Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Nuo požemių iki aukštybių
00:00 - 00:00
Kaina: 5 Eur
Moksleiviams – 3 Eur, vaikams iki 7 m. – nemokamai. Papildomai kainuos Bernardinų architektūrinio ansamblio lankymas (3 Eur asmeniui, 1,5 Eur moksleiviams, studentams ir senjorams)
Bilietus galima įsigyti: renginio metu
Ekskursijos
 

Ar žinote, kokias paslaptis slepia Bernardinų bažnyčios požemiai ir kas saugo greta esančią Šv. Onos bažnyčią? „Vivid Vilnius“kviečia Jus į netikėtų atradimų kupiną kelionę po unikalią vienuolių bernardinų šventovę ir 50 mln. metų senumo paslaptis saugantį gintaro pasaulį, įsikūrusį pačioje sostinės širdyje. Pažinkite Vilnių nuo požemių iki aukštybių!

Ekskursijos metu aplankysime Bernardinų architektūrinį ansamblį – gotikinės Bernardinų bažnyčios interjerą su freskomis, pasakojančiomis apie bernardinų vienuolių gyvenimą, seniausią išlikusią bažnyčios dalį su uždaru vienuolyno kiemeliu bei senuoju koridoriumi, kur pasigrožėsime per stebuklą išlikusiomis įspūdingomis XVII a. freskomis, bažnyčios presbiteriją – uždarą, eiliniams tikintiesiems neprieinamą  bažnyčios dalį kitapus altoriaus. Nusileidę į paslaptingus požemius sužinosite, kaip čia buvo laidojami broliai bernardinai, o pasikėlę į Bernardinų bažnyčios palėpę pasigrožėsite nuostabia Vilniaus panorama, iš labai arti pamatysite šaudymo angas bei sužinosite, kada ir kodėl čia šaudė… Iš bažnyčios aukštybių nusileisime iki vargonų balkonėlio, kuriame seserys bernardinės meldėsi iki XVII a. vidurio, pamatysime senuosius vargonus laukiančius sugrįžtančių per karą išvogtų detalių bei pasigrožėsime nuostabiais krištoliniais skliautais. Taip pat aplankysime Gintaro galeriją-muziejų, kur pamatysite kaip prieš 50 mln. metų formavosi gintaras, kokių spalvų jis būna ir kaip mūsų protėviai gintaru papirkinėjo dievus. Ekskursijos pabaigoje sužinosite paslaptį, kaip atskirti tikrą gintarą nuo padirbinių.

Objektai:

– Bernardinų architrektūrinis ansablis (bažnyčios interjeras, uždaras vienuolyno kiemelis, senasis koridorius, presbiterija, požemiai, tuščiavidurė varpinė, palėpė, vargonų balkonas)

– Gintaro galerija-muziejus (gintaro istorijos salė, pagoniška alkavietė, gintaro ekspozicija bei savybių demontracija)

Kaina asmeniui – 5 Eur, moksleiviams – 3 Eur, vaikams iki 7 m. – nemokamai. Į kainą įeina gido paslaugos.
Papildomai kainuos Bernardinų architektūrinio ansamblio lankymas (3 Eur asmeniui, 1,5 Eur moksleiviams, studentams ir senjorams).

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 677 24824 arba el. paštu: info@vividvilnius.lt

Ekskursija vedama susirinkus ne mažiau kaip 5 žmonių grupei.

Susitikimo vieta: prie Bernardinų bažnyčios.

Ekskursijos trukmė – 2 val.

Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt
.