Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
Aktualios muzikos festivalis GAIDA
00:00 - 00:00
Kaina: 10,00 - 30,00 Eur
Bilietus galima įsigyti: Filharmonijos kasoje (Aušros Vartų g. 5), organizatorių internetinėje svetainėje
Festivaliai, Koncertai
 

Atlikėjai:
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
EMANUELE TORQUATI (fortepijonas)
FRANCESCO DILLON (violončelė)
LIUDAS MOCKŪNAS (saksofonas)
Dirigentas JONATHAN BERMAN

Programa:
VYKINTAS BALTAKAS – „Commentum“ violončelei ir orkestrui (premjera)
VYTAUTAS GERMANAVIČIUS – „Povandeninė geometrija“saksofonams ir orkestrui (premjera)
LIZA LIM – „Pearl, Ochre, Hair String“ orkestrui
GYÖRGY KURTÁG – Dvigubas koncertas fortepijonui, violončelei ir dviem kameriniams ansambliams

Šiemet įvairias Vilniaus erdves spalio ir lapkričio dienomis tradiciškai pripildys naujausios muzikos garsai – jau 26-ą kartą rengiamas festivalis „Gaida“. Tai – pagrindinis ir didžiausias šiuolaikinės muzikos renginys Lietuvoje, pripažintas svarbiu naujosios muzikos forumu Vidurio ir Rytų Europoje, per pastaruosius dešimt metų tapęs prestižiniu renginiu ne tik lietuvių, bet ir užsienio publikai, kuri ypač aktyviai lankosi jo koncertuose.
Šį vakarą Filharmonijoje – ypatingi svečiai: italų violončelės virtuozas Francesco Dillonas ir pianistas Emanuele Torquati bei lietuvių saksofonininkas Liudas Mockūnas. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuos ir orkestrui diriguos kylanti Europos žvaigždė – batutos meistras Jonathanas Bermanas iš Jungtinės Karalystės. Koncerto programoje – pasaulinės lietuvių kūrėjų Vykinto Baltako ir Vytauto Germanavičiaus simfoninių kūrinių premjeros; garsaus Europos kompozitoriaus, šiemet 90-metį švenčiančio György Kurtágo „Dvigubas koncertas“ bei garsiosios Australijos menininkės Lizos Lim kūrinys „Pearl, Ochre, Hair String“.

Daugiau informacijos: www.filharmonija.lt