Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Andrius Žlabys: Garsų romantika
00:00 - 00:00
Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6/16
Kaina: nuo 7 Eur
Bilietus galima įsigyti: renginio vietoje (1 val. prieš renginį), Tiketa.lt online bei kasos punktuose
Koncertai
 

Šį rudenį Vilniaus kongresų rūmuose muzikos gurmanai turės neeilinę progą išgirsti vieną garsiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, šiuo metu JAV gyvenantį Andrių Žlabį. Retai Lietuvoje besilankantis, bet tokiose prestižinėse pasaulio koncertų salėse kaip Carnegie Hall (Niujorkas), Linkoln Center (Niujorkas), The Musikverein (Viena) koncertavęs fortepijono virtuozas kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Danieliaus Raiskino, pakvies į koncertą „Andrius Žlabys: garsų romantika“.

Prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, jau pelnęs tarptautinį pripažinimą. Pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą, A. Žlabys fortepijono meno išvyko studijuoti į JAV ir netrukus ten buvo pastebėtas kaip „švytinti fortepijono viltis“ (dienraštis „The New York Sun“). Vėliau atlikėjas koncertavo su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais.

Vilniaus kongresų rūmuose pianistas skambins Roberto Schumanno (1810–1856) Koncertą fortepijonui ir orkestrui – vienintelį įžymiojo vokiečių romantiko fortepijoninį koncertą, kurį parašyti paskatino jo žmona pianistė Clara Schumann, pati atlikusi šį kūrinį jo premjeros vakarą.

Antrojoje koncerto dalyje skambės žymioji Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) Simfonija Nr. 3, dar kitaip vadinama Herojiškąja ir originaliai dedikuota Napoleonui Bonapartui. Simfonija, žymėjusi kompozitoriaus kūrybingojo viduriniojo periodo pradžią, yra klasikinio stiliaus kompozicijos pavyzdys, pripildytas plačios emocijų gamos.

Koncerte „Andrius Žlabys: garsų romantiką“ Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Danielius Raiskinas, tituluojamas vienu iš universaliausių jaunosios kartos dirigentų. D. Raiskinas garsėja ne tik plačiu repertuaru, savo gebėjimu žvelgti už populiariojo suvokimo ribų, bet ir ypatingu jautrumu bei aukščiausio lygio meistryste.

Pianisto Andriaus Žlabio ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas „Andrius Žlabys: garsų romantika“, diriguojamas Danieliaus Raiskino, įvyks spalio 21 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose.

Bilietus galite įsigyti „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasoje.