Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.
lt
  • LT
  • EN
  • RU
9-oji tarptautinė mažosios grafikos trienalė VILNIUS 2016
2016-10-06 - 2016-10-29
Nemokamai
Nemokami renginiai, Parodos
Pirmadienis -
Antradienis 11:00-18:00
Trečiadienis 11:00-18:00
Ketvirtadienis 11:00-18:00
Penktadienis 11:00-18:00
Šeštadienis 11:00-15:00
Sekmadienis -

Valstybinių švenčių dienomis centras nedirba

 

2016 m. spalio 6–29 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje veiks 9-osios tarptautinės mažosios grafikos trienalės VILNIUS 2016 paroda.

Tarptautinė mažosios grafikos trienalė Vilniuje vyksta nuo 1994 m. Šiemet ji jau 9-oji. Tai puiki žinia tiems, kurie domisi šiuo renginiu, nekantriai jo laukia. O kitiems tai pati tinkamiausia proga pradėti pažintį su Lietuvos ir užsienio šalių mažąja grafika. Trienalė aktualizuoja ją kaip gyvą procesą ir svarbų tarptautinį reiškinį, o kas trejetą metų nepertraukiamai vykstantis renginys įgauna vis daugiau svorio, įsitvirtina tarp ryškių europinių šio žanro parodų.

Šiemet trienalė ypač išsiplėtė geografiškai – iš 178 paraiškų vertinimo komisija parodai atrinko 97 autorių iš 29 pasaulio šalių kūrinius.

Parodoje sutelkta šiuolaikinių, tradicinių, eksperimentinių ir autorinių technologijų grafika sykiu aprėpia platų žanrų, idėjų ir pasakojimų spektrą, vedžiojantį žiūrovus nuo realistinių peizažų, figūrinių kompozicijų prie asociatyvių fantazijų ir optinių sprendimų, nuo dekoratyvių koliažų ir minimalistinių kadrų prie filosofinių impresijų, istorinių dailės ir architektūros replikų. Margas, nevienalytis trienalės parodos vaizdas ne tik žada gurmanišką puotą akims, bet ir tarytum apibendrina niekur nerašytą pagrindinį trienalės kriterijų – čia pirmenybė teikiama profesionaliai perteiktoms savitoms idėjoms, organiškai formos ir idėjos dermei.

Tarptautinė mažosios grafikos trienalė, kurią pavydėtinai kantriai jau beveik ketvirtį amžiaus organizuoja vos keletas grafikos entuziastų su Nijole Šaltenyte priešakyje, yra tiek Vilniui, tiek Lietuvai reikšmingas renginys. Per daugiau kaip du egzistavimo dešimtmečius trienalė tapo svarbi tiek vietinei, tiek tarptautinei grafikų bendruomenei, o tai jau rimtas įpareigojimas toliau puoselėti ir tobulinti gražią mažosios grafikos parodų tradiciją. Vilniaus trienalė juda tobulėjimo keliu, sėkmingai išvengdama tęstinėms parodoms gresiančių inercijos ir suvienodėjimo spąstų. Kryptingas organizatorių darbas, įsteigas solidus prizinis fondas leidžia įtvirtinti kokybiško renginio statusą – Vilnius tampa svarbiu mažosios grafikos traukos centru.

Kuratorės
Nijolė Šaltenytė
Elena Grudzinskaitė

Organizatorius
Vilniaus grafikos meno centras

Pagrindinis rėmėjas
Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai
Lietuvos dailininkų sąjunga
UAB „Petro ofsetas“
UAB „Upartas“

Daugiau informacijos: www.graphic.lt