Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
LINAS ADOMAITIS KONCERTINIS TURAS 19

LINAS ADOMAITIS – KONCERTINIS TURAS „19“ SU KAUNO BIGBENDU!

Dainininkas, smuikininkas, kompozitorius, aranžuotojas, muzikos prodiuseris ir savo srities novatorius Linas Adomaitis galingai sprogdina Lietuvos muzikines erdves!

Ir visai panašu, kad tai labai taiklus Lino pastarojo muzikinio etapo apibūdinimas. Jis vienas charizmatiškiausių atlikėjų, jam šiandien sekasi, jis rengia anšlaginius koncertus su simfoniniais orkestrais ir didžiuliais chorais, tačiau gali sukelti tikrą audrą ir pritariant tik gitarai.

Lino Adomaičio universalumas ir gebėjimas atlikti savo muzikinę programą įvairiais muzikiniais sąstatais tik patvirtina jo profesionalumą, kuris yra lygiai toks pat stiprus, kaip ir Lino nuoširdumas bei atsidavimas scenoje.

Šį kartą Linas Adomaitis koncertiniame ture „19“ pristatys ypač stilingą šou drauge su Kauno bigbendu, ritmo grupe, pritariančiaisiais vokalais ir ryškiausio kalibro kviestiniais svečiais. Tai energingas ir prabangus reginys, prisodrintas gera funk’o ir jazz’o siela, kurioje ritmingai pulsuos patys žymiausi Lino muzikos perlai: „Tavo spalvos“, „Aš pavydžiu sau“, „Ar tu ją matei?“, „Pasaulis gražus“, „Žalioj tyloj“ ir daugelis kitų.

Koncertų turui „19“ rašomos galingos aranžuotės, kuriamos specialios dekoracijos, kiekvienam kūriniui ruošiami ypatingi šviesos efektai, muzikantai scenoje išsidėstys net keliose skirtingose erdvėse, o visas šou peržengs standartinio koncerto suvokimo ribas.

Mielieji, nepraleiskite unikalios progos pasimėgauti muzikaliu, profesionaliu ir galingu gyvos muzikos šou drauge su charizmatišku ir nuoširdžiu Linu Adomaičiu bei šiemet jubiliejų švenčiančiu Kauno bigbendu.

„Žalgiris“ – „Atlantas“

Sekmadienį LFF stadione Vilniaus „Žalgiris“ susitiks su Klaipėdos „Atlantu“. Šį sezoną „SMScredit.lt A lyga“ varžybose komandos pasidalino po dvi pergales. Tačiau dabar ne laikas dalintis. „Žalgiriui“ iki čempionų titulo trūksta vienos pergalės. Ateik šį sekmadienį į stadioną ir pasveikink savo komandą su čempionų titulu!

The xx

Viena sėkmingiausių pastarojo dešimtmečio britų grupių „The XX“ surengs koncertą Lietuvoje. Rugsėjo pabaigoje buvo paskelbta, kad prestižinę „The Mercury Prize“ premiją laimėjusi grupė po trejų metų pertraukos ruošiasi gastrolėms. Patvirtinta, kad „The XX“, kartu su „Metallica“, „The Chainsmokers“, „The Weeknd“ ir „The Strokes“ kitais metais bus pagrindinėmis žvaigždėmis grandioziniuose „Lollapalooza“ festivaliuose Brazilijoje, Argentinoje ir Čilėje, taip pat gros „Estereo Picnic“ festivalyje Kolumbijoje.

Populiariosios britų grupės pirmasis koncertas mūsų šalyje bus surengtas jau gruodžio 3 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje. Tai bus vienintelis „The XX“ koncertas Baltijos šalyse. Grupė atliks ne tik geriausius savo hitus, bet ir pristatys naujus kūrinius iš netrukus žadamo išleisti ilgai laukto trečiojo studijinio albumo.

Bilietus į vienintelį Baltijos šalyse „The XX“ koncertą Vilniuje bus galima įsigyti visose „Bilietų Pasaulis“ kasose ir internetu www.bilietupasaulis.lt

„The XX“ – „Islands“: https://www.youtube.com/watch?v=PElhV8z7I60

Grupė „The XX“, kurią dabar sudaro dainininkė ir gitaristė Romy Madley Croft, bosistas ir dainininkas Oliveris Simas ir prodiuseris Jamie Smithas xx, susikūrė 2005 m. Londone. Visi muzikantai mokėsi garsiojoje „Elliott“ mokykloje, kurioje savo laiku studijavo garsus aktorius Pierce‘as Brosnanas, populiarių grupių „Hot Chip“, „Burial“, „Four Tet“ nariai ir kitos įžymybės. Kurį laiką su grupe grojo ketvirta muzikantė – klavišininkė Baria Qureshi, tačiau vėliau muzikantų keliai išsiskyrė, ir „The XX“ liko trise.

„The XX“ – „Chained“: https://www.youtube.com/watch?v=-qiJ06IeFiI

2009 m. buvo išleistas debiutinis grupės albumas „XX“, kuris atnešė ne tik komercinę sėkmę, bet  ir pripažinimą tiek melomanų, tiek kritikų gretose. „The XX“ įrašas daugelyje garsiausių muzikos leidinių buvo pripažintas vienu geriausiu metų įrašu. Britų dienraščio „The Guardian“ paskelbtame geriausių metų albumų daina „Crystalised“ tapo „iTunes“ geriausiu savaitės singlu. Kritikų palankiai sutikta grupė buvo kviečiama groti prestižiniuose festivaliuose „Coachella“, „Sasquatch“, „Bonnaroo“ ir kituose.

„The XX“ – „Crystalized“: https://www.youtube.com/watch?v=Pib8eYDSFEI

2010 m. „The XX“ albumas „XX“ pateko tarp pretendentų „The Mercury Prize“ premijai laimėti. Dėl prestižinės premijos taip pat varžėsi „Biffy Clyro“, Corinne Bailey Rae, Dizzee Rascal, „Foals“, Lauros Marling, „Mumford & Sons“, Paulo Wellerio, „Wild Beasts“ ir kitų albumai. Nugalėjo „The XX“, kurių albumas netrukus po laimėjimo kasdien buvo parduodamas didesniu nei 40 tūkst. tiražu. Vėliau grupė buvo pristatyta iškart trims „BRIT“ apdovanojimams – „Geriausio britų albumo“, „Geriausio proveržio“ ir „Geriausios britų grupės“ kategorijose. 2012 m. buvo išleistas nemažiau entuziastingai sutiktas antrasis muzikantų albumas „Coexist“, kuris buvo parduotas didesniu nei 2,5 mln. tiražu.

„The XX“ – „Fiction“: https://www.youtube.com/watch?v=fhJ9k9aJRKw

„The XX“ koncertus Europoje pradės dainininkė Jenny Hval. Norvegė J.Hval yra gerai žinoma dainų autorė, rašytoja ir poetė, išleidusi 5 studijinius albumus: tris kaip „Rockettothesky“ ir 2 solo. J.Hval novelė „Pearl Brewery“ buvo išleista 2009 m.
Jenny Hval – „Conceptual Romance“: http://bit.ly/2bBIAs9

Viena populiariausių britų indie roko grupių „The XX“ į Vilnių atvyksta koncertų organizatoriaus „Live Nation Lietuva“ ir menų fabriko „Loftas“ iniciatyva.

Chrysta Bell. Somewhere in the Nowhere

LRT Opus rekomenduoja.
David Lynch Presents Chrysta Bell – Somewhere in the Nowhere

Kol pasaulis nekantraudamas laukia kultinio režisieriaus Davido Lyncho serialo „Tvin Pykso miestelis“ atgimimo (ekranuose jis pasirodys 2017-aisiais), menų fabrikas „Loftas“ su džiaugsmu praneša – į Vilnių grįžta Lyncho mūza – kerinčioji Chrysta Bell.

https://youtu.be/DnfwokQhw5s

Lietuvoje viešėjusi prieš porą metų, šiemet, spalio 29 d., „Lofte“ ji pristatys naujausią savo mini albumą (EP) „Somewhere in Nowhere“, kurio kūriniai ir skamba kitąmet atgimsiančiame legendiniame „Tvin Pykso miestelyje“. Žinoma, šį albumą sukūrė ir prodiusavo D. Lynchas.

Albume skambantys kūriniai, kuriuos vieni pirmųjų gyvai išgirs būtent lietuviai, melodingi gitarų garsai jungiami su klasikiniais „lynčiškais“ retro-atmosferiniais skambesiais ir jausmingomis melodijomis. Albumą jau perklausiusių muzikos kritikų nuomone – „Somewhere in Nowhere“ užburia ir nebepaleidžia.

„Kai pirmą kartą pamačiau Chrystos Bell pasirodymą, pagalvojau, jog ji yra ateivė. Pati gražiausia ateivė, kokią kada buvau matęs. Ji ne tik žudančiai talentinga atlikėja, bet ir turi kvapą gniaužiančią nuojautą, kaip pajusti žiūrovų nuotaiką ir rasti skambesį, kuris juos paliktų be žado,“ – komplimentų savo mūzai negaili garsus režisierius D. Lynchas.

Kiti metai kerinčio grožio Chrytsai Bell bus itin darbingi ir įdomūs. Naujose „Tvin Pykso miestelio“ serijose ne tik skambės jos muzika, bet ir bus galima išvysti pačią atlikėją – ji įkūnys vieną atgimstančio serialo veikėjų.

Be to, kitais metais ji planuoja išleisti jau antrą pilną albumą. Jį Chrysta Bell įrašinėja su „Mercury Prize“ laureatu Johnu Parishu (PJ Harvey). Naujame albume bus galima išgirsti ir jos bendradarbiavimo su „Portishead“ nariu Adrianu Utley, „Asia and Yes“ klavišininku Geoff Downes, drone metalo grupės „Sunn O)))“ gitaristu Stephan O’ Mailley bei kitais žinomais muzikantais, vaisius.

The Ball & Chain. Šventinis pasimatymas

Vienas žymiausių muzikinių duetų Lietuvoje – „The Ball & Chain“ – šventiniu laikotarpiu koncertuos pirmą ir paskutinį kartą šiemet. Gruodžio 11 dieną jiedu pasirodys restorane „Neringa“, kur kiekvienam žmogaus pojūčiui sukurs tikrą šventę. Skelbiamas tik vienas koncertinis vakaras, kurį klausytojai yra kviečiami suderinti su šventine vakariene legendiniame ir istorijomis apipintame restorane.

Retai kartu koncertuojantis duetas dabar tai daro tik ypatingomis progomis ir pagaliau po ilgesnės pertraukos jiems patiems bus didelė šventė vėl pasirodyti ant vienos scenos kartu. Muzikantai, mylimieji ir šeima už scenos – Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis – nuo pat pradžių kaip muzikinis duetas išsiskyrė sugebėjimu pasijuokti iš vedybinio gyvenimo kuriozų, taip pat nuo kėdžių pakelti pačio įvairiausio amžiaus žmones ir įkvėpti besąlyginei meilei. Jausminga porelė žada vakarą, kurio nesinorės pamiršti. Jiedu kartu su klausytojais linguos tarp puikių baladžių, aistringų meilės dainų ir, neabejotinai, hitų skirtų šokiams.

Elegancija yra dar vienas elementas, kurį kruopščiai puoselėja „The Ball & Chain“, tad vakaro metu yra laukiami pasitempę svečiai, kurie padės sukurti galingą šventinę atmosferą. Erica ir Jurgis atliks mėgstamus ir gerai visiems žinomus koverius („Tu ateik į pasimatymą“, „Gera“), savo kūrybos hitus („Baby Baby Burning“, „Are You Really Sorry Dear“, „Tearing Up The Dancefloor“, „Machine Gun“, „When We Split Up“ ir daugelį kitų kūrinių. „The Ball & Chain“ šventinio pasimatymo metu kiekvienas galės grįžti laike atgal į ketvirtąjį-penktąjį dešimtmečius, kai vakarienės šokiai buvo itin populiarūs ir smagūs.

Bilietų kiekis labai ribotas – visos vietos sėdimos, prie staliukų. Įsigyk dabar. Kruopščiai ir susiplanuok ir linksmų Šv. Kalėdų!

SYNAESTHESIS

2013 m. Lietuvoje susibūrusi jaunų ir ambicingų muzikantų komanda – šiuolaikinės muzikos ansamblis Synaesthesis iškart ėmėsi pristatyti naujausius Lietuvos ir užsienio kūrėjų eksperimentinės muzikos kūrinius. Šiems atlikėjams įdomu viskas, kas peržengia įprastas žanrų ribas. Erdviškumo ir šviesos efektai, judesių ir naratyvo naudojimas jų atliekamai muzikai suteikia daugiamatę perspektyvą. Debiutinio Synaesthesis koncerto festivalyje GAIDA pirmoje dalyje – du garsiojo JAV post-minimalisto Michaelo Gordono kūriniai, Europą stebinančio danų kompozitoriaus ir instaliacijų menininko Simono Steen-Anderseno opusas bei pasaulinė prancūzų jaunosios kartos kūrėjo Matthiaso Leboucher premjera, dedikuota lietuvių kolektyvui. Antroji šio koncerto dalis – laikmetį ženklinanti garsioji Gérard’o Grisey kompozicija – tikras iššūkis bet kuriam muzikos kolektyvui, pasiryžusiam atskleisti magišką šio muzikos šedevro skambesį.

Matthias Leboucher. Underwards II (premjera)
Simon Steen-Andersen. Amid
Michael Gordon. acdc
Michael Gordon. For Madeline
Gérard Grisey. Vortex Temporum I, II, III

STEVE REICH

Šiais metais visame pasaulyje švenčiamas garsiojo minimalistinės muzikos guru, daugelio kritikų laikomo geriausio šiuolaikinio JAV kompozitoriaus Steve’o Reicho 80-metis. Ta proga festivalis GAIDA pristato autorinį šio vieno įtakingiausių mūsų laikų menininkų koncertą. Minimalistinėje muzikoje besispecializuojantis ir puikiais šios muzikos atlikimais pagarsėjęs vokiečių ansamblis IN PROCESS atveža du kultinius Steve’o Reicho kūrinius: “Oktetas” dar nebuvo atliktas mūsų šalyje, tad tai bus kūrinio premjera Lietuvoje; o kiekvienas M18 atlikimas – ypatingas įvykis bet kurios šalies muzikiniame gyvenime ir dėl muzikantams keliamų aukščiausio profesionalumo reikalavimų, ir todėl, kad tai turbūt populiariausias visų laikų ne tik Reicho, bet ir apskritai šiuolaikinės muzikos kūrinys.

Steve Reich. Octet (Eight Lines)
Steve Reich. Music For Eighteen Musicians

QUARTETTISSIMO

Čiurlionio kvartetas
Chordos kvartetas
ArtVio kvartetas
Mettis kvartetas

Solistai:
Joris Sodeika (fortepijonas)
Raimundas Sviackevičius (akordeonas)

Turbūt pirmą kartą viename koncerte – net 4 styginių kvartetai, kurie didžiąją dalį programos gros ne po vieną, o kartu. Vieną ambicingiausių festivalio koncertų Quartetissimo įgyvendins elitiniai Lietuvos ansambliai: ištisą epochą atlikimo mene sukūręs Čiurlionio kvartetas, pirmąjį nepriklausomos Lietuvos dešimtmetį susibūręs Chordos kvartetas, sparčiai į kamerinės muzikos elitą šovęs naujajam tūkstantmečiui priklausantis ArtVio bei jauniausios atlikėjų kartos suburtas veržlusis kvartetas Mettis. Koncerto programoje – ne tik plati kūrinių ir autorių panorama, bet ir įvairios bei retos sudėtys: 2 kūriniai vienam kvartetui (klasika tapusi Juliaus Juzeliūno Raga keturiems bei Berlyno naujosios ir eksperimentinės muzikos terpei priklausančio Simono Steen-Anderseno opusas), 2 kūriniai dviem kvartetams (Ramūno Motiekaičio ir JAV gyvenančios Žibuoklės Martinaitytės premjeros), 1 kūrinys trims kvartetams (visame pasaulyje žinomo latvių kūrėjo Pēterio Vasko opusas) ir 2 kūriniai keturiems kvartetams (Gintaro Sodeikos ir Jungtinėje Karalystėje reziduojančios Rūtos Vitkauskaitės premjeros). Vakaro solistai – vienas aktyviausių naujosios lietuvių muzikos scenos dalyvių, akordeono virtuozas Raimundas Sviackevičius bei jaunosios kartos fortepijono talentas Joris Sodeika.

Julius Juzeliūnas. Raga a quattro
Žibuoklė Martinaitytė. Sort Sol (premjera)
Ramūnas Motiekaitis. X ciklai (premjera)
Simon Steen-Andersen. Study for String Instrument No. 1
Pēteris Vasks. Viatore
Rūta Vitkauskaitė. Nušviesti lygumai (premjera)
Gintaras Sodeika. Tettigonia perdida

QUASARS ENSEMBLE

QUASARS ENSEMBLE (SK)

Bene ryškiausia Slovakijos šiuolaikinės muzikos grupė į Vilnių atveža trijų GAIDOS pristatomų ir sukaktis pažyminčių kompozitorių – György Kurtágo, Luca’os Francesconi ir Lizos Lim – kūrinius. Koncerto programą papildo pripažintų slovakų autorių Janos Kmitovos bei ansamblio vadovo Ivano Buffos opusai bei vieno įdomesnių šiandienos JAV kompozitorių Christopherio Trebue Moore’o kompozicija.

Ivan Buffa. Organismo
Luca Francesconi. Insieme
Liza Lim. The Heart’s Ear
Jana Kmiťová. Kamea
György Kurtág. Signs, Games and Messages
Christopher Trebue Moore. Dementia Praecox

GOSKA ISPHORDING, MACIEJ FRĄCKIEWICZ

GOSKA ISPHORDING (klavesinas, NL/PL)
MACIEJ FRĄCKIEWICZ (akordeonas, PL)

Charizmatiškas virtuozų duetas pateiks netikėtą kūrinių klavesinui ir akordeonui programą. Ypatinga koncerto intriga – naujausias tarptautinėje arenoje platų pripažinimą pelniusios lietuvės Justės Janulytės kūrinys Harp is a Chord, kurio premjerą atlikėjai atveš tiesiai iš Olandijos. Meninių paradoksų nevengianti žymi šių dienų klavesinistė Goska Isphording bei talentingas daugelio tarptautinių konkursų laurus pelnęs akordeono virtuozas Maciejus Frąckiewiczius glaudžiai bendradarbiauja su įvairių kraštų kompozitoriais – kiekvienam iš atlikėjų jau yra dedikuota daugiau kaip pusšimtis kūrinių. Iš jų bene ryškiausi – tai lenko Michało Moco, dano Simono Steen-Anderseno ir prancūzo Pierre’o Jodlowski opusai, pastarajame kūrinyje prie klavesino „prisijungs“ elektronika ir video. Šio koncerto programą papuoš ir žymiausio latvių kompozitoriaus Pēterio Vasko, ir garsiojo prancūzo Gérard’o Grisey kūriniai – pažymimos abiejų kūrėjų apvalios sukaktys.

Michał Moc. MissA
Gérard Grisey. Passacaille
Simon Steen-Andersen. Next to Beside Besides No. 3
Pierre Jodlowski. Lessons of Anatomy – Book of Harpsichord
Pēteris Vasks. Kantāte
Justė Janulytė. Harp is a Chord