Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Oscar Wilde. LAIMINGASIS PRINCAS
2016-11-20 12:00
Lietuvos nacionalinio dramos teatro mažoji salė, Gedimino pr. 4 (įėjimas iš Odminių g.)
Kaina: nuo 6 Eur
Bilietus galima įsigyti: teatro kasoje, Tiketa.lt online bei kasos punktuose
Spektakliai, Vaikams
 

Režisierius — Povilas MAKAUSKAS
Dailininkė — Julija SKURATOVA

Vaidina:
Aidas JURGAITIS
Arnas DANUSAS
Denisas KOLOMYCKIS
Karolis KASPERAVIČIUS
Arūnas VOZBUTAS
Karolina Elžbieta MIKALAJŪNAITĖ

Jaunas režisierius, Gintaro Varno studentas Povilas Makauskas pristato antrąjį spektaklį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. „Laimingasis princas“, kuriamas pagal Oscaro Wilde‘o pasaką, bus vaizdus spektaklis suaugusiems ir paaugliams, primenantis teatrališką komiksą. Pagrindinės spektaklio temos – pasiaukojimas, grožis, dieviška galia, tikrasis širdies gerumas.

Režisierius Povilas Makauskas: „Spektaklio turinys kvies susimąstyti apie grožio likimą ir prigimtį. Šios filosofinės, alegorinės pasakos pagrindinės temos – grožio netektis, platoniška meilė, pasiaukojimas. Oscaras Wilde‘as gina nesavanaudiškus ir kitiems gerą teikiančius poelgius, mus tobulinančias vertybes. Jo itin estetiškai išrankus pasaulėvaizdis, talpinantis meilės ir netekties, amžinybės ir mirties, turto ir skurdo kontrastus, atveria pasaulį kaip teatrą, kurio pasakojimo centre atsiduria stebuklinga skulptūros ir paukščio kelionės į pomirtinį pasaulį paslaptis.

Kurdami spektaklį apmąstome išties fenomenalų Princo ir Kregždės pasiaukojimą, permąstome grožio, gėrio ir teisingumo idėjas. Grožis – mūsų stipriausias teatrinis burtas, jo apraiškų paieška. „Laimingas princas“ – tai magijos manifestas prieš šiandienos geležies amžių.“

Oscaras Wilde‘as (1865–1900) – vienas žymiausių anglų ir visos Europos rašytojų. Jo vardą pasaulyje išgarsino pjesės, aforizmai, romanas „Doriano Grėjaus portretas“ ir, žinoma, jo kūrybos brangakmeniai – pasakos.

Gražiausios ir kupinos išminties O. Wilde‘o pasakos vaikams ir suaugusiesiems apie meilę ir netektį, draugystę ir viltį, pasiaukojimą ir pražūtingus troškimus. Pagrindiniai pasakos „Laimingasis princas“ veikėjai yra Laimingasis princas ir kregždutė. Abu šie veikėjai vienaip ar kitaip pasiaukoja. Pasakoje atsiskleidžia veikėjų pasiaukojimas, geraširdiškumas, bendravimas, draugystė, gėris.

Daugiau informacijos: www.teatras.lt
.