Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Saulė Rinkevičiūtė: rudens serenados
2016-11-25 19:00
Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6/16
Kaina: nuo 7 Eur
Bilietus galima įsigyti: Tiketa.lt online bei kasos punktuose
Koncertai
 

Kas gali būti šilčiau nei tėvo ir dukters duetas scenoje? Tokį pasirodymą šį rudenį nusprendė surengti dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius ir jo dukra smuikininkė Saulė Rinkevičiūtė kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru koncerte „Saulė Rinkevičiūtė: rudens serenados“. Lapkričio 25 d. Vilniaus kongresų rūmuose klausytojų širdis šildys ir ypatinga programa – S. Rinkevičiūtė atliks garsiojo amerikiečių kompozitoriaus Leonardo Bernsteino Serenadą smuikui ir orkestrui meilės tema.

Koncerte klausytojai turės retą progą išgirsti žymiųjų tėvo ir dukters duetą scenoje. Vienas garsiausių Lietuvos dirigentų, Nacionalinės premijos laureatas maestro G. Rinkevičius ir jo vadovaujamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šį vakarą akompanuos savo talentingajai dukrai – smuikininkei S. Rinkevičiūtei.

S. Rinkevičiūtė kaip solistė pradėjo koncertuoti būdama vienuolikos. 2010 m. ji su pagyrimu baigė Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją, Maksimo Fedotovo klasę. Smuikininkė su skirtingais simfoniniais bei kameriniais orkestrais koncertuoja Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Pietų Korėjoje. 2005 m. muzikė pradėjo sėkmingą karjerą kartu su savo seserimi pianiste Rūta.

Šveicarijoje gyvenanti S. Rinkevičiūtė – pastaruoju metu reta viešnia Lietuvoje, todėl šia proga klausytojams padovanos neeilinį kūrinį – įžymiojo amerikiečių kompozitoriaus, dirigento ir pianisto Leonardo Bernsteino (1918-1990) Serenadą smuikui ir orkestrui. Nors L. Bernsteinas nerimavo, kad kūrinys neturi konkrečios literatūrinės programos, iš tiesų jis gimė kompozitoriui perskaičius Platono dialogą „Simpoziumas“, kuriame nagrinėjama meilės tema. Pasak L. Bernsteino, „muzika, kaip ir dialogas, yra visa eilė susijusių pokalbių apie meilę“. Tai darbas apie gilų žmogaus vidinės jėgos šaltinį, iš kurio gimsta gebėjimas kurti, bendrauti, mylėti.

Antroje koncerto dalyje klausytojai galės išgirsti Sergejaus Rachmaninovo (1873–1943) Simfoniją Nr. 3, kuri savo melodine linija ir ritmu yra laikoma ekspresyviausia kompozitoriaus simfonija.

Saulės Rinkevičiūtės ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro simfoninis koncertas „Saulė Rinkevičiūtė: rudens serenados“ įvyks lapkričio 25 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietus galite įsigyti „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasoje.

Daugiau informacijos: www.facebook.com/events/157324038026886
.