Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Kamerinis koncertas „Jungtinės pajėgos“
2016-11-19 18:00
Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6/16
Kaina: nuo 4,10 Eur
Bilietus galima įsigyti: Tiketa.lt online bei kasos punktuose
Koncertai
 

Programoje:
R. Giedraitis. „Vasaros muzika“
F. List. Vengriška rapsodija Nr. 2 (aranž. I. H. Cartwright)
H. Villa-Lobos. Gedulingas kvintetas W231
J. S. Bach. Tokata ir fūga d-moll (aranž. F. Mills)
S. Barber. „Vasaros muzika“
L. Bernstein. Siuita „Vestsaido istorija“ (versija decetui)

Pučiamųjų garsai nuo seniausių laikų siejami su didybe – jiems vieninteliams buvo leidžiama skelbti šventę ir pavojų, džiaugsmą ir gedulą. Šiame įspūdingame koncerte savo jėgas suvienys du garsūs kameriniai pučiamųjų ansambliai – Sostinės vario kvintetas ir Šv. Kristupo kvintetas. Žymūs muzikų kolektyvai savo klausytojams pateiks net aštuonių skirtingų pučiamųjų instrumentų garsų paletę – klausytojai galės išgirsti trimitą, valtorną, tromboną, tūbą, fleitą, obojų, klarnetą ir fagotą.

Sostinės vario kvintetas, įkurtas 1997 m., po savo stogu subūrė dviejų didžiausių Lietuvos simfoninių orkestrų – Lietuvos valstybinio ir Lietuvos nacionalinio – koncertmeisterius ir muzikantus. Tai vienas iš daugiausiai koncertuojančių kamerinių ansamblių Lietuvoje, nuolatinis stambiausių Lietuvos kultūros renginių dalyvis, surengęs savo koncertus Italijoje, Švedijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Japonijoje. Ansamblio programa įvairialypė – nuo renesanso iki šių dienų, nuo klasikos, džiazo iki pramoginės muzikos.

Tuo tarpu penkis Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatus vienijantis Šv. Kristupo kvintetas, įkurtas 2003 m., savo repertuare didžiausią dėmesį skiria šiuolaikinių ir ypač sudėtingų kompozicijų atlikimui, nors yra sukaupęs ir pluoštą senesnių epochų, įvairių stilių kūrinių. Kvintetas daug koncertuoja Lietuvoje, taip pat ir užsienio šalyse. 2007 m. kolektyvas pelnė pirmąją vietą Marselyje (Prancūzijoje) vykusiame tarptautiniame kvintetų konkurse, o 2008 m. Osakoje (Japonijoje) kamerinės muzikos konkurse ir festivalyje lietuviai užėmė IV-ąją vietą tarp 230 kolektyvų iš įvairių pasaulio šalių.

Kamerinis Sostinės vario kvinteto ir Šv. Kristupo kvinteto koncertas „Jungtinės pajėgos“ įvyks lapkričio 19 d. 18 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietus galite įsigyti „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasoje.

Daugiau informacijos: www.lvso.lt/lt/renginiai/jungtines-pajegos
.