Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Atvirlaiškis Vilniui – su meile Jurgis
2016-09-03 - 2016-11-01
Nemokamai
Nemokami renginiai, Parodos
Pirmadienis -
Antradienis -
Trečiadienis -
Ketvirtadienis -
Penktadienis -
Šeštadienis -
Sekmadienis -
 

Rugsėjo 3 d. atsinaujinusioje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus atidaryta Jono Meko vizualiųjų menų centro Fluxus paroda „Atvirlaiškis Vilniui – su meile Jurgis“. Lankytojams bus pristatyta Fluxus kolekcijos dalis – autoriniai Jurgio Mačiūno dizaino, grafikos kūriniai, objektai ir atvirlaiškiai.

Fluxus – XX a. septintojo dešimtmečio pradžioje JAV, Niujorke gimęs tarptautinis dailininkų, muzikų, dizainerių, architektų, kino ir kitų meno sričių atstovų avangardinio meno judėjimas, netrukus išplitęs ir Vakarų Europoje. Būdingiausi jo bruožai – meno ir kasdienybės suartinimas, deelitizuoto, visiems prieinamo meno, kaip pokšto, idėja.

Pasaulio muziejuose yra vos keletas Fluxus judėjimą išsamiai pristatančių kolekcijų, ir viena jų priklauso Vilniaus miestui. Svarbus yra faktas, kad vienas šio avangardinio judėjimo įkūrėjų ir lyderių buvo lietuvis Jurgis Mačiūnas (angl. George Maciunas). Jo kolekcija šiandien disponuoja Jono Meko vizualiųjų menų centras, o apžiūrėti ją kvies Nacionalinė biblioteka.

Jurgio Mačiūno kūryba parodoje pristatoma gana plačiai. Eksponuojamas vienas jo autorinių „istorinių“ koliažų ciklų, balansuojantis ant mokslinio tyrimo ir meninės išmonės ribos. Taip pat lankytojams pateikiami J. Mačiūno grafinio dizaino perlai – vardinės Fluxus menininkų kortelės, kuriose kiekvieno jų pavardę Mačiūnas paverčia originalaus šrifto meno kūriniu. Eksponuojamas kūrinys „No smoking“, tapęs viena iš Fluxus ikonų.

Paroda veiks nuo rugsėjo 3 d. iki lapkričio 1 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos centrinių rūmų (Gedimino pr. 51, Vilnius) galerijoje.

Daugiau informacijos: www.lnb.lt
.