguoja prancūzų maestro Cyrilas Diederichas, kurį Lietuvos publika pastarąjį kartą matė 2015-ųjų rudenį operos „Manon“ premjeroje LNOBT.

.