Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Violons Barbares. Barbariški mongolų ir bulgarų smuikai
2017-02-03 19:00
Keistuolių teatras, Laisvės pr. 60
Kaina: nuo 11 Eur
Bilietus galima įsigyti: Tiketa.lt online bei kasos punktuose
Koncertai
 

Barbariškais smuikais pasivadinusi grupė „Violons Barbares“ iš Prancūzijos – tai balkanų melodijos, Mongolijos ritmai ir didingas gerklinis dainavimas. Grupė, suvienijusi ypatingus mongolų ir bulgarų tradicijas reprezentuojančius morin khuur ir gadulka smuikus, skirtingas balso harmonijas bei šiuolaikinę muziką, keri nepailstančia energija ir folklorui artimu skambesiu.

Gyva, turtinga akustinė „Violons Barbares“ muzika balansuoja tarp world ir roko žanrų, gryniausių tradicijų bei modernių garsų. Dainos ir jų interpretacijos gimsta iš mongolų, bulgarų, gruzinų, kazachų, afganų kultūrų, o ritmingos, šuoliuojančius žirgus primenančios melodijos yra puošiamos įspūdingais vokalais, išsaugojusiais tradicijas ir didžiulę atlikimo kokybę.

Įvairiatautę grupę sudaro trys ryškios muzikos pasaulio personos. Iš stepių šalies Mongolijos kilęs Dandarvaanchig Enkhjargal demonstruoja įspūdingą obertoninį dainavimą ir grojimą morin khoor – tradiciniu mongolų klajoklių arklio galva puoštu smuiku. Bulgaras Dimitar Gougov griežia tradicine viduramžių smuiką primenančia gadulka, turinčia tris melodines ir net vienuolika rezonuojančių stygų. O būgnininkas Fabien Guyot iš Prancūzijos puikiai valdo kone viską, kuo galima išgauti garsą – ar tai būtų afrikietiški būgnai, salotų dubenėliai, puodai, sulaužytos lėkštės, įvairūs gongai, cimbolai, ar kiti skambantys daiktai. Jais grojama ne mažiau įmantriai – pirštais, nagais, rankomis, plaktukais ar šluotelėmis.

Nenugalimas trijų „Violons Barbares“ virtuozų derinys klausytojus meistriškai nukelia į netikėtas muzikines plotmes, kurias dažnas net neįsivaizduoja esant. Liaudies turtų įkvėpta šiuolaikinė muzika žavi kūrybiškumu bei energija, o skirtingų tautų ritmai džiūgauja švęsdami savo susitikimą.

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt