Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Užupio dramos teatras. Komedija „Skapeno klastos“
Teatro sala, S. Stanevičiaus g. 24
Kaina: 16.00 Eur
Bilietus galima įsigyti: Bilietai.lt online bei kasos punktuose
Spektakliai
 

Ar žinojote, kad garsioji frazė „Ko jį velnias nešė į tą galerą?“ į mūsų kasdienę kalbą atkeliavo iš visų laikų garsiausios XVII a. prancūzų dramaturgo Ž. B. Moljero komedijos „Skapeno klastos“? Atėjo išskirtinė proga garsiąją frazę vėl išgirsti teatro scenoje, Užupio dramos teatro pastatyme „Skapeno klastos“. Spektaklio veiksmas ir kostiumai atitinka laikmetį. Commedia dell’arte teatro atstovo Ž. B. Moljero komedijoms būdingas emocionalumas ir veiksmo gyvumas. Prancūzų dramaturgas nepaprastai rafinuotai gilinasi į temą ir techniką, numatydamas veiksmo vietą Paryžiuje ir augančioje neoklasicistinėje Prancūzijoje.

Trumpai apie siužetą
Pagrindinis pjesės herojus – gudrus ir vikrus tarnas Skapenas. Pinigai ir šlovė jaudina pjesės veikėjus – dėl to jie pasiryžę atsisakyti net meilės. Kai įmantri meilės ir godumo istorija išsukama visiems palankia kryptimi, Skapenas mėgaujasi savimi ir laukia naujų painių situacijų. Tai Commedia dell’arte komedija su lengvu absurdo prieskoniu, kur vienas kitas iš sėdinčių salėje atpažins ir save. Šiame spektaklyje išvysite situacijas, kilusias iš mūsų gyvenimo, ir aktorius atsidavusius taip, lyg visas jų gyvenimas turėtų vieną tikslą – pakilti į sceną ir suvaidinti žmogų. Teprasideda komedija! (Ž. B. Moljeras)

Šventė žiūrovų akims – įspūdingi spektaklio kostiumai, kurie kartu su aktoriais atlieka didelį vaidmenį.

Režisierė ir scenografė − Rita Urbonavičiūtė

Vaidina patyrę scenos profesionalai:
Skapenas – Linas Barauskas
Žerontas – Saulius Čėpla
Argantas – Vytautas Mikalauskas
Oktavas – Aurimas Blaževyčius
Leandras – Tomas Kliukas
Silvestras – Arūnas Vozbutas, Povilas Liubinas
Zerbineta – Rasa Strauzaitė
Hiacinta – Rasa Syminaitė

Bilietų rezervacija telefonu nr. +370 614 43997 arba el. paštu info@uzupioteatras.lt

Skirta aktoriaus R. Butkevičiaus atminimui
Režisierė R. Urbonavičiūtė apie spektaklį: „Legendine tapusi pagrindinė frazė: „Ko jį velnias nešė į tą galerą?“ tarsi skamba kaip: „Ko mane velnias nešė į tą gyvenimą?“. Šiame spektaklyje visas veiksmas sukasi apie žmogų. Skapenas be galo žmogiškas ir, matyt, pats jautriausias iš visų pjesės personažų. Spektaklis bus geras juoko užtaisas, kur vienas kitas iš sėdinčių salėje atpažins ir save“.
Pirmasis „Skapeno klastų“ spektaklis buvo parodytas 1670 m. Paryžiuje gegužės mėnesį. Tuomet pagrindinį vaidmenį atliko pats Moljeras. Lietuvoje šešioliką metų „Skapeno klastos“ žavėjo žiūrovus Vytauto Čibiro pastatyme, kur Skapeną vaidino Rolandas Butkevičius. Šiuo spektakliu taip pat norima pagerbti aktorių Rolandą Butkevičių, kuris 1969 m. Vytauto Čibiro režisuotuose „Skapeno klastose“ sukūrė pagrindinį vaidmenį ir paliko didžiulį atminimą Lietuvos teatro scenoje ir režisierės širdyje.

Daugiau informacijos: www.uzupioteatras.lt
.