Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Natašos svajonė (lietuvių kalba su rusiškais titrais)
00:00 - 00:00
Lietuvos rusų dramos teatras, J. Basanavičiaus g. 13
Kaina: nuo 12 Eur
Bilietus galima įsigyti: teatro kasoje, Tiketa.lt online bei kasos punktuose
Spektakliai
 

Spektaklis skirtas paauglių ir vyresnio amžiaus publikai (N-14)

Vaidina – Gabija Urniežiūtė
Režisieriai – Ainis Storpirštis, Eglė Kižaitė
Kostiumų dailininkė – Justė Kondratė
Muziką parinko Jokūbas Tulaba
Spektaklyje skambančios muzikos autorė – Zemfira (dainų tekstus vertė Marius Burokas)
Iš rusų kalbos vertė Agnija Leonova

/…….Ji iššoko pro trečio aukšto langą. Vaikų globos namų auklėtinė Natalija Banina. Nataša.
Mažo miestelio vaikų globos namų auklėtinė – paauglė. Maištaujanti, dažnai nepaklūstanti nurodymams mergina. Viena kambaryje, apsupta šalčio ir metalo. Mieganti dviaukštėje vaikiškoje lovoje. Persekiojama sienose įsimelkusių prisiminimų iš niūrios vaikystės. Prisiminimų apie prostitutę mamą ir ją užmušusį sutenerį Vadiką.
Vienintelis dalykas, džiuginęs jos nykią būtį – tai svajonė. Tikros meilės troškimas. Su nuometu ir saldainiais. Kad visos mergos eitų iš paskos ir mirtų iš pavydo. Pasirodo, šuolis pro langą gali išpildyti svajones. Realiai išpildyti.
Bet ar jaunas žmogus, užaugęs šaltoje aplinkoje, pajėgus suvokti meilę? Ar jis geba mylėti? Kaip jauna mergina gali suvaldyti jausmą, kurio iki šiol nėra pažinojusi? Ar žmogus turi teisę gintis, jeigu kas nors kesinasi į jo svajonę?……./

Lietuvos rusų dramos teatras savo didžiojoje scenoje vėl pristato jaunų Lietuvos teatro menininkų kūrybą. Šįsyk tai – monospektaklis pagal jaunos ir madingos rusų dramaturgės Jaroslavos Pulinovič (g. 1987 m.) populiarią pjesę „Natašos svajonė“.

Spektaklio kūrybinei grupei vadovauja garsus teatro ir kino aktorius Ainis Storpirštis (g. 1986 m.), Lietuvos teatralų Storpirščių giminės jaunesnysis atstovas.

„Man kaip šio spektaklio režisieriui pasirodė patraukli pjesės „Natašos svajonė“ tema, – sako A. Storpirštis. – Jos siužeto centre – paauglė mergina iš vaikų namų, ji tik pradeda susipažinti su gyvenimu, bando įsitverti į ją supantį pasaulį, kuriame jai daugiau spragų nei realios patirties. Klausimas, kurį žadina pjesė – ar jaunas žmogus turi teisę ginti savo svajonę nuo tų, kas, jo manymu, į tą svajonę kėsinasi? Ar pateisinamos tos priemonės, kurias paauglys naudoja gindamasis, kai įžvelgia pavojų ir savo svajonei, ir sau pačiam?“

A. Storpirštis čia debiutuoja kaip režisierius. Anot jo, jis savo indėlį į šį spektaklį suvokia kaip „acting coach“ – „vaidybos trenerio“. Jam talkino jauna režisierė Eglė Kižaitė, kuri, kaip ir monospektaklio atlikėja aktorė Gabija Urniežiūtė, baigė aukštuosius teatro mokslus 2014 m. LMTA (kurso vadovas Aidas Giniotis, pedagogai Agnius Jankevičius ir Ieva Stundžytė). G. Urniežiūtė yra dalyvavusi A. Jankevičiaus Alternatyviojo teatro sindikato „Bad Rabbits“, kitų neformalių teatro grupių veikloje.

Daugiau informacijos: www.rusudrama.lt