Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Miguelio de Cervanteso mirties 400-osioms metinėms

Atlikėjai
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistai
MAKSIM RYSANOV (altas)
KRISTINA BLAUMANE (violončelė)
Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programa
RICHARD STRAUSS – Simfoninė poema „Don Kichotas“ altui, violončelei ir orkestrui, op. 35 TrV 184
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Simfonija Nr. 7 A-dur, op. 92

Literatūros herojus Don Kichotas, ilgainiui tapęs amžino kovotojo simboliu, visose epochose sulaukdavo menininkų dėmesio. Ispanų rašytojas Miguelis de Cervantesas Saavedra turbūt nė neįsivaizdavo, kad jo 1605 m. publikuoto romano personažas taps toks patrauklus objektas. Baroko kompozitoriai H. Purcellas ar G. Ph. Telemannas sukūrė instrumentines siuitas, o A. Salieri, F. Mendelssohnas-Bartholdy ar J. Massenet yra žinomi kaip operų „Don Kichotas“ autoriai. Visi šie ir kiti muzikos kūriniai originaliai įkūnijo klajoklio ir kovotojo portretą, savaip perfrazuodami Renesanso istoriją. Don Kichoto asmenybė patraukė ir austrų kompozitoriaus Richardo Strausso dėmesį. 1897 m. jis sukūrė bene keturiasdešimties minučių trukmės partitūrą orkestrui – simfoninę poemą „Don Kichotas“, kurioje greta didžiulio orkestro pasirodo du solistai – altas ir violončelė.

Šį vakarą, skirtą rašytojo Miguelio de Cervanteso mirties 400-osioms metinėms, simfoninę Strausso poemą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant jo meno vadovui maestro Modestui Pitrėnui, griežia Ukrainoje gimęs bei Didžiojoje Britanijoje reziduojantis altininkas Maximas Rysanovas ir Latvijos violončelininkė Kristina Blaumane. Antroje koncerto dalyje – Vienos klasiko Beethoveno Septintoji simfonija, daugelio dar vadinama „Titaniškąja“. Pats kompozitorius sakė: „į Simfoniją A-dur aš didžiuodamasis žiūriu kaip į vieną geriausių savo kūrinių.“

„Muzika iš šiaurės“

Atlikėjai
NORVEGIJOS ARKTIES FILHARMONIJOS ORKESTRAS (NORWEGIAN ARCTIC PHILHARMONIC ORCHESTRA)
Solistas BENJAMIN SCHMID (smuikas)
Dirigentas CHRISTIAN LINDBERG

Programa
EDVARD GRIEG – „Homage March“ iš siuitos „Sigurd Jorsalfar“, op. 56 Nr. 3
JEAN SIBELIUS – Koncertas smuikui ir orkestrui d-moll, op. 47
ALLAN PETTERSSON – Simfonija Nr. 7

Dar vienas turiningo bendradarbiavimo tarp Skandinavijos šalių kolektyvų ir Nacionalinės filharmonijos pavyzdys – Norvegijos Arkties filharmonijos orkestro koncertas. Vilniuje vieši šiauriausias pasaulyje profesionalus simfoninis orkestras, reziduojantis dviejuose Norvegijos miestuose – Budėje ir Trumsėje. Nuo pat įsikūrimo 2009 m. kolektyvas yra Šiaurės Norvegijos regiono kultūros židinys, surengia nuo dviejų iki keturių koncertų per savaitę, dalyvauja statant operos spektaklius („Bohema“, „Eugenijus Oneginas“, „Sevilijos kirpėjas“ ir kt.), muzikantai taip pat aktyviai koncertuoja solo bei ansambliuose. Pagrindinis orkestro dirigentas – kompozitorius ir trombono virtuozas Christianas Lindbergas yra paminėtas tarp svarbiausių XX a. varinių pučiamųjų atlikėjų greta Mileso Daviso ar Louiso Armstrongo. Chr. Lindbergas kaip dirigentas bendradarbiauja su įvairių šalių orkestrais – Pekino, Liverpulio karališkuoju, Stokholmo filharmonijos karališkuoju, Flamandų filharmonijos karališkuoju, Naujosios Zelandijos, Diuseldorfo ir kitais, jo diriguota tokiose salėse kaip Vienos „Musikverein“, Tokijo „Suntory Hall“, Diuseldorfo „Tonhalle“, Pekino nacionalinis menų centras ir kt., L. van Beethoveno, Zalcburgo festivaliuose. Šiais metais Chr. Lindbergas pelnė tarptautinį klasikinės muzikos „Metų atlikėjo 2016“ apdovanojimą. Koncerte skambės orkestro atliekamas norvegų romantiko Edvardo Griego opusas iš siuitos „Sigurd Jorsalfar“, op. 56, XX a. švedų kompozitoriaus Allano Petterssono Simfonija Nr. 7. Beje, su Noršiopingo simfoniniu orkestru Chr. Lindbergas yra atlikęs ir įrašęs visas A. Petterssono simfonijas, už tai laimėjo Švedijos „Grammy“ apdovanojimą, o kompozitorius už Septintąją simfoniją pelnė ir tarptautinę šlovę. Koncerte bus atliekamas ir nemarusis suomių romantiko Jeano Sibeliaus Koncertas smuikui d-moll, op 47. Jį su orkestru grieš vienas universaliausių šių dienų smuikininkų Benjaminas Schmidas, pasirodantis su Vienos, Londono, Sankt Peterburgo ir kt. orkestrais, koncertuojantis Vienos filharmonijos, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir kt. garsiausiose salėse. B. Schmidas yra Mozarteumo universiteto smuiko profesorius, apdovanotas Zalcburgo „Meno ir kultūros prizu“.

Koncertas Lietuvos įstojimo į UNESCO 25-mečiui

Atlikėjai:
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistai:
VIOLETA URMANA (mecosopranas)
ALFREDO NIGRO (tenoras)
Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programa:

FRANCESCO CILEA – Princesės de Bouillon arija iš operos „Adriana Lecouvreur“
Solistė VIOLETA URMANA

UMBERTO GIORDANO – Grafo Loriso arija „Uždrausta meilė“ (Amor ti vieta) iš operos „Fedora“
Solistas ALFREDO NIGRO

GIACOMO MEYERBEER – Fides arija „Donnez, donnez pour une pavre âme“ iš operos „Pranašas“ (Le Prophete)
Solistė VIOLETA URMANA

GIACOMO PUCCINI – Kavaradosio arija „Ir žvaigždės švietė“ (E lucevan le stelle) iš operos „Toska“ (Tosca)
Solistas ALFREDO NIGRO

CAMILLE SAINT-SAËNS – Dalilos arija „Mon coeur s’ouvre a ta voix“ iš operos „Samsonas ir Dalila“ (Samson et Dalila)
Solistė VIOLETA URMANA

HECTOR BERLIOZ – Didonės arija iš operos „Trojėnai“ (Les Troyens)
Solistė VIOLETA URMANA

HECTOR BERLIOZ – Operos „Benvenuto Cellini“ uvertiūra
Solistė VIOLETA URMANA

RICHARD WAGNER – Finalinė scena „Starke Scheite“ iš operos „Dievų žuvimas“ (Götterdämmerung)
Solistė VIOLETA URMANA

Minint Lietuvos įstojimo į UNESCO 25-metį, Nacionalinė filharmonija rengia labdaros vakarą-koncertą, kuriame griežia vienas geriausių mūsų šalies kolektyvų – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, prie dirigento pulto – jo meno vadovas Modestas Pitrėnas. Scenoje pasirodo UNESCO menininke taikai paskirta žymiausia Lietuvos operos primadona Violeta Urmana, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos garbės daktarė, Anglijos karališkosios filharmonijos draugijos prizininkė, Franco Abbiati tarptautinės kritikų draugijos premijos laureatė, Marijampolės garbės pilietė, Austrijos „Kammersängerin“ premijos ir daugelio kitų tarptautinių apdovanojimų laimėtoja. Su ja kartu dainuoja tenoras Alfredas Nigro.

Skiriama prof. Sauliaus Sondeckio atminimui
Atlikėjai
TOMASZ TOMASZEWSKI (smuikas)
EWA TOMASZEWSKA (fortepijonas)
Programa
KAROL SZYMANOWSKI – „Mitai“ smuikui ir fortepijonui, op. 30
GRAŻYNA BACEWICZ – Sonata smuikui Nr. 2
ALEKSANDRE TANSMANN – „Penkios pjesės“ (Cinq Pièces) smuikui ir fortepijonui
HENRYK WIENIAWSKI – „Legenda“ (Légende), op. 17
HENRYK WIENIAWSKI – „Dvi charakteringos mazurkos“ (Deux mazourkas caractéristiques), op. 19
GIOACCHINO ROSSINI – „Žodis Paganini. Elegija“ (Un mot à Paganini. Élégie) smuikui ir fortepijonui
JENŐ HUBAY – „Ei, Keti!“ (Hejre Kati), arba „Smuklės scenos“ (Scènes de la Csárda) Nr. 4, op. 32

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio šviesiam atminimui skiriamo kamerinės muzikos vakaro svečiai – Lenkijai ir Vokietijai atstovaujantys menininkai Tomaszas ir Ewa Tomaszewskiai. Smuikininkas Tomaszas Tomaszewskis pasaulinei muzikos bendruomenei pažįstamas kaip prestižinio operos teatro Berlyne „Deutsche Oper“ trupės koncertmeisteris, griežiantis pirmuoju smuiku šio teatro simfoniniame orkestre. Jis gimė Lenkijoje, studijavo Varšuvos muzikos akademijoje, Sankt Peterburgo konservatorijoje ir Freiburgo muzikos mokykloje. Nuo 1982 m. groja minėto teatro orkestre, nuo 1983 m. dėsto Berlyno menų universitete, o 1988 m. subūrė aktyviai koncertuojantį ir pasaulinį pripažinimą pelniusį kamerinį orkestrą „Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin“ ir jam vadovauja.

Šį vakarą smuikininkas griežia duetu su pianiste Ewa Tomaszewska. Jų parengta programa birželio mėnesį jau buvo pristatyta Varšuvoje, festivalyje „Vasaros koncertai Grochowskos gatvėje“. Koncerto programoje susipina lenkų kompozitorių Szymanowskio, Wieniawskio, Tansmanno ir Bacewicz romantiniai ir modernistiniai sąskambiai, prie kurių dera svajingi ir gerai nuteikiantys italo Rossini bei vengrų smuikininko ir kompozitoriaus Jenő Hubay kūriniai.

„Rojaus paukščiai“
Atlikėjai:
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas DENIS BOURIAKOV (fleita)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programa:
RAMINTA ŠERKŠNYTĖ – „De profundis“
JOHANN SEBASTIAN BACH – Koncertas fleitai ir orkestrui g-moll, BWV 1056
ALGIRDAS MARTINAITIS – „Rojaus paukščiai“ (versija styginių orkestrui, premjera)
CAMILLE SAINT-SAËNS – „Introdukcija ir rondo capriccioso“ smuikui ir orkestrui, op. 28 (aranžuotė fleitai ir orkestrui)
DAG IVAR WIRÉN – Serenada styginiams, op. 11
NICCOLÒ PAGANINI – „La Campanella“

Šį vakarąLietuvos kamerinio orkestro svečias – „Metropolitan opera“ pirmoji fleita – Denisas Bouriakovas, daugelio tarptautinių konkursų (Jean-Pierre’o Rampalio, „Prahos pavasario“, Kobės fleitistų, Carlo Nielseno ir kitų) laureatas. Jis daug koncertuoja kaip solistas ir veda meistriškumo kursus Europoje, Azijoje, JAV ir Australijoje. Būdamas virtuozas, D. Bouriakovas stengiasi praplėsti fleitos repertuarą, todėl aranžuoja šiam instrumentui įvairius kūrinius, originaliai parašytus smuikui (koncerte jų taip pat girdėsime). Į kompaktines plokšteles jis yra įrašęs J. Sibeliaus Koncerto smuikui d-moll, J. S. Bacho Koncerto dviem smuikams d-moll (su savo mokytoju prof. W. Bennettu) versijas fleitoms. D. Bouriakovas pasirodo su Maskvos, Tamperės filharmonijų, Odensės simfoniniu, Miuncheno, Prahos kameriniais orkestrais, „Ensemble of Tokyo“, „Ensemble of Paris“ ir kitais kolektyvais.

Koncerto programa labai įvairi: greta Vakarų Europos autorių opusų skamba ir lietuvių kompozitorių – Ramintos Šerkšnytės bei Algirdo Martinaičio – muzika.

„…per la Grand Viola“

Atlikėjai:
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistė ŪLA ULIJONA ŽEBRIŪNAITĖ (altas)
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS

Programa:
LUIGI BOCCHERINI – Simfonija, op. 35 Nr. 4 F-dur, G. 512
NICCOLÒ PAGANINI – Sonata per la Grand Viola
GIOACCHINO ROSSINI – Sonata styginiams Nr. 3 C-dur
BENJAMIN BRITTEN – „Paprastoji simfonija“ (The Simple Symphony)
DAVID SHORT – Fantazija italų filmų muzikos temomis altui ir orkestrui

Visame pasaulyje koncertuojanti altininkė, Gidono Kremerio vadovaujamo orkestro „Kremerata Baltica“ solistė, Turino nacionalinio radijo ir televizijos orkestro (RAI, Italija) altų grupės koncertmeisterė Ūla Ulijona Žebriūnaitė nedažnai matoma Lietuvos scenose. Tad koncertas su Lietuvos kameriniu orkestru Nacionalinėje filharmonijoje yra ypatinga šventė jos talento gerbėjams. Su orkestru atlikėja pagrieš temperamentingus ir spalvų kupinus kūrinius – Niccolò Paganini Sonatą per la Grand Viola (ją su šiuo orkestru yra atlikusi diriguojant šviesaus atminimo Sauliui Sondeckiui) bei Davido Shorto Fantaziją italų filmų muzikos temomis altui ir orkestrui.

Altininkė yra grojusi solo su tokiais orkestrais kaip „Maskvos solistai“, „Kremerata Baltica“, Londono filharmonijos, Bostono, Kanazavos, Vintertūro simfoniniais, kaip solistė ir įvairių kolektyvų narė koncertavo Vienos „Konzerthaus“ ir „Musikverein“, Zalcburgo „Mozarteum“, Milano „La Scala“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Londono „Royal Albert Hall“ ir „BBC Proms“, Bostono „Symphony Hall“, Niujorko „Carnegie Hall“, Tokijo „Suntory Hall“, Seulo „Arts Center Concert Hall“ ir kt. salėse. Ū. Žebriūnaitė yra nuolatinė Kronbergo festivalio (Vokietija) dalyvė, pasirodė Lokenhauzo, Gštado, Verbjė, Aspeno ir kitų festivalių publikai. Ji yra neseniai susibūrusio styginių trio EST bei ansamblio „Salon Orchester“ narė. Nuo 2015 m. dėsto Turino G. Verdi konservatorijoje ir Fosano V. Baravalle’o muzikos institute. Atlikėja griežia italų meistro Matteo Goffrillerio altu, pagamintu 1722 m. Venecijoje. Po įspūdingų vasaros gastrolių Liuksemburge, Ispanijoje, Šveicarijoje, Slovėnijoje ir Lenkijoje grįžęs Lietuvos kamerinis orkestras koncerte dar gros Luigi Boccherini, Gioacchino Rossini ir Benjamino Britteno opusus. Diriguos Robertas Šervenikas.

„Meilės daina“

Claros Schumann šeimos istorija

Atlikėjai:
GUODA GEDVILAITĖ (fortepijonas)
LUKAS GEDVILAS (fortepijonas)
Aktorius – PAULIUS MARKEVIČIUS
Dalyvauja Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai
Dalyvauja jaunieji atlikėjai: LĖJA VORONOVAITĖ (smuikas), ELZĖ FEDORCOVAITĖ, ELIJAS VORONOVAS, AURELIJUS GOEHLE (fortepijonas)
Režisierė – JŪRATĖ VANSK
Dailininkas – VITALIS ČEPKAUSKAS
Scenarijaus autorė – GUODA GEDVILAITĖ

Programa:
Pianistė Guoda Gedvilaitė, aktorius Paulius Markevičius ir pianistas Lukas Gedvilas kviečia į romantišką irjaukų teatralizuotą koncertą visai šeimai. Norime supažindinti su XIX amžiaus muzikų, kompozitorių Roberto ir Claros Schumannų nuostabios šeimos gyvenimu. Išgirsite ir gerai žinomas, ir galbūt dar negirdėtas melodijas, sužinosite ir pamatysite, kokia gausi ir graži buvo ši šeima (Clara ir Robertas turėjo 8 vaikus), kurią vėliau papildė dar vienas labai brangus draugas – didis kompozitorius Johannesas Brahmsas.

Ši istorija – apie dvejopą gyvenimą: apie koncertinę sceną ir namus, apie muziką ir poeziją, apie polėkį ir rimtį, apie realybę ir fantaziją, apie meilę muzikai ir meilę žmogui.

Aktualios muzikos festivalis GAIDA

Atlikėjai:
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
EMANUELE TORQUATI (fortepijonas)
FRANCESCO DILLON (violončelė)
LIUDAS MOCKŪNAS (saksofonas)
Dirigentas JONATHAN BERMAN

Programa:
VYKINTAS BALTAKAS – „Commentum“ violončelei ir orkestrui (premjera)
VYTAUTAS GERMANAVIČIUS – „Povandeninė geometrija“saksofonams ir orkestrui (premjera)
LIZA LIM – „Pearl, Ochre, Hair String“ orkestrui
GYÖRGY KURTÁG – Dvigubas koncertas fortepijonui, violončelei ir dviem kameriniams ansambliams

Šiemet įvairias Vilniaus erdves spalio ir lapkričio dienomis tradiciškai pripildys naujausios muzikos garsai – jau 26-ą kartą rengiamas festivalis „Gaida“. Tai – pagrindinis ir didžiausias šiuolaikinės muzikos renginys Lietuvoje, pripažintas svarbiu naujosios muzikos forumu Vidurio ir Rytų Europoje, per pastaruosius dešimt metų tapęs prestižiniu renginiu ne tik lietuvių, bet ir užsienio publikai, kuri ypač aktyviai lankosi jo koncertuose.
Šį vakarą Filharmonijoje – ypatingi svečiai: italų violončelės virtuozas Francesco Dillonas ir pianistas Emanuele Torquati bei lietuvių saksofonininkas Liudas Mockūnas. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuos ir orkestrui diriguos kylanti Europos žvaigždė – batutos meistras Jonathanas Bermanas iš Jungtinės Karalystės. Koncerto programoje – pasaulinės lietuvių kūrėjų Vykinto Baltako ir Vytauto Germanavičiaus simfoninių kūrinių premjeros; garsaus Europos kompozitoriaus, šiemet 90-metį švenčiančio György Kurtágo „Dvigubas koncertas“ bei garsiosios Australijos menininkės Lizos Lim kūrinys „Pearl, Ochre, Hair String“.

„Komplimentų vakaras“

2016 m. spalio 19 d., trečiadienis, 19.00 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius

Atlikėjai:
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
Solistė INDRĖ PETRAUSKAITĖ (fortepijonas)

Programa:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Kvartetas Nr. 2 G-dur, op. 18 („Komplimentier-Quartett“)
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui Nr. 12 A-dur, KV 414
(versija fortepijonui ir kvartetui)
EDWARD ELGAR – Fortepijoninis kvintetas a-moll, op. 84

Vilniaus kvarteto koncertai visada suteikia nepamirštamų meninių įspūdžių. Šį trečiadienio vakarą styginių muzika pinasi su fortepijono garsais – greta dviejų Vienos klasikų – L. van Beethoveno ir W. A. Mozarto kūrinių skambės XIX–XX a. anglų kompozitoriaus E. Elgaro Fortepijoninis kvintetas a-moll. O kodėl Beethoveno Kvartetą Nr. 2 G-dur amžininkai pavadino „Komplimentų“, – sužinosite atėję į koncertą!

Su Vilniaus kvartetu muzikuoja pianistė Indrė Petrauskaitė, sėkmingai pasirodžiusi ir apdovanojimų pelniusi tarptautiniuose konkursuose Italijoje, Kanadoje, Latvijoje, Lietuvoje. 1999 m. ji laimėjo III vietą M. K. Čiurlionio tarptautiniame pianistų ir vargonininkų konkurse. Solistė yra grojusi su įvairiais orkestrais: „London Soloists“, Londono karališkosios muzikos akademijos simfoniniu, Bacho akademijos jungtiniu jaunimo, Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniais, Lietuvos kameriniu; dalyvavo Santandero (Ispanija), „Oxford Lieder“ (Didžioji Britanija), Pažaislio ir kituose festivaliuose.

„W. A. Mozarto smuiko magija“

Projektas „W. A. Mozarto smuikas Lietuvoje“ W. A. Mozarto gimimo 260-osioms metinėms

Atlikėjai
LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOS STUDENTŲ SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistės:
ANJA MORGENSTERN (W. A. Mozarto smuikas, meistras Pietro Antonio dalla Costa, 1764)
LINA DAMBRAUSKAITĖ (sopranas)
Dirigentas MARTYNAS STAŠKUS

Programa
WOLFGANG AMADEUS MOZART
Operos „Tito pagrobimas“ uvertiūra, KV 621
Rondo smuikui ir orkestrui C-dur, KV 373
Koncerto smuikui ir orkestrui Nr. 2 D-dur, KV 211, II d. Andante ir III d. Rondeau. Allegro
Arija L’amero, sarò costante iš operos „Karalius piemuo“ (Il rèpastore), KV 208
Simfonijos Nr. 40 g-moll, KV 550, I d. Molto allegro

W. A. Mozarto smuiką pristato Mozarteumo tarptautinio fondo Zalcburge atstovai: prezidiumo narys prof. Reinhartas von Gutzeitas, W. A. Mozarto muziejų ir archyvų skyriaus vedėja dr. Gabriele Ramsauer, W. A. Mozarto mokslinio instituto vadovas dr. Ulrichas Leisingeris.

Ši muzikinė popietė – tai kone vienintelė galimybė Lietuvoje pamatyti ir išgirsti seną smuiką, kuriuo kadaise griežė pats Mozartas! Meistro Pietro Antonio dalla Costos 1764 m. pagamintą instrumentą pristato Mozarteumo tarptautinio fondo Zalcburge atstovai, Austrijos ir Lietuvos atlikėjai. Šiandien italų meistras, Venecijoje, Trevise gyvenęs Pietro Antonio dalla Costa yra galbūt mažiau žinomas kūrėjas, tačiau amato paslapčių jis sėmėsi iš garsiosios smuiko meistrų Amati šeimos. Keletas jo išlikusių instrumentų liudija nepaprastai aukštą lygį ir kruopštumą. Costos 1764 m. pagamintas smuikas kurį laiką priklausė Mozartui. Pasak kompozitoriaus žmonos Constanze’s, Mozartas juo gana dažnai grieždavo. Po jo mirties Constanze smuiką pardavė Antonui Andre, vėliau instrumentas priklausė privačioms kolekcijoms, o 2013 m. jį įsigijo Mozarteumo tarptautinis fondas. Ekspertų teigimu, smuikas išliko puikios būklės ir originalus, jo korpuso viršutinė dalis pagaminta, kaip įprasta Venecijos meistrams, iš melsvosios eglės, o nugarinėje dalyje panaudota įspūdingo, puošnaus rašto klevo mediena.