Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Psichodelinis spektaklis. VAIKYSTĖ
2016-10-27 19:00
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6
Kaina: nuo 9,20 Eur
Bilietus galima įsigyti: Tiketa.lt online bei kasos punktuose
Spektakliai
 

Spektaklis „Vaikystė“ – tai pirmasis jauno teatro menininko Karolio Vilko režisūrinis darbas. 2016 m. baigęs vaidybos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, K. Vilkas savo režisūriniame debiute derina ir savaip interpretuoja įvairius meninės raiškos būdus: iš mokyklos skolinasi tam tikrą klasikinio realistinio teatro naivumą, iš savo mokytojo Oskaro Koršunovo – potraukį absurdui, groteskui ir XX a. pradžios literatūrinio avangardo tradicijoms, iš kitų estetinių, asmeninių įtakų ir, paprastai tariant, iš gyvenimo – sapnus, košmarus, nekomercinio kino, animacijos, poparto meninį žodyną, įvairiausias ezoterines patirtis, aukštosios ir populiariosios kultūros ženklus.

Spektaklio-koliažo forma logiškai išplaukia iš turinio ir spektaklyje kokybiškai jį papildo, padėdama skleistis pagrindinei temai ir pateikdama nemažai užuominų į šalutines: atsiplėšimas nuo motinos, atsitraukimas nuo mokyklos ir tradicijos, (teatrinio) mąstymo stereotipų ir klišių atsikratymas.

Režisierius K. Vilkas, scenografas Romanas Duda, kostiumų dailininkė Ieva Šimukonytė ir visa jų bendraamžių aktorių komanda mąsto teatriškai (ne literatūriškai), drąsiai ir kūrybiškai, savo mintis apie pasaulį ir teatrą reiškia ne kaip linijine fabula pagrįstą pasakojimą, o veikiau remdamiesi šiandieninio žmogaus pasaulėjautai artimesniu asociatyviu, jų santykį su šiandienos vaizdų kultūra reprezentuojančiu teatriniu mąstymu, atitinkama sceninio montažo logika ir dinamika.

„Gyvenime yra mirtis. Ir tai, ką renkiesi: baimę arba drąsą. Kodėl kūdikiai tiek daug verkia? Ar tikrai jiems skauda pilvuką? O gal jie jaučia artėjančią mirtį? Tai – istorija apie vieną kūdikėlį, kuris labai bijojo mirties, ir vieną naktį pabudo savo paties sapne.“ – Karolis Vilkas

Spektaklis yra Menų spaustuvės programos Debiutų scena’16 dalis. Rėmėjas – Kūltros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programa.

Atlikėjai:
Inga Šepetkaitė, Kęstutis Cicėnas, Ugnė Šiaučiūnaitė, Martynas Ališauskas, Taura Kvietinskaitė, Augustė Pociūtė, Jonas Braškys, Lukas Malinauskas, Žygimantė Jakštaitė, Greta Petrovskytė, Paulina Taujanskaitė, Viktorija Žukauskaitė, Aurimas Bačinskas, Gailė Butvilaitė, Oskar Vygonovski, Laurynas Jurgelis, Vaidina Gediminas Rimeika,

Kostiumų dailininkė – Ieva Šimukonytė

Režisierius – Karolis Vilkas

Daugiau informacijos: menuspaustuve.lt