Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
„…per la Grand Viola“
00:00 - 00:00
Kaina: 10,00 - 30,00 Eur
Bilietus galima įsigyti: Filharmonijos kasoje (Aušros Vartų g. 5), organizatorių internetinėje svetainėje
Koncertai
 

Atlikėjai:
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistė ŪLA ULIJONA ŽEBRIŪNAITĖ (altas)
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS

Programa:
LUIGI BOCCHERINI – Simfonija, op. 35 Nr. 4 F-dur, G. 512
NICCOLÒ PAGANINI – Sonata per la Grand Viola
GIOACCHINO ROSSINI – Sonata styginiams Nr. 3 C-dur
BENJAMIN BRITTEN – „Paprastoji simfonija“ (The Simple Symphony)
DAVID SHORT – Fantazija italų filmų muzikos temomis altui ir orkestrui

Visame pasaulyje koncertuojanti altininkė, Gidono Kremerio vadovaujamo orkestro „Kremerata Baltica“ solistė, Turino nacionalinio radijo ir televizijos orkestro (RAI, Italija) altų grupės koncertmeisterė Ūla Ulijona Žebriūnaitė nedažnai matoma Lietuvos scenose. Tad koncertas su Lietuvos kameriniu orkestru Nacionalinėje filharmonijoje yra ypatinga šventė jos talento gerbėjams. Su orkestru atlikėja pagrieš temperamentingus ir spalvų kupinus kūrinius – Niccolò Paganini Sonatą per la Grand Viola (ją su šiuo orkestru yra atlikusi diriguojant šviesaus atminimo Sauliui Sondeckiui) bei Davido Shorto Fantaziją italų filmų muzikos temomis altui ir orkestrui.

Altininkė yra grojusi solo su tokiais orkestrais kaip „Maskvos solistai“, „Kremerata Baltica“, Londono filharmonijos, Bostono, Kanazavos, Vintertūro simfoniniais, kaip solistė ir įvairių kolektyvų narė koncertavo Vienos „Konzerthaus“ ir „Musikverein“, Zalcburgo „Mozarteum“, Milano „La Scala“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Londono „Royal Albert Hall“ ir „BBC Proms“, Bostono „Symphony Hall“, Niujorko „Carnegie Hall“, Tokijo „Suntory Hall“, Seulo „Arts Center Concert Hall“ ir kt. salėse. Ū. Žebriūnaitė yra nuolatinė Kronbergo festivalio (Vokietija) dalyvė, pasirodė Lokenhauzo, Gštado, Verbjė, Aspeno ir kitų festivalių publikai. Ji yra neseniai susibūrusio styginių trio EST bei ansamblio „Salon Orchester“ narė. Nuo 2015 m. dėsto Turino G. Verdi konservatorijoje ir Fosano V. Baravalle’o muzikos institute. Atlikėja griežia italų meistro Matteo Goffrillerio altu, pagamintu 1722 m. Venecijoje. Po įspūdingų vasaros gastrolių Liuksemburge, Ispanijoje, Šveicarijoje, Slovėnijoje ir Lenkijoje grįžęs Lietuvos kamerinis orkestras koncerte dar gros Luigi Boccherini, Gioacchino Rossini ir Benjamino Britteno opusus. Diriguos Robertas Šervenikas.

Daugiau informacijos: www.filharmonija.lt