Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
„Klasika 21 amžiuje“ – naujo klasikinės muzikos projekto žinutė visuomenei
2016-09-21 - 2016-12-19
Vaidilos teatras, A. Jakšto g. 9
Kaina: 7.00 - 46.00 Eur
Bilietus galima įsigyti: Bilietupasaulis.lt online bei kasos punktuose
Koncertai
 

Neseniai socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodžiusi senovinio rakto nuotrauka su prierašu „klasika21amžiuje“ sukėlė daug klausimų ir diskusijų: „o kas gi yra tas raktas, ką jis reiškia ir visgi nuo ko jis“? Komentatoriai netgi pradėjo pokštauti, platindami paprastų raktų nuotraukas ir galvodami, kad tai nauja „klasikos 21 amžiuje“ mada. Vėliau žymūs Lietuvos pramogų ir meno pasaulio atstovai pridėjo savo įžvalgas trumpuose vaizdo įrašuose apie tai, kas jų suvokimu yra klasika XXI amžiuje ir ką ji jiems reiškia. Vis dėlto, jeigu kalbėtume apie klasikinius muzikos koncertus, klasiką galėtume apibūdinti tokiais žodžiais, kaip elegancija, autentika, modernumas, menas, kokybė, prabanga, mada. Būtent toks klasikinės muzikos projektas – „Vaidilos klasika“, startuos jau šių metų rudenį „Vaidilos“ teatre. Šią erdvę iš naujo atgaivino ir prikėlė naujam gyvenimui „Vaidilos“ teatro direktorius Gediminas Jankus, o, visiems gerai žinomo ir dideliu talentu apdovanoto pianisto Dariaus Mažinto dėka, atsivėrė dar didesnės jos galimybės, akustiškai ypač tinkančios klasikinei muzikai.

Unikali pastato istorija

A. Jakšto gatvėje esantis devintas namo numeris apipintas įvairiomis legendomis, žmonių pasakojimais ir paremtas tikrais faktais. Neogotikinės architektūros pastate vyko įvairūs meno renginiai, spektakliai, politiniai susirinkimai, inteligentijos susitikimai, kūrybiniai vakarai, 1931-1941 m. buvo įsikūrusi Vytauto Didžiojo gimnazija, o 1936 m. pastato kampą net kliudė lėktuvas… Apie dabartinę „Vaidilos“ teatro salę po rekonstrukcijos geriausiai gali papasakoti jos vadovas Gediminas Jankus: „Kai įėjau į šį pastatą pirmą kartą, jis buvo apleistas, sugriuvęs, su dideliu dulkių sluoksniu ir prastu kvapu. Tačiau mintys ir idėjos viena po kitos užė mano galvoje ir erdvė po truputį pradėjo šviesėti, o akys spindėti. Tada supratau, kad tai erdvė, turinti daugiau galimybių, negu galima įsivaizduoti. Vėliau atlikus techninius garso tyrimus ir išklausius daugelio gerbiamų Lietuvoje bei pasaulyje muzikantų komentarus, paaiškėjo, jog „Vaidilos“ teatro salė atitinka visus kamerinės muzikos salės standartus ir netgi juos pralenkia. Stiprią bei kūrybinei laisvei neabejingą salės energetiką pastebėjo ir Darius, su kuriuo ir pradėjome projektą „Vaidilos klasika“.“

Projekte „Vaidilos klasika“ skambės Grammy laimėtojų vardai

Bendrame šių ambicingų bei talentingų partnerių projekte „Vaidilos klasika“, jau nuo rugsėjo mėnesio klasytojai turės galimybę išgirsti visų mylimus ir gerbiamus Lietuvos atlikėjus: Petrą Geniušą, Merūną Vitulskį, Edmundą Seilių bei Kristiną Zmailaitę, taip pat be galo talentingus ir jau pripažinimo tarptautiniuose pianistų konkursuose sulaukusius jaunuosius atlikėjus: Robertą, Lozinskį, Roką Valuntonį, Martyną Jatkauskaitę, Paulių Rudoką. Kiti žymūs ir unikaliu talentu apdovanoti muzikantai – Ukrainos Grammy laimėtojas vibrafonininkas Andrei Pushkarev, klasikinės muzikos stereotipus laužantis bei fortepijono garsus paverčiantis orkestru Vyacheslav Gryaznovu bei tikras fortepijono virtuozas Grammy nominantas Andrius Žlabys, kurie projektui suteikia dar daugiau išskirtinumo. Be žinomų pianistų ir solistų, klasikinių koncertų cikle pasirodys Baltijos gitarų kvartetas, kamerinis choras „Brevis“, įvairūs trio ansambliai. Koncertų programoje tikroji klasika persipins su išskirtiniu skambesiu, naujomis idėjomis, kūrybiniais sprendimais, kuriuos papildys unikalios atlikėjų muzikinės interpretacijos.

Klasika XXI a. – ne tik aukštuomenei

Projekto idėjos autorių siųsta žinutė visuomenei – frazė „klasika 21 amžiuje“ – buvo pasirinkta neatsitiktinai. Mūsų visuomenėje įprasta manyti, kad klasikinės muzikos gali klausytis tik aukšto išsilavinimo bei vyresnio amžiaus žmonės ar melomanai, tačiau projekto idėjos sumanytojai leidžia suprasti, kad žodis „klasika“ turi daug platesnę prasmę.

„Mes – jauni ir veržlūs žmonės, sukaupę didelę patirtį kultūros ir meno srityje. Mes jau esame organizavę ne vieną renginį, sulaukusį puikių atgarsių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vienas iš mūsų siekių – išsiskirti iš minios ir uždegti klausytojų širdis meile klasikinei muzikai. Įprasta manyti, kad klasika populiari tik tarp vyresnio amžiaus žmonių. Mes tai žinome ir norime keisti šį požiūrį. Norime į klasikinės muzikos koncertus pritraukti kuo platesnę klausytojų auditoriją“, – kalbėjo žinomas pianistas.

Rugsėjo 21 d. į „Vaidilos“ teatrą kviečiami įvairaus amžiaus, pomėgių, socialinių grupių ar politinių įsitikinimų žmonės. Projekto „Vaidilos klasika“ atidarymo koncerte – pianistas Petras Geniušas, kurio dėka istorinės vertės teatro salė virs gyvu organizmu, atskleisiančiu beribes klasikinės muzikos galimybes.

Daugiau informacijos: www.facebook.com/vaidilosteatras/?fref=ts