Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Ekskursija „Valstybingumo keliu“
2016-10-23 16:00
Nemokamai
Ekskursijos, Nemokami renginiai
 

Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius kartu paminėti artėjančią valstybingumo simbolio – Konstitucijos – dieną ir leistis į kelionę laiku per svarbiausius Lietuvos istorijos momentus, reikšmingiausius įvykius, didžiausius pasiekimus ir skaudžiausias netektis.

Ekskursiją pradėsime nuo karaliaus Mindaugo paminklo, kur susipažinsite su Lietuvos valstybingumo ištakomis ir sužinosite įdomių faktų apie pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus asmenybę bei to laikmečio realijas. Ekskursijos metu taip pat sužinosite, kaip nedidukė Lietuva nuo Nemuno iki Neries išsiplėtė iki didvalstybės nuo jūrų iki jūrų, koks valdovas irgi „matavosi“ karūną ir kas jam sutrukdė ja pasipuošti, kas į Vilnių pakvietė pirmuosius „darbo migrantus“, kas statėsi Valdovų rūmus ir kas juose gyveno, kaip Vilniuje atsirado universitetas, kokia kalba buvo parašyti svarbiausi Lietuvos istorijos dokumentai, kuo Rusijos imperatorienei Jekaterinai II neįtiko pirmoji rašytinė Europos Konstitucija, kur dingo 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktas bei daug kitų intriguojančių ir netikėtų istorijos vingių. Valstybingumo kelią prisiminti Vivid Vilnius kviečia drauge!

Ekskursijos pradžia: spalio 23 d., sekmadienį, 16.00 val. nuo Mindaugo paminklo.

Trukmė: 1.45 val.

Ekskursija nemokama, tačiau tik jūsų padėka arbatpinigių forma leis rengti panašias ekskursijas ateityje.

Išankstinė registracija nebūtina, bet pageidautina – tai galite padaryti el. paštu  info@vividvilnius.lt arba www.vividvilnius.lt

Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt
.