Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Ekskursija „Stebuklai Vilniaus požemiuose“
2016-10-29 10:30
Katedros varpinė, Katedros a.
Kaina: 5 Eur
Moksleiviams – 3 Eur; vaikams iki 7 m. – nemokamai. Papildomai turėkite po 5 Eur mokamiems objektams (3 Eur – moksleiviams, studentams ir senjorams).
Bilietus galima įsigyti: renginio metu
Ekskursijos
 

Leiskitės į intriguojančią kelionę laiku senojo Vilniaus požemiais! Nustebsite, kiek daug netikėtų atradimų, paslapčių ir stebuklų slepia požeminis pasaulis…

Ekskursiją pradėsime nuo turtingiausių ir įspūdingiausių Vilniaus Katedros požemių, ten pamatysite, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinosite, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kuris valdovas Katedros požemiuose „paliko“ savo širdį ir kur paslėptos karališkosios brangenybės. Turėsite išskirtinę galimybę savo akimis pamatyti seniausią freską Lietuvoje bei išgirsti neįtikėtiną jos atradimo istoriją. Žinoma, aplankysite ir legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinosite, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI a. Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę.

Ekskursijos metu taip pat aplankysime Šv. Kazimiero koplyčią, saugančią šventojo karalaičio Kazimiero Jogailaičio palaikus. O pati koplyčia pelnytai vadinama vienu gražiausių baroko paminklų Lietuvoje. Ekskursiją tęsime Gintaro galerijoje-muziejuje, kur pamatysite, kaip prieš 50 mln. metų formavosi gintaras, kokių spalvų jis būna ir kaip mūsų protėviai gintaru papirkinėjo dievus. Taip pat sužinosite paslaptį, kaip atskirti tikrą gintarą nuo padirbinių. Taip pat aplankysime vieno iš Pilies gatvės namų, kuriame šiandien įsikūręs Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejus, rūsius, kur pažinsime daug kitų požeminio miesto slėpinių.

Objektai:
– Katedros požemiai
– Šv. Kazimiero koplyčia
– Gintaro galerijos-muziejaus rūsiai
– Šlapelių namų-muziejaus rūsiai

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 677 24824 arba el. paštu info@vividvilnius.lt

Kaina asmeniui – 5 Eur, moksleiviams – 3 Eur, vaikams iki 7 m. – nemokamai.
Į kainą įeina gido paslaugos.
Papildomai turėkite po 5 Eur mokamiems objektams (3 Eur moksleiviams, studentams ir senjorams).

Ekskursija vedama susirinkus ne mažiau kaip 5 žmonių grupei.

Ekskursijos trukmė – 2 val.

Pradžia − Vilniaus Katedros varpinė.

Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt
.